Roamingové informácie

Získajte informácie o našich roamingových službách
rýchlo a jednoducho.

Roaming Info cez SMS

Služba Roaming Info cez SMS umožňuje zákazníkom Telekomu kedykoľvek a odkiaľkoľvek zistiť aktuálne ceny roamingových hovorov, SMS a MMS správ.

Stačí, ak zákazník buď zo siete Telekomu, alebo zo zahraničia zo siete ľubovoľného roamingového partnera pošle SMS požiadavku na číslo 234. Do jej textu uvedie kľúčové slovo roaming alebo roam, názov roamingovej služby, pre ktorú požaduje informáciu o cenách (biznis star, podnikatel, min eu, min extra, euro, smart), a názov krajiny v slovenskom alebo anglickom jazyku. Následne zákazník dostane zadarmo SMS s cenami pre všetkých roamingových partnerov vo vybranej krajine pre ním zvolenú roamingovú službu.

Roamingoví partneri

Príklad

Požiadavka na roamingové ceny pre službu Biznis Star hlasový roaming v Českej republike. SMS odoslaná na číslo 234:

  • roaming biznis star ceska republika

Odpoveď:

  • Ceska republika (v EUR): do SR 1. min 0,39/min., po 1. min 0,09/min., miestny 0,39/min., prich. 1. min 0,09/min., po 1. min 0,09/min., SMS 0,09€, MMS 0,3953 €
 

Nie ste si istý správnym tvarom SMS požiadavky? Pošlite na číslo 234 SMS s textom roaming? alebo roam? Všetky prijaté SMS s odpoveďou sú zadarmo. SMS odoslaná na číslo 234 je bezplatná z Telekomu aj zo všetkých sietí v EÚ, na Islande, v Lichtenštajnsku a Nórsku.

Euro roaming

Zóny Odchádzajúce
€/min
Prichádzajúce
€/min
SMS
€/SMS
MMS
€/MMS
Zóna 0 a 1 0,228* 0 0,072** 0,24***
Zóna 2 1,95 0,99 0,39 0,39
Zóna 3 a 4 3,94 1,95 0,39 0,39


* Odchádzajúce hovory uskutočnené zo zóny 0 a 1 do zóny 0, 1 a SR sú spoplatené cenou za 1 min. odchádzajúceho hovoru uskutočneného v rámci SR zo siete Telekom na štandardné účastnícke čísla iných sietí SR v zmysle zvoleného programu účastníka, maximálne však do ceny uvedenej v tabuľke vyššie pre zónu 0 a 1. Odchádzajúce hovory zo zóny 0 a 1 do zón 2, 3 a 4 sú účtované cenou vo výške 1,0247 € s DPH/min

** SMS odoslané zo zóny 0 a 1 do zóny 0, 1 a SR sú spoplatnené cenou za 1 odoslanú SMS v rámci SR zo siete Telekom na štandardné účastnícke čísla iných sietí SR v zmysle zvoleného programu účastníka, maximálne však do ceny uvedenej v tabuľke vyššie pre zónu 0 a 1. SMS odoslané zo zóny 0 a 1 do zón 2, 3 a 4 sú účtované cenou vo výške 0,2978 € s DPH/SMS.
*** MMS odoslané zo zóny 0 a 1 sú spoplatené cenou za 1 odoslanú MMS v rámci SR zo siete Telekom na štandardné účastnícke čísla iných sietí SR v zmysle zvoleného programu účastníka, maximálne však do ceny uvedenej v tabuľke vyššie pre zónu 0 a 1.

Ceny služby Euro roaming platia v celej EÚ bez ohľadu na sieť, ktorá sa využíva. Uvedené sú ceny za minútu hovoru.

Prichádzajúce hovory v zóne 0 a 1 sú spoplatňované sekundovou tarifikáciou (1 + 1). Odchádzajúce hovory zo zóny 0 a 1 do zóny 0, 1 a SR sú spoplatňované tarifikáciou platnou pre odchádzajúce hovory uskutočnené v rámci SR zo siete Telekom na štandardné účastnícke čísla iných sietí SR v zmysle zvoleného programu účastníka. Ostatné prichádzajúce a odchádzajúce hovory sú spoplatňované minútovou tarifikáciou (60 + 60). Volania na národné špeciálne čísla (napr. audiotexové služby, hlasovanie) sú v zónach 3 a 4 spoplatnené cenou 3,9434 €/min., v zónach 0, 1 a 2 1,9916 €/min. Volania na národné špeciálne čísla sú vždy spoplatňované minútovou tarifikáciou (60 + 60). Službu Euro roaming nie je možné súčasne kombinovať s akýmikoľvek inými zľavami poskytovanými z ceny roamingových služieb.
 

Služba Euro roaming spĺňa podmienky nariadenia EÚ o regulácii roamingových hovorov a SMS (tzv. eurotarifa).
Výhody služby Euro roaming platia v celej EÚ bez ohľadu na sieť, ktorá sa využíva.

Poznámka

Presmerovanie hovoru sa počas roamingu spoplatňuje podľa roamingového cenníka ako dva roamingové hovory – prichádzajúci roamingový hovor do navštívenej krajiny a zároveň odchádzajúci hovor na Slovensko do odkazovej schránky alebo na iné zvolené číslo. Pri presmerovaní hovoru z krajín EÚ, Nórska, Islandu a Lichtenštajnska do odkazovej schránky (na číslo +421 903 333 666) je presmerovanie hovoru a uloženie odkazu bezplatné. Vypočutie odkazu sa vždy spoplatňuje podľa roamingového cenníka ako odchádzajúci hovor na Slovensko.
 

Poplatky za roamingové služby môžu byť naúčtované na faktúre do 3 mesiacov od uskutočnenia hovoru, v závislosti od toho, ako sú do spoločnosti Slovak Telekom, a. s., doručené účtované dáta od roamingových partnerov.

Web roaming

Aktivačný poplatok Bezplatne
Zóna 0 a 1 0,24*
Zóna 2 0,49
Zóna 3 a 4 10,00
 

Dátové služby v roamingu sú spoplatnené podľa objemu prenesených (odoslaných a prijatých) dát. Tarifikačný interval pre zóny 0 a 1 je 1 kB, pre zóny 2, 3, 4 je 100 kB

* Dáta prenesené v rámci zóny 0 a 1 sú spoplatnené cenou za 1 MB prenesených dát v sieti Telekom, maximálne však do ceny uvedenej v tabuľke vyššie pre zónu 0 a 1.

Zóna 0

Azorské ostrovy, Belgicko, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Désirade, Estónsko, Fínsko, Francúzska Guyana, Francúzsko, Gibraltár, Grécko, Guadeloupe, Holandsko, Chorvátsko, Írsko, Južný Cyprus, Kanárske ostrovy, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Maďarsko, Madeira, Malta, Maria-Galante, Martinik, Mayotte, Nemecko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Réunion, Rumunsko, Slovinsko, Sv. Bartolomej, Sv. Martin, Španielsko, Švédsko, Taliansko, Vatikán, Veľká Británia

Zóna 1

Island, Lichtenštajnsko, Nórsko

Zóna 2

Albánsko, Aljaška, Americké Panenské ostrovy, Argentína, Austrália, Azerbajdžan, Barbados, Bielorusko, Bosna a Hercegovina, Brazília, Čierna Hora, Čína, Dominika, Egypt, Ekvádor, Filipíny, Galapágy, Grenada, Guatemala, Guernsey, Haiti, Havajské ostrovy, Honduras, Hong Kong, Chile, India, Indonézia, Isle of Man, Izrael, Jamajka, Japonsko, Jersey, Juhoafricka republika, Južná Kórea, Kanada, Katar, Kazachstan, Keňa, Kirgizská republika, Kolumbia, Kosovo, Kuvajt, Macedónsko, Malajzia, Mexiko, Panama, Peru, Portoriko, Rusko, Samoa, San Maríno, Saudská Arábia, Severný Cyprus, Singapur, Spojené Arabské Emiráty, Srbsko, Srí Lanka, Sv. Krištof, Sv. Vincent a Grenadíny, Švajčiarsko, Tadžikistan, Tajvan, Thajsko, Tibet, Turecko, Ukrajina, USA, Veľkonočný ostrov

Zóna 3

Afganistan, Alžírsko, Andora, Angola, Anguilla, Antigua a Barbuda, Arménsko, Aruba, Bahamy, Bahrajn, Bangladéš, Belize, Benin, Bermudy, Bolívia, Britské Panenské ostrovy, Brunej, Burkina Faso, Burundi, Bután, Čad, Demokratická republika Kongo, Dominikánska republika, Džibuty, El Salvador, Eritrea, Etiópia, Faerské ostrovy, Fidži, Francúzska Polynézia, Gabon, Gambia, Ghana, Grónsko, Gruzínsko, Guinea, Guinea Bissau, Guyana, Holandské Antily, Irak, Irán, Jemen, Jordánsko, Kajmanské ostrovy, Kambodža, Kamerun, Kapverdy, Kostarika, Kuba, Libanon, Libéria, Líbya, Macao, Madagaskar, Malawi, Maledivy, Mali, Maroko, Maurícius, Mauritánia, Mjanmarsko, Moldava, Monako, Mongolsko, Montserrat, Mozambik, Náhorný Karabach, Namíbia, Nauru, Nepál, Niger, Nigéria, Nikaragua, Nový Zéland, Omán, Pakistan, Palestína, Papua Nová Guinea, Paraguay, Pobrežie Slonoviny, Rovníková Guinea, Rwanda, Senegal, Seychely, Sierra Leone, Somálsko, Stredoafrická republika, Sudán, Surinam, Sv. Lucia, Sýria, Tanzánia, Togo, Trinidad a Tobago, Tunisko, Turkménsko, Turks a Caicos, Uganda, Uruguaj, Uzbekistan, Vanuatu, Venezuela, Vietnam, Zambia, Zimbabwe

Zóna 4

Roaming na lodiach, roaming v lietadlách a satelitní operátori

Kontrola dát

Bezplatná služba Kontrola dát chráni Účastníka tým, že umožňuje nastavenie mesačného finančného limitu roamingovej dátovej prevádzky vo výške 24 €, 60 €, 120 €, 240 € alebo 360 €, pri dosiahnutí ktorého v rámci jedného zúčtovacieho obdobia dôjde k automatickému pozastaveniu poskytovania dátových služieb v roamingu, až dokým nebude udelený súhlas s pokračovaním využívania roamingových dátových služieb nad rámec zvoleného limitu pre aktuálne zúčtovacie obdobie. Do mesačného limitu roamingovej dátovej prevádzky sa nezapočítavajú poplatky za aktiváciu balíčkov služby Internet v zahraničí a ani mesačné poplatky a paušálne poplatky za prenesený objem zvýhodnených dát pri službách Biznis Star dátový roaming a Biznis Data roaming.