Telekom Day 2015

Na 11. ročníku študentskej konferencie Telekom Day sa 12. novembra 2015 stretlo vyše 70 študentov a 11 zástupcov z univerzít z celého Slovenska. Na základe dobrých ohlasov sa konferencia po druhýkrát konala v priestoroch centrály Slovak Telekom v Bratislave. Našim cieľom je takto študentom priblížiť novinky v IT a ICT biznise a napomôcť spolupráci s technickými univerzitami.

Po otvorení konferencie výkonnou riaditeľkou ľudských zdrojov Petrou Berecovou nás do hlavnej témy tohto ročníka „Telekom ako technologický inovátor“ uviedol senior manažér korporátneho a biznis rozvoja Peter Gál.

Počas celého dňa mali študenti nabitý program vďaka workshopom aj prestávkovým aktivitám. Každý si mal možnosť vybrať 4 workshopy (dokopy zo 14 rôznych), ktoré pre nich pripravili odborníci z našej spoločnosti. Dokopy 22 spíkrov hovorilo o aktuálnych témach ako Big Data v praxi – Market Locator, Virtuálne číslo, Rodinný Asistent: Budovanie start-up služby v prostredí korporácie, Cloudové služby v telco prostredí a pod. Na výber bola aj možnosť navštíviť Dohľadové centrum či Inovatívne laboratórium.

Študenti sa mohli zapojiť do celodenných súťaží o mobil, auto na víkend, či hlavnú cenu - výlet do T-Gallery v nemeckom Bonne. Nazrieť mohli do HR okienka a za vedomosti o histórii mobilných telefónov získať rôzne darčeky. Na pamiatku sa mohli so svojimi spolužiakmi zvečniť v tematickom fotokútiku.

Z nášho prieskumu spokojnosti vyšlo, že vyše 85% študentov získalo na konferencii veľmi dobrú úroveň informácií a 89% vníma Telekom pozitívnejšie ako predtým. Možno aj vďaka Telekom Day nás vníma 76% zúčastnených študentov ako potenciálneho zamestnávateľa.
Ďakujeme.