Telekom Day 2015

Na 11. ročníku študentskej konferencie Telekom Day sa 12. novembra 2015 stretlo vyše 70 študentov a 11 zástupcov z univerzít z celého Slovenska. Na základe dobrých ohlasov sa konferencia po druhýkrát konala v priestoroch centrály Slovak Telekom v Bratislave. Našim cieľom je takto študentom priblížiť novinky v IT a ICT biznise a napomôcť spolupráci s technickými univerzitami.

Po otvorení konferencie výkonnou riaditeľkou ľudských zdrojov Petrou Berecovou nás do hlavnej témy tohto ročníka „Telekom ako technologický inovátor“ uviedol senior manažér korporátneho a biznis rozvoja Peter Gál.

Počas celého dňa mali študenti nabitý program vďaka workshopom aj prestávkovým aktivitám. Každý si mal možnosť vybrať 4 workshopy (dokopy zo 14 rôznych), ktoré pre nich pripravili odborníci z našej spoločnosti. Dokopy 22 spíkrov hovorilo o aktuálnych témach ako Big Data v praxi – Market Locator, Virtuálne číslo, Rodinný Asistent: Budovanie start-up služby v prostredí korporácie, Cloudové služby v telco prostredí a pod. Na výber bola aj možnosť navštíviť Dohľadové centrum či Inovatívne laboratórium.

Študenti sa mohli zapojiť do celodenných súťaží o mobil, auto na víkend, či hlavnú cenu - výlet do T-Gallery v nemeckom Bonne. Nazrieť mohli do HR okienka a za vedomosti o histórii mobilných telefónov získať rôzne darčeky. Na pamiatku sa mohli so svojimi spolužiakmi zvečniť v tematickom fotokútiku.

Z nášho prieskumu spokojnosti vyšlo, že vyše 85% študentov získalo na konferencii veľmi dobrú úroveň informácií a 89% vníma Telekom pozitívnejšie ako predtým. Možno aj vďaka Telekom Day nás vníma 76% zúčastnených študentov ako potenciálneho zamestnávateľa.
Ďakujeme.

Študentom denného štúdia vysokých škôl ponúkame príležitosť absolvovania odbornej stáže na niektorom z našich oddelení, práce popri štúdiu, ako aj možnosť získať konzultanta k diplomovej práci.

Na základe požiadaviek škôl organizujeme prednášky a exkurzie priamo v našich technologických zariadeniach.

Pre vybraných stredoškolákov ponúkame celoročnú prax. Práca u TOP zamestnávateľa, akým Slovak Telekom určite je, môže byť pre každého študenta vynikajúcou príležitosťou na úspešné naštartovanie kariéry. V prípade záujmu o prácu, stáž, exkurziu či písanie záverečnej práce nás neváhajte kontaktovať na adrese: studentclub@telekom.sk.

Odborné stáže a pracovné príležitosti pre študentov denného štúdia

Spoločnosť Slovak Telekom otvára program dlhodobých odborných stáží pre študentov vysokých škôl. Každoročne obsadzujeme približne 10 pozícií. Odborná stáž trvá 6 až 12 mesiacov a prináša motivovaným študentom možnosť pracovať na reálnych projektoch a úlohách v oblasti ich zamerania. Vďaka stáži tak už počas štúdia získajú jedinečné skúsenosti z prostredia najväčšieho multimediálneho operátora a našliapnu si na úspešnú kariéra. Študenti počas Odbornej stáže nepoberajú žiadnu mzdu, dostávajú však príspevok na dopravu, stravu a interné vzdelávanie.
Aktuálne stáže sú dostupné medzi našimi inzerovanými ponukami na www.profesia.sk.
Informovať sa o stážach a brigádnických pozíciách je možné aj na studentclub@telekom.sk.

Telekom Day

Telekom Day je jedinečná študentská konferencia organizovaná spoločnosťou Slovak Telekom. Konferencia je určená predovšetkým študentom posledných ročníkov technických univerzít, ktorí sa zaujímajú o nové trendy v telekomunikačnej oblasti.

Počas konferencie majú študenti možnosť vypočuť si zaujímavé prednášky odborníkov priamo z praxe a riešiť konkrétne prípadové štúdie v zmiešaných pracovných skupinách. V každej skupine im je k dispozícii odborný konzultant, ktorý ich v prípade potreby usmerní a poskytne profesionálne odporúčania.

Archív:
Telekom Day 2015
Telekom Day 2014
Telekom Day 2013
Telekom Day 2012
Telekom Day 2011