Nastavenie bezdrôtového pripojenia pre D-link DSL-2641R, Slovak Telekom

Preskočiť navigáciu

Nastavenie bezdrôtového pripojenia pre D-link DSL-2641R

Postup nezahŕňa nastavovanie konfigurácie wifi pripojenia a parametrov vo vašom PC, nakoľko tieto nastavenia sú iné u každého zákazníka. Viac teórie o bezpečnosti a samotnom bezdrôtovom pripojení nájdete tu.

Tento návod prináša jednoduchý postup, ako nakonfigurovať bezdrôtové pripojenie vášho PC, resp. vášho notebooku k routru D-Link DSL - 2641R. Postup zahŕňa nastavenie základnej bezpečnosti wifi pripojenia: skrytie názvu siete a šifrovanie komunikácie cez WEP.

1. Na vašom PC otvorte internetový prehliadač, zadajte IP adresu 192.168.1.1 a stlačte klávesu Enter. Bude vám zobrazené okno, ktoré pre overenie vyžaduje zadať autentifikačné údaje. Zadajte Meno používateľa “user“ a heslo “user” (bez úvodzoviek) a kliknite na tlačidlo “OK“. Ak ste si heslo pre prístup do zariadenia už v minulosti zmenili, zadajte Vami zvolené heslo.

V prípade, ak ste si heslo pre prístup do zariadenia v minulosti zmenili, ale už si ho nepamätáte, môžete použiť tlačidlo reset (zvyčajne umiestnené na zadnej strane zariadenia), čím zariadenie uvediete do základných nastavení.

2. Po prihlásení sa zobrazí menu, v ktorom kliknite na záložku “Nastavenie WLAN”.

 4. Vykonajte nasledujúce úkony a kliknite na "Použiť nastavenia":

  • Zapnúť bezdrôtovú sieť: Zaškrtnúť pre spustenie Wireless siete
  • Názov bezdrôtovej siete (SSID): Zadajte ľubovoľný názov siete, napr. "Telekom"
  • Režim zabezpečenia: z roletového zoznamu vyberte "WPA-Personal"
  • Interval medzi kľúčmi: upravte na hodnotu "0"
  • Zdieľaný (Pre-Shared) kľúč: Zadajte heslo na zabezpečenie WiFi siete