Nastavenie WiFi rozhrania pre Pirelli 225G, Slovak Telekom

Preskočiť navigáciu

Nastavenie WiFi rozhrania pre Pirelli 225G

Postup nezahŕňa nastavovanie konfigurácie wifi pripojenia a parametrov vo vašom PC, nakoľko tieto nastavenia sú iné u každého zákazníka. Viac teórie o bezpečnosti a samotnom bezdrôtovom pripojení nájdete tu.

Tento návod prináša jednoduchý postup, ako nakonfigurovať bezdrôtové pripojenie vášho PC, resp. vášho notebooku k Magio ruotru. Postup zahŕňa nastavenie základnej bezpečnosti wifi pripojenia: skrytie názvu siete, filtrovanie MAC adries a šifrovanie komunikácie cez WEP.


1. Na vašom PC otvorte internetový prehliadač. Do kolonky adresa zadajte IP adresu 192.168.1.1 a stlačte klávesu Enter. Bude vám zobrazené menu, ktoré pre overenie vyžaduje zadať autentifikačné údaje. Zadajte ID "user" a password "user" (bez úvodzoviek) a kliknite na tlačidlo "Login". Ak ste si heslo pre prístup do zariadenia už v minulosti zmenili, zadajte Vami zvolené heslo.

V prípade, ak ste si heslo pre prístup do zariadenia v minulosti zmenili, ale už si ho nepamätáte, môžete použiť tlačidlo reset (zvyčajne umiestnené na zadnej strane zariadenia), čím zariadenie uvediete do základných nastavení.

2. Po prihlásení sa zobrazí menu, kliknite na záložku “WIRELESS”.

3. Zvoľte možnosť "Enable" pre spustenie wireless siete a kliknite na tlačidlo "SAVE SETTINGS". Pokračujte kliknutím na záložku "Channel and SSID".


4. Zvoľte názov siete (v našom prípade "PIRELLI") v sekcii "SSID", aby sa zobrazovalo meno siete je potrebné zvoliť možnosť “ENABLE” v časti SSID Broadcast. Nastavenia potvrďte stlačením tlačidla "SAVE SETTINGS". Kliknite na záložku "Security".5. Z daných možností zvoľte “WPA/WPA2“, do položky "Pre-shared Key" zapíšte vami zvolene heslo, (minimalne 8 znakov maximálne 63, môžu byť písmená aj čísla). Nastavenie potvrďte  kliknutím na tlačidlo “SAVE SETTINGS”.Upozornenie:

Postup nezahŕňa nastavovanie konfigurácie wifi pripojenia a parametrov vo vašom PC, nakoľko tieto nastavenia sú iné u každého zákazníka. Viac teórie o bezpečnosti a samotnom bezdrôtovom pripojení.