Telekom Day 2014

Jubilejný 10. ročník študentskej konferencie Telekom Day sme 12. novembra 2014 zorganizovali po prvýkrát v našich priestoroch na Bajkalskej ulici v Bratislave. Na 16. poschodí sa stretlo takmer 80 študentov, 25 spíkrov a 20 zástupcov univerzít z celého Slovenska. Aj takýmto spôsobom predstavujeme naše novinky v IT a ICT biznise a zvyšujeme spoluprácu s technickými univerzitami.

Pôvodne čisto technicky zameranú konferenciu sme obohatili o biznisové témy, pozvali sme aj študentov z ekonomických smerov a zmenili sme koncept celodenného programu, vďaka čomu si študenti mali možnosť vybrať z 15 rôznych workshopov.

Po otvorení konferencie výkonnou riaditeľkou pre ľudské zdroje Peťou Berecovou nás uviedol do hlavnej témy „Update o službách budúcnosti“ senior manažér korporátneho a biznis rozvoja Peťo Gál.

Na workshopoch, ktoré pripravili naši Telekom kolegovia, sa rozprávalo aj o BigDATA, LTE, Cloud-e, Startupoch a iných aktuálnych témach. Nazreli sme aj do dohľadového centra a inovatívneho laboratória a naživo sme videli zváranie optických káblov. Študenti sa mohli zapojiť do celodenných súťaží o zaujímavé ceny. Dvaja najaktívnejší študenti získali hlavnú cenu – výlet do T-Gallery v Bonne.

Všetkým zúčastneným ďakujeme.