Zodpovedne medzi vami, Slovak Telekom

Preskočiť navigáciu

Zodpovedne medzi vami

Bezplatne poskytujeme telefónne čísla na verejnoprospešné účely. Zároveň naše technológie a know-how využívame aj na rozvoj darcovstva na Slovensku.

Národná linka pomoci obetiam obchodovania s ľuďmi
Prevádzkujeme bezplatnú telefonickú linku 0800 800 818 určenú ľuďom, ktorí sa stali súčasťou obchodovania s ľuďmi alebo sú zneužívaní na rôzne druhy vykorisťovania s cieľom ekonomického zisku či už doma, alebo v zahraničí. Pomoc na linke zabezpečuje Medzinárodná organizácia pre migráciu v Slovenskej republike (IOM) v rámci Programu podpory a ochrany obetí obchodovania s ľuďmi financovaného Ministerstvom vnútra SR.

Úsmev ako dar
Organizácia Úsmev ako dar podporuje deti z detských domovov a my sme ich partnerom už viac ako 10 rokov. Tradične, počas ich vianočného benefičného koncertu, ale aj ako prevádzkovateľ Linky pre budúcnosť. Úlohou linky 0800 800 123 určenej pre odchovancov detských domov je prostredníctvom praktických rád, ktoré poskytujú pracovníci organizácie Úsmev ako dar, nasmerovať volajúceho a poradiť mu nielen v otázkach výberu povolania, vybavovania dokladov, ale aj ako začať svoj dospelácky život. 

Hodina deťom

Sme  dlhodobým partnerom Hodiny deťom, projektu Nadácie pre deti Slovenska. Jeho cieľom je zvyšovať povedomie verejnosti o problematike detí a mládeže a posilňovať tradíciu individuálneho darcovstva.

Horská záchranná služba
Horská  záchranná služba je  náš dlhoročný  partner,  s ktorým spolupracujeme už od roku 1998. Naša spoločnosť  prispieva k ich práci zabezpečením komplexných mobilných telekomunikačných služieb a služieb mobilnej dátovej komunikácie. Zároveň prevádzkujeme nepretržitú tiesňovú linku 18 300 a vykonávame aj kompletný servis mobilných telefónov Horskej záchrannej služby.

Pravidelné zbierky

 • Darcovské SMS správy v spolupráci s Fórom donorov
  Od roku 2007 prevádzkujeme v spolupráci s Fórom donorov, asociáciou  popredných organizácií udeľujúcich granty tretím osobám, a spoločnosťou DMS Service mechanizmus s názvom Donors Message Service - Darcovská SMS správa. Je to jednoduchý spôsob, ako môže každý vlastník mobilného telefónu podporiť verejnoprospešnú aktivitu podľa vlastného výberu.
 • Dobrá krajina
  Dobrá krajina predstavuje na svojom internetovom portáli projekty neziskových organizácií. Portál vďaka moderným technikám personalizovanej podpory zásadným spôsobom zjednodušuje proces darovania. Urýchľuje a automatizuje darovanie rôznymi formami (on-line platby, internet banking, kreditné karty, SMS) tak, aby spôsob vykonania dobrého skutku nebol komplikovanejší a časovo náročnejší ako sám skutok. Aj zákazníci v mobilnej sieti môžu poslať SMSku s jedinečným kódom a podporiť tak jeden z 52 projektov v Dobrej krajine.
 • Dobrý anjel
  Dobrý anjel pravidelnými mesačnými príspevkami pomáha rodinám s deťmi, kde otec, mama alebo niektoré z detí trpí rakovinou alebo inou zákernou chorobou. Príspevky od darcov sú doručované rovným dielom stovkám rodín do posledného centa. Každý darca - Dobrý anjel má vlastné anjelské osobné číslo a heslo, ktoré mu umožňuje prístup na jeho osobný účet, kde si môže skontrolovať aktuálnu výšku svojich príspevkov i mená, adresy a životné príbehy ľudí, ktorým systém Dobrý anjel doručuje jeho príspevky. 
  Ak máte akýkoľvek paušál alebo predplatenú kartu v mobilnej sieti, Dobrým anjelom sa môžete stať veľmi jednoducho. Stačí poslať len jednu SMS a svoje príspevky môžete poukazovať cez charitatívnu službu Dobrý anjel.