Sony Xperia, Slovak Telekom

Preskočiť navigáciu

Sony Xperia Z

Zaži to najlepšie od spoločnosti Sony v smartfóne

Predstavujeme smartfón s Full HD kvalitou, vyrobený s vysokou presnosťou

Objednať

xperia z

Full 1080p HD na veľkej 5" obrazovke

S 1080 x 1920 Full HD Reality displejom máte pocit, že ste súčasťou akcie.


xperia z

Jedinečná ostrosť

S veľmi vysokou hustotou pixelov a špičkovým jasom - pre veľmi ostré snímky, a vynikajúcu čitateľnosť aj na slnku.


xperia z

Inteligentný displej

Mobile BRAVIA ® Engine 2 automaticky optimalizuje snímky, takže sú ostrejšie a jasnejšie. Tiež Vám ponúka ten najlepší kontrast a rozsah farieb.


xperia z

Dokonale jasný, dokonale čierny

Panel OptiContrast ™ vám prináša jasnejší obraz keď je displej zapnutý a dokonale čierny displej, keď je vypnutý.


HDR video kamera 13-megapixelový fotoaparát Úžasná za všetkých svetelných podmienok Prvotriedny automatický režim

Xperia Z má ako prvá na svete Exmor RS ™ Mobile s HDR pre video, takže si môžete spraviť nádherné fotografie a filmy aj proti silnému svetlu.

13 megapixelový fotoaparát s rýchlym snímaním a najnovší senzor pre mobilné telefóny Sony Exmor RS™ robia Xperia Z Android telefónom, ktorý prináša krištáľovo čisté fotky kdekoľvek a kedykoľvek.

So snímačom Exmor RS™ pre mobily a HDR, robí Xperia Z ostré fotografie a videá a to rovnako v slabých tak aj v silne podsvietených podmienkach. Senzory nízkej hladiny osvetlenia na prednej a zadnej strane tvoria prvý duálny Exmor R ™ pre mobilné kamery.

Nie ste profesionál v nastaveniach? Prvotriedny automatický režim aktivuje HDR a redukciu šumu, keď je to potrebné.


xperia z

Inteligentný, elegantný a trvanlivý

Nikto nevie dať odolnosti krajší dizajn ako Sony. Štíhle 7,9 mm telo s reflexným povrchom skla, vyzerá a aj je hladké, ale Xperia Z je odolná proti vode, prachu a je dostatočne pevná, aby zvládla čo život prinesie.xperia z xperia z xperia z
Odolná proti vode Tvrdá ako kov Odolné sklo

Ako si môžeme byť istí? S cieľom získať vysoké IP55 a IP57 hodnotenie sme ponorili Xperia Z pod vodu po dobu 30 minút - a uistili sme sa, že je ako nová, keď sme ju vybrali. Je tiež odolná proti striekajúcej vode!

Ako odolný musí byť rafinovane precízny smartfón? Čo tak pevný ako auto? Rám Xperia Z je vyrobený z polyamidových sklenených vlákien, z rovnakého materiálu, ktorý sa používa ako náhrada kovu automobilových dielov.

Odolné tvrdené sklo na prednej a zadnej strane je oveľa silnejšie, než bežné sklá. A s protitrieštivou fóliou na prednej a zadnej strane Xperia Z rozhodne nie je krehká.xperia z

Odolná proti prachu

Keďže nemôžeme brať každý Android smartfón von, prinášame prachové testy do našich laboratórií. Skôr ako smartfón Xperia Z označíme ako odolný proti prachu, zavesíme ho do prachovej skúšobnej komory a uistíme sa, že jeho fungovanie to nijak neovplyvní.

xperia z

OmniBalance dizajn

Dizajn je zameraný na vytvorenie rovnováhy a symetrie vo všetkých smeroch. Xperia Z má krásne zaoblené hrany a hladké, reflexné povrchy na všetkých stranách, ktoré drží pohromade inovatívny rám.xperia z

Zábava na jeden dotyk

Objavte jednoduchý a rýchly spôsob, ako bezdrôtovo zdieľať hudbu, fotografie, videá - alebo čokoľvek, čo je na obrazovke vášho smartfónu. One-touch zrkadlenie s technológiou NFC umožňuje jednoducho vidieť všetok obsah z vášho telefónu na vašom televízore. Stačí, ak svoj telefón priložíte k diaľkovému ovládaču vášho televízora BRAVIA ® a môžete sledovať svoje hry, fotografie alebo film na obrazovke televízora. Žiadne káble, žiadne gombíky, žiadny zmätok.


xperia z

Smartfón so super výkonom

Štvorjadrový procesor Snapdragon ™ S4 Pro vám dáva super-rýchly výkon, bezkonkurenčnú grafiku a efektívne využívanie batérie. Nájdite si cestu na mape Google. Streamujte najnovšie YouTube klipy s LTE. Alebo si stiahnite najnovšie aplikácie a spúšťajte ich bez problémov. Získajte to všetko, keď chcete - teraz.

xperia z

Lepšia výdrž batérie

S režimom STAMINA batérie máte inteligentnejšiu správu batérie a môžete ľahko zvýšiť svoj ​​pohotovostný čas o štyri hodiny alebo viac*. Váš telefón vie, keď je obrazovka vypnutá a vypne aplikácie, ktoré nepotrebujete, znovu ich zapne, keď je obrazovka späť.

* Na základe testovania vykonávaného s predvoleným nastavením, predvolením účtov a aplikácií pre Skype ™ a Twitter stiahnutých do telefónu. Čím viac nainštalovaných aplikácií, tým väčší účinok režimu STAMINA Výdrž batérie.

Polemic Tour 2013Polemic Tour 2013

Priekopníci slovenského SKA, skupina Polemic, oslávi v roku 2013 už 25. výročie svojej existencie. 10členná kopa dobrej nálady a smiechu prezradila, že oslavovať bude niekoľko mesiacov. Fanúšikovia Polemicu sa majú na čo tešiť.

Štvrťstoročie na hudobnej scéne oslávi Polemic vo veľkom štýle – ako inak – novým albumom, singlom, a napokon pridá i veľké turné, na ktoré vyrazí už prvý aprílový víkend. Skalní fanúšikovia si budú môcť nové skladby vypočuť naživo v týchto mestách:

Termíny a miesta POLEMIC SONY XPERIA TOUR 2013:

05. 04. - Trenčín - Piano Club
06. 04. - Šaľa - Metro Klub
10. 04. - Banská Bystrica - Ministry
11. 04. - Nitra – Nová Pekáreň
12. 04. - Bratislava - MMC
13. 04. - Žilina – Smerr Pub
19. 04. - Čadca – Šport. hala pri futb. štadióne, ul. Športovcov 2581
20. 04. - Martin – Kozel Pub
24. 04. - Prešov - Bizarre
25. 04. - Košice - Collosseum
26. 04. - Nové Mesto nad Váhom – Za rampami
27. 04. - Hruštín - DK
04. 05. - Partizánske – SPY Club

Viac info na www.polemic.sk

Polemic Tour 2013

SÚŤAŽ

Zapojte sa do skvelej súťaže pri príležitosti POLEMIC SONY XPERIA TOUR 2013 a hrajte o super mobily Sony Xperia a lístky na koncert! Viac info o súťaži nájdete na Facebooku

Polemic Tour 2013
Sony Xperia Tablet Z

Zaži to najlepšie od spoločnosti Sony v tablete

Ostrejší, rýchlejší a farebnejší tablet

Objednať

Brilantný displej

BRILANTNÝ DISPLEJ. Jednoducho vás pohltí

10,1-palcová obrazovka HD Reality Display s technológiou Mobile BRAVIA® Engine 2 je ostrá ako britva a zvyšuje ostrosť a bohatosť každého obrázka. Vďaka úplnému rozsahu farieb, panelu OptiContrast™ s redukciou žiarenia a citlivejšej obrazovke navyše zariadenie Xperia™ Tablet Z prináša pôsobivé zážitky pri sledovaní.


Najtenší tablet

NAJTENŠÍ TABLET. A bez obáv z vody

S hmotnosťou len 495 gramov a hrúbkou 6,9 mm je zariadenie Xperia™ Tablet Z najtenším tabletom na svete2. Medzi všetkými tabletmi má tiež najvyššiu úroveň odolnosti voči vode: IP55/IP573. Preto môžete sledovať videá pri bazéne alebo hľadať recepty vedľa kuchynského drezu bez obáv z kontaktu tabletu s vodou.


Spojenie

SPOJENIE. Dokonalý spoločník televízora

Zariadenie Xperia™ Tablet Z dokáže ovládať iné zariadenia, zdieľať obsah medzi obrazovkami a vystupovať ako dokonalý spoločník zaisťujúci vaše pohodlie pri televízore. Tablet môžete používať ako univerzálny diaľkový ovládač alebo môžete zvoliť fotografiu a zdieľať ju v televízore prostredníctvom funkcie zrkadlenia jedným dotykom1 a pripojenia Wi-Fi®. .


Režim batérie stamina Pôsobivý výkon
REŽIM BATÉRIE STAMINA. Dlhšia životnosť barérie PÔSOBIVÝ VÝKON. Zvládajte viac vecí súčasne

Režim batérie STAMINA predlžuje čas pohotovosti štyrikrát alebo dokonca ešte viackrát5. Po vypnutí obrazovky zariadenie Xperia™ Tablet Z dočasne vypne nepotrebné aplikácie, ktoré vybíjajú batériu. Ľahko môžete zvoliť aplikácie, ktoré majú zostať spustené aj po vypnutí obrazovky, takže o dôležité upozornenia neprídete.

Rýchly štvorjadrový procesor 1,5 GHz Snapdragon™ S4 Pro s 2 GB pamäte RAM vám poskytne výnimočnú grafiku a vylepšený režimu multitaskingu bez obťažovania rýchlym vybíjaním batérie. Potrebujete na cestách viac obsahu? Zariadenie Xperia™ Tablet Z vám všetko sprostredkuje vysokou rýchlosťou vďaka technológii LTE/4G4.
xperia z xperia z
Odolná proti vode OmniBalance dizajn

Ako si môžeme byť istí? S cieľom získať vysoké IP55 a IP57 hodnotenie sme ponorili Xperia Z pod vodu po dobu 30 minút - a uistili sme sa, že je ako nová, keď sme ju vybrali. Je tiež odolná proti striekajúcej vode!

Dizajn je zameraný na vytvorenie rovnováhy a symetrie vo všetkých smeroch. Xperia Z má krásne zaoblené hrany a hladké, reflexné povrchy na všetkých stranách, ktoré drží pohromade inovatívny rám.

  • (1) Zrkadlenie jedným dotykom je navrhnuté tak, aby ho bolo možné používať v kombinácii s televízorom BRAVIA® s podporou technológie NFC13 megapixelový fotoaparát s rýchlym snímaním a najnovší senzor pre mobilné telefóny Sony Exmor RS™ robia Xperia Z Android telefónom, ktorý prináša krištáľovo čisté fotky kdekoľvek a kedykoľvek.
  • (2) Overené spoločnosťou Strategy Analytics 4. februára 2013. Ďalšie informácie o výsledkoch spoločnosti Strategy Analytics nájdete na lokalite: www.sonymobile.com/testresults
  • (3) "V súlade s klasifikáciou IP55 a IP57 je zariadenie Xperia™ Tablet Z chránené pred prenikaním prachu a je odolné voči vode. Za predpokladu, že sú všetky porty a kryty pevne uzavreté, (i) je tablet chránený proti striekaniu vody pod nízkym tlakom zo všetkých smerov v súlade s klasifikáciou IP55 a (ii) môže sa tablet ponoriť do čistej vody s hĺbkou až 1 meter až na 30 minút v súlade s klasifikáciou IP57. "
  • (4) Technológia LTE/4G nie je podporovaná u modelov SGP311 a SGP312 s technológiou Wi-Fi®.
  • (5) Služby Video Unlimited a Music Unlimited nie sú k dispozícii na všetkých trhoch.
  • (6) "Na základe testov s predvoleným nastavením, predvolenými účtami a aplikáciami pre služby Skype™ a Twitter prevzatými do telefónu. Čím viac aplikácií sa nainštaluje, tým väčší je účinok režimu STAMINA batérie."
Xperia Z1

Xperia™ Z1Výkon a inteligentné riešenia od Sony v špičkovom smartfóneXperia™ Z1 - to najlepšie od Sony je teraz ešte lepšie

Zaži novú úroveň dokonalosti

V predaji už od 1.10.2013


Hodinky Hodinky Hodinky

Najlepší fotoaparát na svete vo vodotesnom smartfóne1

Najlepší fotoaparát na svete vo vodotesnom smartfóne

Kvalita a výkon kompaktného digitálneho fotoaparátu

Xperia je zostavená z úplne rovnakých komponentov ako kompaktné digitálne fotoaparáty Sony. To znamená, že je to naozaj najlepší smartfón na fotenie. Spája v sebe veľký 1/2.3″ 20.7 MP obrazový snímač Exmor RS™ pre mobilné zariadenia, ocenený Sony objektív G Lens a inteligentný procesor BIONZ™ pre mobilné zariadenia. Tiež sme sem zakomponovali Superior Auto, vďaka ktorému môžeš tieto technológie naplno využívať bez toho, aby si sa musel starať o nastavenie fotoaparátu. A výsledok: najúžasnejšie zábery, aké si vieš predstaviť. A vďaka stabilizátoru SteadyShot™ môžeš natáčať aj úžasne stabilné videá, bez prerušovania.


Social Live - vysielaj svoje momenty naživo

Social Live - vysielaj svoje momenty naživo

S funkciou Social live môžeš ihneď zdieľať všetky cenné momenty naživo cez Facebook. Priateľovu reakciu okamžite uvidíš na displeji a celá vaša konverzácia môže prebiehať v reálnom čase - a prekroč hranice fotografovania ako ich poznáš.


Fotoaparát, ktorý je rovnako inteligentný ako ľudské oko

Fotoaparát, ktorý je rovnako inteligentný ako ľudské oko

Ostrejšie. Čistejšie. Jasnejšie. To sú zábery, ktoré ti prinášajú kompaktné digitálne fotoaparáty Sony. Xperia Z1 je najlepší telefón s fotoaparátom, ktorý sme vytvorili z rovnakých komponentov, zabalených do 8,5 mm tenkého smartfónu. Spája v sebe veľký 1/2.3″ 20.7 MP obrazový snímač Exmor RS™ pre mobilné zariadenia, ocenený Sony objektív G Lens a inteligentný procesor BIONZ™ pre mobilné zariadenia. Táto jedinečná kombinácia hardvéru sa postará o zábery, ktoré sú mimoriadne ostré, čisté a jasné - vždy.


Veľký 1/2.3” 20.7 MP obrazový senzor

Veľký 1/2.3” 20.7 MP obrazový senzor

Veľký senzor v maličkom fotoaparáte, 1/2.3” 20.7 MP obrazový snímač Exmor RS™ pre mobilné zariadenia zachytí z tvojho obrazu viac svetla a vytvorí tak zábery s ultra vysokým rozlíšením, ktoré maximálne využijú objektív fotoaparátu. Senzor umožňuje pokročilé spracovanie obrazu, ktoré zníži hluk a zabezpečí tak ničím nerušené, čisté nahrávanie a verne zreprodukuje každý ohromujúci detail.


Ocenený objektív G Lens od Sony

Objektív G Lens od Sony má vynikajúce vlastnosti zaostrovania. Okrem ostrosti je ďalšou vlastnosťou schopnosť prenosu svetla. Xperia Z1 má veľkú, na svetlo citlivú, 27 mm širokouhlú šošovku s clonou F2.0, čo objektívu umožní zachytiť viac svetla aj v tmavých podmienkach. Použitie širokej clony znamená, že tzv.bokeh (rozostrenie) bude prirodzene zakomponovaný do záberov. Objektív G Lens od Sony ponúka vynikajúci výkon s nádherným nezaostreným umeleckým stvárnením skombinovaným s očarujúcou ostrosťou v zábere.

Úžasne rýchly obrazový procesor BIONZ™ pre mobilné zariadenia

Lepšiu reprodukciu detailov zabezpečí inteligentný obrazový procesor BIONZ™ pre mobilné zariadenia od Sony, ktorý využíva výkonné algoritmy zachytávajúce živú realitu pri každom zábere. Automatická expozícia verne reprodukuje farby zachytené objektívom G Lens - vytvára rovnováhu jasu a vďaka bohatým vrstvám štruktúry a hĺbky zároveň zdokonaľuje farby a reprodukuje ich tak, ako ich vníma ľudské oko. Obrazový procesor BIONZ™ pre mobily, spolu s 1/2.3″ 20.7MP snímačom Exmor RS™ tiež eliminuje hluk a ty tak máš ten najlepší telefón s kamerou. A citlivosť ISO 6400 ti umožňuje robiť neuveriteľne jasné zábery, zachytávajúce každý detail aj pri slabom osvetlení.

Režim Superior Auto zabezpečí dokonalosť záberov

S prednastaveným režimom Superior Auto v Xperia Z1 sa každý môže stať fotografickým profíkom. Superior Auto zabezpečí, že na svojom telefóne s fotoaparátom vždy fotíš s optimálnym nastavením a tým najlepším zobrazovaním, pričom riešiš tie najbežnejšie aj najťažšie výzvy. Takže, pusti sa do toho a vychutnávaj si úžasné zábery aj pri slabých svetelných podmienkach, rob zábery bez rozmazania aj v rýchlo sa pohybujúcom prostredí a zoomuj s dokonalou jasnosťou.
Slabé svetlo, žiarivé zábery

Očarujúce zábery pri akomkoľvek osvetlení

Máš problém odfotiť svoje spiace dieťa, aby vyzeralo tak pokojne a nádherne ako v skutočnosti? Naše technológie spolupracujú tak, aby robili vysoko detailné zábery - dokonca aj v náročných svetelných podmienkach. Snímač Exmor RS™ pre mobilné zariadenia je evolúciou našich obrazových snímačov Sony a prináša svetelný senzor BSI novej generácie. Snímač Exmor RS™ pre mobilné zariadenia znižuje obrazový šum tzv.binovaním, pričom pixely sú obnovené procesorom BIONZ™ pre mobilné zariadenia a jeho vysokým by-pixel rozlíšením. K tomu pridaj širokú clonu objektívu G Lens a výsledkom sú dokonale ostré zábery aj pri slabých svetelných podmienkach. S režimom Superior Auto sa to deje automaticky - netreba sa hrať s komplikovaným nastavovaním.

Zbohom, rozmazané zábery

Zbohom, rozmazané zábery

Rozpoznanie pohybu pre zábery bez rozmazaných šmúh

Si športový fotograf? Alebo tvoj život beží v rýchlom jazdnom pruhu? Zostaň v pohybe - keď máš poruke najlepší telefón s fotoaparátom, tvoje fotky budú aj tak ostré. Obrazový procesor BIONZ™ pre mobilné zariadenia má funkciu detekcie pohybu - vyberie si vyššiu rýchlosť uzávierky a urobí zábery bez rozmazania aj keď je tvoj objekt v pohybe. Režim Superior Auto urobí všetku ťažkú prácu za teba.

Priblíž sa. Zachovaj ostrosť.

Priblíž sa. Zachovaj ostrosť.

3-násobný Clear image zoom

Fotíš z väčšej vzdialenosti? S 3-násobným priblížením Clear image zoom to budeš vidieť ako v televízore - o to sa postará 81mm optický zoom. Spojené sily snímača Exmor RS™ pre mobilné zariadenia a procesora BIONZ™ urobia, čo treba. Priblíž si to a nechaj sa očariť zreteľnými a ničím nerušenými detailmi svojich záberov.


SteadyShot

Plynulý "panning" a stabilné videá

Natočiť stabilné video s tvojim bežným smartfónom nie je jednoduché. S Xperia Z1 je to niečo iné. SteadyShot vyváži tvoje pohyby, panning je plynulejší a zábery stabilnejšie. Obrazový procesor Exmor RS™ pre mobilné zariadenia využíva Full HD fotoaparát, pričom funkcia Motion Detection (rozpoznávanie pohybu) v procesore BIONZ™ pre mobilné zariadenia eliminuje deformácie. Výsledkom sú úžasne stabilné videá bez akéhokoľvek skreslenia obrazu.

Optimalizované zobrazovanie s HDR pre fotky a videá

HDR pre fotky a videá zachytáva prirodzené farby pri každom osvetlení. HDR (vysoko dynamický rozsah) je technológia zobrazovania, ktorá sa používa na zachytenie čistých záberov pri silnom svetle v pozadí. S HDR zachytáva fotoaparát rovnaký záber pri rôznych expozíciách, navrství ich a vytvorí tak jeden optimalizovaný záber. S HDR pre video od Sony môžeš natáčať vo vysoko kontrastných situáciách, ako napríklad pred oknom alebo so slnkom priamo za tvojim objektom.
1 Špecifikácie overené spoločnosťou Strategy Analytics v rámci SpecTRAX service k 10.máju 2013

Zobrazuje realitu. Ale lepšie.

Zobrazuje realitu. Ale lepšie.

Najkvalitnejší zážitok zo sledovania obsahu

Smartfón Xperia využíva najnovšie technológie Sony BRAVIA® a obsahuje veľký 5” Full HD TRILUMINOS™ Display s X-Reality™ pre mobilné zariadenia. Výsledkom je neuveriteľný zážitok zo sledovania obsahu - bez ohľadu na to, čo sleduješ - na najlepšom smartfóne, aký si vieš predstaviť.


Objav pocit skutočnej symetrie

Objav pocit skutočnej symetrie

Špičkový v každom slova zmysle

Vďaka použitiu prvotriednych materiálov a symetrie po všetkých stránkach sa na smartfón Xperia Z1 nielen dobre pozerá, ale je rovnako príjemné držať ho v ruke.


Choď pod vodu

Choď pod vodu

Divoké hry v bazéne, silný púštny vietor alebo pád do kuchynského drezu - vodotesná2 a prachu odolná Xperia Z1 to všetko zvládne.


 

1 Xperia Z1 prináša zákazkovo vyrobený fotoaparát, v ktorom sa spája celosvetovo najväčší obrazový snímač (1/2,3 palcov) s najvyšším rozlíšením (20,7MP) vo vodotesnom smartfóne. Taktiež obsahuje objektív s najvyššou svetelnosťou (f/2.0), aká bola kedy použitá v tenkom (8,5mm) a vodotesnom (IPX5/IPX8) smartfóne.

2 Podľa IP55 a IP58 je Xperia™ Z1 chránená pred vniknutím prachu a je vodotesná. Za predpokladu, že všetky kryty USB portu, vstupov pre micro SIM a pamäťovú kartu sú pevne uzatvorené, telefón je (i) chránený pred nízkotlakovým prúdom vody zo všetkých smerov v súlade s IP 55; a/alebo (ii) môže byť ponorený v sladkej vode až do hĺbky 1,5m po dobu až 30 minút, v súlade s IP 58

Podmienky