Firemné dobrovoľníctvo, Slovak Telekom

Preskočiť navigáciu

Firemné dobrovoľníctvo

Zamestnanci sa pravidelne zapájajú do aktivít, ktorým venujú svoj čas bez nároku na finančnú odmenu. Firemné dobrovoľníctvo sa rozvíja v spoločnosti od roku 2004, kedy zamestnanci spojili sily a pomohli priamo v kalamitou zdevastovaných Vysokých Tatrách.

Dobrým nápadom dávame zelenú
Prostredníctvom Nadačného fondu Telekom pri Nadácii Pontis podporujeme angažovanosť zamestnancov v prospech komunity cez zamestnanecký grantový program Pomáhame komunite. Každý zo zamestnancov môže odporučiť spolu s neziskovou organizáciou projekt a požiadať o grant na jeho realizáciu.

Pomáhame Tatrám
Pravidelne organizujeme dobrovoľnícke víkendy pre zamestnancov, ktorí majú možnosť čistiť chodníky od nánosov turistickej sezóny alebo sadiť stromčeky

 

Pomoc Tatrám Pomoc Tatrám Pomoc Tatrám Pomoc Tatrám Pomoc Tatrám Pomoc Tatrám Pomoc Tatrám Pomoc Tatrám 

Hlavy pomáhajú
Hlavy pomáhajú je program firemného dobrovoľníctva, kde sa zamestnanci firiem, dobrovoľníci, delia nielen o svoj čas, ale aj o svoje vedomosti a schopnosti s pracovníkmi neziskoviek a ich klientmi. Zamestnanci Telekomu sa tiež zapájajú do tohto programu – prvou lastovičkou bola pomoc pri strategickom plánovaní aktivít Detského fondu.

Zbierame šatstvo
Dvakrát do roka majú zamestnanci možnosť zúčastniť sa zbierky materiálnych potrieb pre rôznych klientov neziskových organizácií. Zbierky sa konajú v priestoroch spoločnosti a darí sa nám v nich vyzbierať množstvo rôznych vecí, ktoré si nájdu svojich nových majiteľov.

Darovanie krvi
Pravidelne už niekoľko rokov organizujeme darovanie krvi v priestoroch spoločnosti.

Naše mesto
Zamestnanci sa každoročne zapájajú do projektu Naše mesto spolu s dobrovoľníkmi z iných firiem.