Elektronická komunikácia

Elektronická komunikácia je spôsob doručovania a podpisovania dokumentov cez elektronický kanál – zákaznícky portál Môj Telekom. Pri využívaní elektronickej komunikácie vám dokumenty určené na podpis už nebudeme posielať poštou/kuriérom ale doručíme vám ich do vášho účtu na Môj Telekom, kde si ich môžete prečítať a aj podpísať. Urobíte tak v pohodlí domova, na ceste do práce alebo kdekoľvek sa práve nachádzate.

Výhody elektronickej komunikácie

S elektronickou komunikáciou budete môcť v portáli Môj Telekom:

 • spravovať vaše služby a meniť si ich podľa vašich potrieb,
 • podpisovať dokumenty elektronicky z pohodlia domova, alebo kdekoľvek, keď ste online,
 • delegovať prístup k vašim službám aj pre iné osoby (napr. rodine, nájomníkom,...),
 • kontrolovať svoju spotrebu a platiť faktúry, nech ste kdekoľvek.

S rovnakým e-mailom, ktorý uvediete v elektronickej komunikácii, sa môžete prihlásiť aj do mobilnej aplikácie Telekom. V appke okamžite nájdete spotrebu pre všetky vaše telefónne čísla, budete môcť dokupovať dátové balíčky či platiť faktúry. V novom e-shope si s rovnakými prihlasovacími údajmi napríklad ľahko predĺžite paušál či dokúpite nový.

 

Aktivovanie elektronickej komunikácie

Ak chcete elektronickú komunikáciu využívať, stačí:

Obsah

Dohoda o elektronickej komunikácii

Dohoda o elektronickej komunikácii je dokument, v ktorom sa zmluvne ustanovuje elektronická komunikácia medzi vami a spoločnosťou Slovak Telekom. Na základe podpísanej dohody vám môžeme doručovať dokumenty elektronicky do portálu Môj Telekom a zároveň budeme takto podpísané dokumenty považovať za platné a právne záväzné. Dohodu o elektronickej komunikácii je potrebné podpísať osobne a to buď osobne v Telekom centre alebo vám ju bezplatne zašleme poštou k vám domov.

Dohodu o elektronickej komunikácii momentálne nie je možné uzavrieť pre firemných zákazníkov (IČO).

Kde a ako podpísať Dohodu o elektronickej komunikácii

Podpísanie cez web

 1. Vyplníte jednoduchý formulár na na tejto linke. Potrebujete svoje osobné údaje (meno, priezvisko, číslo občianskeho preukazu, rodné číslo, ulicu a číslo trvalého bydliska, mesto, PSČ) a e-mailovú adresu, kam vám zašleme pozvánku do zákazníckeho portálu Môj Telekom. Nezáleží, či už v ňom máte účet vytvorený alebo nie.
 2. Dohodu o elektronickej komunikácii vám pošleme poštou do 2 až 3 týždňov na vašu adresu a podpísanú nám ju pošlite v návratovej obálke späť.
 3. Po jej spracovaní vám na zadanú e-mailovú adresu pošleme pozvánku do Môj Telekom. Ako prijať pozvánku sa dočítate tu.

 

Chcem elektronickú komunikáciu

 

Podpísanie v Telekom centre

 1. V ktoromkoľvek Telekom centre môžete požiadať o podpísanie Dohody o elektronickej komunikácii. Potrebujete iba občiansky preukaz a e-mailovú adresu, kam vám zašleme pozvánku do zákazníckeho portálu Môj Telekom.
 2. Dohodu o elektronickej komunikácii vám vytlačia a podpíšete ju priamo v Telekom centre.
 3. Do 24 hodín po podpísaní dohody vám na e-mailovú adresu pošleme pozvánku do zákazníckeho portálu Môj Telekom. Ako prijať pozvánku sa dočítate v návode nižšie.

Prijatie pozvánky

Na e-mailovú adresu uvedenú v dohode vám bola doručená pozvánka do zákazníckeho portálu Môj Telekom. V pozvánke sa nachádza linka - kliknite na ňu alebo ju skopírujte do vášho prehliadača a pokračujte jednou z dvoch možností:

Ak ste ešte nikdy v portáli Môj Telekom neboli a nemáte účet:

 1. kliknite na Registrovať sa,
 2. vyplňte prihlasovacie meno (aké chcete používať), heslo, prečítajte si podmienky využívania a zakliknite svoj súhlas,
 3. e-mail sa automaticky predvyplní ten, ktorý ste uviedli v Dohode o elektronickej komunikácii,
 4. kliknite na tlačidlo Registrovať sa,
 5. následne sa pomocou prihlasovacieho mena a hesla, ktoré ste si nastavili v predošlom kroku, prihláste,
 6. po úspešnom prihlásení potvrďte, že chcete s týmto účtom prijať pozvánku kliknutím na tlačidlo Spárovať,
 7. to je všetko - váš účet je spárovaný s podpísanou dohodou a v portáli automaticky vidíte a spravujete všetky produkty, ktoré sú evidované na vaše rodné číslo.

 

Ak už účet v Môj Telekom máte:

 1. v prihlasovacom okne zadajte vaše prihlasovacie meno a heslo,
 2. ak účet máte, ale neviete si na vaše heslo spomenúť kliknite na Zabudli ste heslo?  kde si heslo jednoducho obnovíte,
 3. po úspešnom prihlásení potvrďte, že chcete s týmto účtom prijať pozvánku kliknutím na tlačidlo Spárovať,
 4. hotovo, elektronická komunikácia je aktívna a Môj Telekom môžete využívať naplno.

 

Podpísanie dokumentov

Po podpise Dohody o elektronickej komunikácii môžete čítať a podpisovať vaše zmluvy priamo v portáli Môj Telekom.
Postup je jednoduchý:

 1. Pri objednaní nových služieb alebo zmene existujúcich cez našu web stránku, alebo na linke služieb zákazníkom, sa vám vytvoria dokumenty na podpis a doručia sa do vášho účtu na Môj Telekom. O tom, že máte tieto dokumenty pripravené na podpis, vás budeme informovať e-mailom.
 2. Kliknutím na linku v e-mailovej notifikácii sa dostanete na obrazovku Zmluvy v portáli Môj Telekom. Alebo sa prihláste do portálu a kliknite v ľavom menu na Profil a potom Zmluvy.
 3. Vyberte si e-mail alebo telefónne číslo pre doručenie jednorazového kódu a zadajte ho. Prístup ku zmluvám je chránený jednorazovým kódom. Ak ste už kód zadávali pri inej transakcii na portáli tak portál môže tento krok preskočiť.
 4. Zobrazí sa stránka so zmluvami, kde hneď v úvodnej časti sa nachádzajú zmluvy a dokumenty určené na podpis. Zmluvy a dokumenty sú zoskupené podľa objednávky, ku ktorej sa viažu. Pre úspešné spracovanie objednávky je nutné podpísať všetky zmluvy a dokumenty.
 5. Kliknutím na názov dokumentu sa vám dokument otvorí a môžete si ho prečítať. Po prečítaní všetkých dokumentov kliknite na tlačidlo Podpísať dokumenty. Zakliknutím potvrďte, že ste si všetky dokumenty prečítali a súhlasíte s nimi.
 6. Kliknutím na tlačidlo Podpísať dokumenty podpíšete. Do dokumentov sa vloží váš podpis a na stránke sa presunú do časti medzi podpísané dokumenty. Kedykoľvek sa tak k nim viete vrátiť, prečítať si ich a prípadne vytlačiť.

Zmena kontaktných údajov (e-mail alebo telefónne číslo)

Pre zmenu e-mailovej adresy alebo telefónneho čísla vo vašom portálovom účte (zmena kontaktných údajov pre elektronickú komunikáciu) postupujte nasledovne:

 1. prihláste sa do svojho účtu na portáli Môj Telekom,
 2. kliknite v ľavom menu na Profil a potom na Osobné údaje,
 3. v časti Registračné a kontaktné údaje kliknite na ikonu ceruzky,
 4. do poľa E-mail a Telefónne číslo napíšte nové údaje a kliknite na Uložiť
 5. zmenu registračných údajov ešte musíte potvrdiť jednorazovým kódom.
  Nezabudnite, že kód sa posiela na pôvodnú e-mailovú adresu alebo telefónne číslo,
 6. Po zadaní správneho jednorazového kódu sa zmeny uložia,
  Ak ste menili e-mailovú adresu, je potrebné ešte potvrdiť správnosť novej adresy – do novej e-mailovej adresy sme vám poslali potvrdzujúci e-mail. V ňom sa nachádza linka, na ktorú je potrebné kliknúť. Až po kliknutí na linku sa e-mailová adresa vo vašom účte zmení. Kým novú adresu nepotvrdíte, používa sa na elektronickú komunikáciu vaša pôvodná e-mailová adresa.


Zrušenie elektronickej komunikácie

Ak nechcete elektronickú komunikáciu využívať, môžete ju zrušiť. Výpoveď je možné podať osobne na Telekom centre alebo písomne. Zrušením Dohody o elektronickej komunikácii sa zruší elektronická komunikácia pre podpisovanie dokumentov, a zároveň sa zruší párovanie vašich produktov k účtu v portáli Môj Telekom, takže prídete o možnosť pozerať a spravovať svoje produkty či delegovať prístupy.

Najčastejšie otázky