Prehľad funkcií, Slovak Telekom

Preskočiť navigáciu

Prehľad funkcií

Spustenie programu od začiatku a Magio Archív

Ak nestíhate svoj obľúbený film alebo seriál, jednoducho si ho spustíte od začiatku aj v prípade, že po vašom príchode domov už beží na televíznych obrazovkách. A k tomu 7-dňový Magio Archív zdarma.*

Spustenie programu od začiatku a Magio Archív - umožňuje pozerať program od začiatku aj v prípade, že po zapnutí/prepnutí TV kanála program beží. Spustenie vykonáte priamo z EPG alebo cez Menu, položka TV Nahrávky/Archív. Vďaka Magio Archívu môžete takto sledovať program, ktorý už bol odvysielaný, až 7 dní dozadu. Služba je dostupná pre vybrané TV kanály: STV1, STV2, JOJ, JOJ Plus, Markíza, TV Doma, ČT1, ČT2, TA 3, DajTo.

Objednať
Objednať Magio Televíziu

Nahrávanie vysielania Video

Nahrávanie vysielania

Vďaka Magiu vám už vo vysielaní nič neunikne. Sledovaný program si totiž môžete nahrať a pozrieť neskôr. Ak práve nebudete doma, vyberiete si reláciu a potom len časovým plánovačom nastavíte jej nahrávanie. Magio Box umožňuje nahrávanie viac ako 160 hodín zvoleného programu. Nahrávanie môžete nastaviť:v


 • v programovom sprievodcovi - stlačením tlačidla nahrávať sa nastaví jednorazové nahrávanie, druhým stlačením nastavíte sériové nahrávanie (ďalším stlačením sa nahrávanie zruší). Magio automaticky nastaví čas začiatku a konca nahrávania podľa TV programu v programovom sprievodcovi.
 • pomocou funkcie obraz v obraze - stlačte tlačidlo nahrávať a program, ktorý vidíte v malom okne v rohu obrazovky, sa nahrá
 • manuálne - zadajte kanál, čas začiatku a skončenia nahrávania
Objednať Magio Televíziu

Nahrávanie cez internet aj v mobile

Spustenie programu od začiatku

Vďaka na Slovensku jedinečnej službe eSprievodca už nikdy nezmeškáte obľúbené programy. Na stránke www.magio.tv si môžete cez internet alebo na m.magio.tv cez mobil nastaviť nahrávanie, aj keď práve nie ste doma.

Objednať Magio Televíziu

Zastavenie a pretočenie obrazu Video

Zastavenie a pretočenie obrazu

S televíziou Magio získate absolútnu kontrolu nad obrazom. Sledovaný program si môžete program kedykoľvek zastaviť až na 90 minút, posunúť späť a znovu spustiť. Zastaviť môžete aj živé vysielanie alebo priamy prenos. Ak vás pri pozeraní niečo vyruší, jednoducho si program zastavíte a dopozeráte neskôr.


Pri pretočení vysielaného programu sa môžete vrátiť späť až do času, od kedy ste začali daný program sledovať, maximálne však 90 minút. Pri prepnutí na iný TV kanál sa táto "pamäť" vymaže.

Objednať Magio Televíziu

Facebook

Zastavenie a pretočenie obrazu

Buďte online na Facebooku aj počas sledovania vašej obľúbenej relácie a podeľte sa s priateľmi o nové komentáre cez televízor. Nová aplikácia Facebook na Magiu je doplnková služba poskytovaná bezplatne všetkým zákazníkom Magio TV a Magio TV Optik. Podmienkou využívania služby je užívateľský účet na www.facebook.com. Po prihlásení sa cez aplikáciu môžete prezerať a like-ovať fotografie, písať komentáre a jednoducho tak komunikovať s priateľmi, bez potreby zapnúť počitač.

Objednať Magio Televíziu

Obrazová mozaika

Zastavenie a pretočenie obrazu

Mozaika programov umožňuje sledovať aktuálne vysielanie až na 12 programoch súčasne. Nájdete ju v Menu / Televízia / Mozaika, odkiaľ sa môžete priamo prepnúť na konkrétny TV kanál. V samotnej aplikácii sa pohybujete prostredníctvom farebných tlačidiel na vašom diaľkovom ovládači. Rýchly prístup k mozaike zabezpečuje žlté tlačidlo na diaľkovom ovládači.

Objednať Magio Televíziu

HD kvalita

HD kvalita

Nechajte sa vtiahnuť do deja a vychutnajte si filmy vo vysokej kvalite obrazu (HD).

Čo je HD?

Nový spôsob zobrazovania TV signálu s vysokým rozlíšením (High Definition).

Aký je rozdiel medzi bežným obrazom a HD?

Klasický televízny formát (SD) vysiela obraz na 576 riadkoch a v 768 stĺpcoch a zobrazuje približne 400 000 zobrazovacích bodov (pixelov), formát HD vysiela obraz na 1080 riadkoch a v 1920 stĺpcoch a zobrazuje približne 2 000 000 pixelov. Formát HD je najvhodnejší pre zobrazenie rýchlych scén (napr. pri športových zápasoch). Pri sledovaní programu v HD prežijete realitu a uvidíte skutočné farby a detaily.

Čo potrebujete na sledovanie programu v HD kvalite?

Na sledovanie programu vo vysokej kvalite potrebujete televízor s HDMI rozhraním.

Aké televízne kanály, ktoré vysielajú v HD kvalite, ponúka televízia Magio?

V základnom balíčku Magio TV: Joj HD, Markíza HD V prémiových balíčkoch Magio TV a Magio Sat: HBO HD, Filmbox HD, Discovery HD, National Geographic HD, History Channel HD, Eurosport HD

Zákazníkom digitálnej televízie Magio TV Optik je automaticky a bezplatne aktivovaný prémiový balík Full HD Optik, ktorý obsahuje najsledovanejšie slovenské a české televízne kanály vo Full HD* kvalite obrazu: STV 1 HD, STV 2 HD, Markíza HD, Doma HD, JOJ HD, Plus HD, TA3 HD, ČT1 HD, ČT24 HD.

Full HD kanály sa nachádzajú v kanálovej mape na pozíciách od 400 vyššie.

*Full HD = vysoké rozlíšenie 1080i

Objednať Magio Televíziu

Vyhľadávanie

EPG

Elektronický programový sprievodca vám film alebo reláciu vyhľadá podľa názvu programu alebo mena hercov či režiséra v originálnom vysielacom jazyku (ak sú v TV programe uvedení). Vo videopožičovni môžete vyhľadávať podľa názvu v slovenčine.

Elektronický programový sprievodca (EPG)

Už nemusíte kupovať televízny program. Najlepší nájdete priamo vo svojom televízore. Získate podrobný prehľad programov všetkých televíznych staníc až na 2 týždne dopredu.

Prostredníctvom programového sprievodcu možno tiež naplánovať nahrávanie vášho obľúbeného programu a to buď sériovo alebo jednotlivo. Podrobný popis nahrávania pomocou EPG nájdete v Magio užívateľskej príručke.

Objednať Magio Televíziu

Magio Obchod

Magio obchod

V spolupráci s internetovým kníhkupectvom martinus.sk sme pre vás pripravili Magio obchod, kde si môžete objednať knihy priamo cez televíznu obrazovku prostredníctvom Magio Boxu. Magio Obchod je doplnková služba, ktorá je automaticky a bezplatne aktivovaná všetkým zákazníkom Magio TV, Magio TV Optik a Magio Sat. Služba je prístupná cez „Menu“ - položka „Extra“ alebo prostredníctvom tzv. Rýchlej voľby, stlačením červeného tlačidla na diaľkovom ovládači. Podrobnejšie informácie nájdete v manuáli pre Magio Obchod.

Objednať Magio Televíziu

Viac TV programovVideo

Magio obchod

Aplikácia „Viac televíznych programov" vám poskytne užitočný prehľad o balíčkoch televíznych programov, ktoré máte v rámci služby televízie Magio aktivované. Zároveň máte možnosť si prostredníctvom televíznej obrazovky kedykoľvek doobjednať ďalší programový alebo prémiový balíček. Po kliknutí na vybraný balíček sa zobrazia televízne stanice, ktoré sú jeho súčasťou. Balíčky tak môžete jednoduchým spôsobom aktivovať, ako aj deaktivovať.

Ako si objednám programový/prémiový balíček?

Magio obchod

V menu Magio TV prejdite k položke Extra. Nájdite aplikáciu „Viac televíznych programov". Tu nájdete označené televízne balíčky, ktoré už máte aktivované a tie, ktoré si môžete objednať. Ak kliknete na názov balíčka, zobrazí sa jeho obsah, ktoré TV kanály sú jeho súčasťou, krátky popis a logo TV kanála. Označením programového/prémiového balíčka zadáte požiadavku na jeho objednanie. Pred odoslaním je potrebné zadať PIN kód, používaný pre objednanie titulov z Magio Videopožičovne.

Pozrite si video

Zákazníkom služby Magio Klasik bude poskytnutá zľava 1,97 eur za zmenu programového balíčka v rámci predplatených, v prípade objednávky ďalšieho programového alebo prémiového balíčka.

Objednať Magio Televíziu

Aplikácia Free.sk Video

Free.sk

Free.sk je TV verziou online portálu www.free.sk. Zákazníkom služby Magio umožňuje nielen prezerať obľúbené videá a fotky, ale sa aj interaktívne zapájať a prezeraný obsah vzápätí hodnotiť. Videá je možné zastaviť alebo pozastaviť a znova prehrať. Prezeraný obsah je možné zväčšiť aj na celú obrazovku. Ovládanie služby a preklikávanie v obsahu uľahčia aj skrátené voľby prostredníctvom farebných tlačidiel a numerickej klávesnice diaľkového ovládača k set-top-boxu.


Zároveň si zákazníci môžu vytvoriť svoje vlastné videá a fotky, nahrať ich pomocou počítača alebo mobilu cez portál www.free.sk a po prihlásení cez službu Free.sk v Magiu si nahraný obsah prezerať a zdieľať so svojimi blízkymi kdekoľvek na Slovensku.

Free.sk je dostupné bezplatne pre všetkých zákazníkov našej televízie Magio vrátane Magio Sat.

Objednať Magio Televíziu

Magio Portál Video

Magio portál

Jednoduchý a prehľadný portál ponúka aktuálne informácie o počasí v 16 mestách na Slovensku, programy kín a divadiel v niektorých slovenských mestách, horoskopy, kurzy NBS a komerčných bánk a vyhľadávanie v telefónnom zozname.

Objednať Magio Televíziu

Topky.sk a sportky.sk Video

Novinky

S digitálnou televíziou Magio vám neujde žiadna dôležitá informácia. Aktuálne spravodajstvo zo športu, z domova a zo sveta, či pikošky zo šoubiznisu ... to všetko vám prináša televízna verzia online portálov Topky a Športky.sk dostupná priamo na televíznej obrazovke.

Objednať Magio Televíziu

Magio videopožičovňa Video

Súčasťou digitálnej televízie Magio je aj domáca videopožičovňa, vďaka ktorej získate prístup k širokej ponuke filmov rôznych žánrov. Nemusíte nikam chodiť, filmy máte k dispozícii nonstop a môžete si ich pohodlne požičať priamo z vlastnej obývačky. Zároveň vám ponúkame aj možnosť požičať si filmy v HD rozlíšení, ktorých kvalita vám prinesie nový zážitok pri sledovaní.

HBO Kino, ktoré je súčasťou videopožičovne, obsahuje množstvo zaujímavých filmov, seriálov, koncertov a dokumentov, ktoré môžete pozerať koľko len chcete. Každý mesiac si môžete vychutnať nové žiadané tituly. Pre zákazníkov, ktorí majú zakúpený prémiový balíček HBO, je požičanie filmu z ponuky HBO Kina bezplatné.

Objednať Magio Televíziu

Obraz v obraze Video

Ak čakáte na film a nechcete zmeškať jeho začiatok, zapnite si funkciu obraz v obraze. V rámci jednej obrazovky môžete sledovať až dva programy naraz. Druhý program môžete sledovať bez zvuku v zmenšenom náhľade v ľavom dolnom rohu. Zapínanie/vypínanie náhľadu umožňuje modré tlačidlo na diaľkovom ovládači. Zároveň s obrazom v obraze sa zobrazujú informácie o vysielanom programe a stlačením tlačidla pre nahrávanie je možné nastaviť nahranie tohto programu.

Pomocou šípok hore a dole prepínate medzi TV kanálmi (príp. zadajte číslo pre zobrazenie konkrétneho kanála). Šípky vľavo a vpravo možno použiť na posun v čase - vidíte tak, čo sa bude na danom kanále vysielať neskôr.

Objednať Magio Televíziu

Rádio

Novinky

Aplikácia Rádio vám umožní pohodlne si vyberať z ponuky medzinárodných rozhlasových staníc. Rádiá sú prehľadne usporiadané do niekoľkých kategórií: Slovenské, České, Pop, Rockové, Klasik, Správy, Kultúra. V Menu sa pohybujete smerovými šípkami a vami požadovanú stanicu potvrdíte stlačením OK na diaľkovom ovládači. V ľavom okne sa zobrazí ponuka rádií danej kategórie, pravé okno obsahuje názov, logo a podrobnejšie informácie o vysielanom programe zvoleného rádia. Pre jednoduchšiu navigáciu môžete využiť farebné tlačidlá diaľkového ovládača. Červené tlačidlo aktivuje šetriaci režim, stlačením sa vypne obraz, zobrazí sa čierna plocha s názvom rádia a aktuálnym časom, opätovným stlačením sa vrátite k pôvodnej obrazovke. Zeleným tlačidlom zapnete náhľad TV kanála, ktorý ste sledovali. Tento obraz môžete prepínať pomocou tlačidiel CH+ a CH- na svojom diaľkovom ovládači. Opätovným stlačením vypnete TV náhľad. Stlačením žltého tlačidla otvoríte stránku Pomoc s navigáciou pre používanie aplikácie. Modrým tlačidlom aplikáciu vypnete a vrátite sa tak na posledný sledovaný kanál.

Aplikácia je prístupná prostredníctvom hlavného menu a položku Televízia alebo prostredníctvom Rýchlej voľby – červené tlačidlo diaľkového ovládača.

Objednať Magio Televíziu

Voľba jazykovej stopy

Magio TV Go

Chcete sledovať živé vysielanie v inom jazyku napr. v anglickom, nemeckom, maďarskom či francúzskom? Jednoducho si prepnite na iný dostupný jazyk alebo na pôvodné znenie sledovaného programu cez tlačítko OPTION na vašom diaľkovom ovládači. Nižšie nájdete zoznam TV kanálov podporujúci druhú jazykovú stopu. Pri vybraných kanáloch sú dostupné aj titulky.

PDF
Prehľad TV kanálov - druhé audio
- PDF (558kb)

Poradie programov - Obľúbené Video

Chcete mať ľahký prístup k programom, ktoré sledujete najradšej? S digitálnou televíziou Magio si vytvoríte zoznam televíznych staníc podľa vašej chuti. Vybrané programy sa budú zobrazovať v položke „Obľúbené". Zároveň získate rýchly prehľad o tom, čo na vašich obľúbených kanáloch práve beží. Podrobný postup nastavenia zobrazovania kanálov nájdete v Magio užívateľskej príručke.

Objednať Magio Televíziu

Rodičovský zámok

Zablokovaním vybraných programov a filmov v požičovni selektujete vysielaný obsah a vytvoríte obsah určený pre malých divákov.

Blokovanie je možné vykonať 3 spôsobmi:

 • Rodičovský zámok - po jeho aktivovaní umožňuje uzamknúť jednotlivé TV kanály, ktoré môžu byť sledované len po zadaní PIN kódu.
 • Zámok pre Adult - uzamkne vybrané programy na rôznych TV kanáloch určené pre dospelých (podľa prístupnosti v TV programe). Ak budete tento program chcieť sledovať, bude sa vyžadovať PIN kód.
 • Blokovanie vypožičania - funkcia slúži na obmedzenie požičiavania filmov z videopožičovne len pre osoby, ktoré budú poznať PIN kód.
Objednať Magio Televíziu

Regionálne a internetové TV

Regionálne a internetové TV

Aplikácia, ktorá je k dispozícii pre všetkých zákazníkom bezplatne, obsahuje 15 slovenských regionálnych televízií:

 • TV Bratislava
 • TV Ružinov
 • TV Myjava
 • TV Naša
 • TV Patriot
 • TV Region
 • TV Skalica
 • NZ TV (Nové Zámky)
 • TV Senica
 • TV Karpaty
 • TV Kežmarok
 • TV Hronka
 • RTV Krea
 • MTT Trnava
 • ZSTV

Programy sú umiestnené na pozíciách od 304 a pre ich zobrazenie je potrebné reštartovanie set-top-boxu. Kanály je možné zobraziť aj cez menu v sekcii Extra. Elektronický programový sprievodca k týmto televíziám nie je dostupný. Manuálne nahrávanie programov bude možné iba cez Sprievodcu, nie cez aplikáciu.

Ovládanie aplikácie je jednoduché a intuitívne, používate smerové šípky a tlačidlo OK na diaľkovom ovládači:
Spustenie televízie: OK
Zobrazenie na celú obrazovku: 2 x OK
Zatvorenie okna: 3 x OK
Prepínanie medzi kanálmi: CH+, CH-
Aktivácia funkcie "obraz v obraze": modré tlačidlo (pohybujete sa šípkou hore/dole, prípadne stlačením Enter zadajte číslo kanála pre sledovanie programu v malom okne).

Objednať Magio Televíziu

Rýchla voľba Video

Ovládanie Magio TV je odteraz ešte jednoduchšie. “Rýchla voľba“ vám umožní ľahký a jednoduchý prístup k funkciám ako Magio Portál, Magio Pošta, free.sk a k mnohým ďalším. Po stlačení červeného tlačidla na diaľkovom ovládači sa v spodnej časti obrazovky zobrazí lišta s ikonkami, v ktorej si môžete pohodlne a rýchlo zvoliť požadovanú funkciu. Pre zobrazenie „Rýchlej voľby“ vám odporúčame reštartovať váš Magio Box.

Objednať Magio Televíziu

eSprievodca Video

eSprievodca

Podrobný program získate aj na stránke www.magio.tv prostredníctvom interaktívneho eSprievodcu. Umožní vám pozrieť si televízny program odkiaľkoľvek až na 2 týždne dopredu. Okrem pozerania si môžete nastaviť nahrávanie vami zvoleného programu, ktorý sa nahrá na Magio Box u vás doma. Ak teda zabudnete zadať nahrávanie priamo z domu, nič sa nedeje - zadáte si ho z práce alebo od známych prostredníctvom internetu. eSprievodca je dostupný už aj z mobilného telefónu na adrese m.magio.tv. Ponúka programového sprievodcu na 4 dni dopredu a všetky funkcie, ktoré sú dostupné aj cez internet. Oba prístupy k službe sú bezplatné. Magio TV eSprievodca je tiež dostupný aj ako aplikácia pre iPhone.

Objednať Magio Televíziu

Elektronický programový sprievodca (EPG) Video

eSprievodca

Už nemusíte kupovať televízny program. Najlepší nájdete priamo vo svojom televízore. Získate podrobný prehľad programov všetkých televíznych staníc až na 2 týždne dopredu.

Prostredníctvom programového sprievodcu možno tiež naplánovať nahrávanie vášho obľúbeného programu a to buď sériovo alebo jednotlivo. Podrobný popis nahrávania pomocou EPG nájdete v Magio užívateľskej príručke.

Objednať Magio Televíziu