Magenta SmartHome

Ukončenie poskytovania služby Magenta SmartHome

K 30.11.2020 sme sa rozhodli ukončiť poskytovanie služby Magenta SmartHome. Vopred sa ospravedlňujeme za komplikácie, ktoré Vám v dôsledku tohto ukončenia vzniknú. Nakoľko si uvedomujeme, že je domáce pohodlie a bezpečnosť pre Vás dôležité, pripravili sme odpovede na otázky, ktoré by Vás mohli zaujímať.

S Magenta SmartHome máte stále prehľad o svojej domácnosti a spravíte z nej inteligentný domov. Viete, čo sa doma deje aj v čase vašej neprítomnosti. Ešte predtým, ako prídete, si nastavíte svoju domácnosť, aby na vás pripravená čakala.

Pre vytvorenie svojho vlastného inteligentného domova dostanete domácu centrálu, všetky zariadenia a softvérové aplikácie, ktoré budete potrebovať. Samotná inštalácia a pripojenie sú nenáročné a budete nimi prevedení krok za krokom prostredníctvom aplikácie, ktorou budete svoju domácnosť ovládať.

Množstvo a druhy zariadení si môžete sami vybrať. Všetky zariadenia sú jednoduché na inštaláciu – všetko zapojíte bez káblov vďaka bezdrôtovej komunikácii medzi centrálou a senzormi / zariadeniami. Vďaka jednoduchým a zrozumiteľným inštrukciám (manuály a inštruktážne videá) budete schopní všetko jednoducho pripojiť. Nastavením vás prevedie krok za krokom aplikácia, ktorou budete svoju domácnosť ovládať.

Obsah

Výhody Magenta SmartHome

Služba Magenta SmartHome ponúka už v základnom balíku zabezpečenie vášho domova. S ďalšími zariadeniami rozširujete funkcie a inteligenciu vašej domácnosti. Portfólio týchto zariadení ako aj funkcie samotnej aplikácie sa budú postupne a pravidelne rozširovať a vy tak dostávate prístup k aktuálnym trendom vo svete inteligentnej domácnosti.

Je tak len na vás, či si vyberiete možnosť vybaviť domácnosť za jednorazový poplatok alebo pravidelnými mesačnými poplatkami, ako ste zvyknutí pri paušáloch za iné služby. Vždy vám zostáva možnosť dokupovať si ďalšie zariadenia a pripájať ich do svojej domácnosti, keď budete chcieť.

Magenta SmartHome je vhodný pre všetky typy domácnosti, od nových domov/bytov, cez staršie, až po nájomné priestory a to vďaka jednoduchej inštalácii bez nutnosti vŕtania dier alebo iných zásahov do domova. Zariadenia fungujú bezdrôtovo a na baterky, ktoré vydržia až 2 roky (v závislosti od používania).

Funkcie a využitie

S Magenta SmartHome získa vaša domácnosť:
 • Bezpečnosť
 • Pohodlie
 • Šetrenie energie

Bezpečnosť

„Keď nechávam svoj domov bez dozoru počas mojej dovolenky alebo keď v noci spím, chcem vedieť, že môj domov je chránený – všetky okná/dvere sú monitorované, senzory pohybu sú aktívne a zvukový alarm je zapnutý pre prípad, že by sa zlodej snažil dostať do domu. Tiež chcem byť okamžite informovaný o potenciálnych hrozbách (ako napríklad požiar alebo únik plynu), ak sa nachádzam mimo domu.“

Magenta SmartHome Vám umožní vzdialene sledovať okná/dvere vo vašom domove, pohyb a teplotu vo vnútri, ale aj v okolí domu alebo dym. Taktiež vám umožní poskytne prehľad o situácii vo vnútri ale aj v okolí domu prostredníctvom kamier, ktoré môžu aj nahrávať. Ak ste mimo domu, budete okamžite informovaní o potenciálnych nebezpečenstvách.

Ako to funguje?

Súčasťou riešenia sú:
 • dverový senzor
 • senzor pohybu
 • dymový senzor
 • kamera

Notifikácie dostávate na váš smartfón, alebo tablet alebo smart hodinky. Kamera automaticky začne nahrávať a zvukový alarm v dome začne vydávať hlasný zvuk. Taktiež je možné zapnúť všetky svetlá – tieto dodatočné funkcie si vyžadujú využitie účelových zariadení (Philips žiarovky). Všetky reakcie vášho bezpečnostného systému si môžete sami nastaviť pomocou sprievodcu na vašom mobile alebo tablete.

Pohodlie

„Rád by som mal viac pohodlia vo svojom dome. Napríklad, keď prídem domov, bolo by skvelé, keby som videl ako sa svetlá samé zapnú, zariadenia ma čakali pripravené alebo sa rovno spustili. A pri večeri pri sviečkach, by som rád zmenil atmosféru v celom dome stlačením jediného tlačidla. Svetlá sa stlmia, začne hrať romantická hudba. Ak dostaneme chuť pozerať film, mohol by som zmeniť celú scénu jedným kliknutím (intenzita a farba svetla a podobne).“

Magenta SmartHome vám umožní vzdialene manipulovať s viacerými zariadeniami vo vašom dome pomocou smartfónu, tabletu alebo smart hodiniek. Umožní vám to zapnúť/vypnúť svetlá a zmeniť farbu a ovládať hocičo, čo je prepojené prostredníctvom elektrickej inteligentnej zásuvky. Taktiež si môžete nastaviť vlastné profily ako napríklad „večera pri sviečkach“, „pozeranie filmu“ alebo „pracovný / voľný deň“ a aktivovať ich jediným kliknutím.

Ako to funguje?

Súčasťou riešenia sú:
 • inteligentná zásuvka
 • Philips Hue osvetlenie

Počas vašej neprítomnosti môžete sledovať stav každého zariadenia (či sú svetlá zapnuté/vypnuté, či hrá hudba, aká je teplota alebo vlhkosť vzduchu a podobne) hocikedy prostredníctvom vášho telefónu.

Šetrenie energie

„Počas mojej neprítomnosti doma by som chcel šetriť energiu, uistiť sa, či som vypol všetky elektrické zariadenia a sledovať, aká je aktuálna spotreba energie.”

Magenta SmartHome vám umožní nastaviť si automatické profily, ktoré vám pomôžu regulovať spotrebu energie, podľa vašej potreby. Taktiež vám poskytne prehľad o tom, kde je najvyššia spotreba energie a tak sa môžete podľa toho zariadiť a urobiť prípadné opatrenia.

Ako to funguje?

Súčasťou riešenia sú:
 • dverový senzor
 • inteligentná zásuvka

Zariadenia

Zariadenia si môžete vyberať z týchto kategórii:
 • Bezpečnosť (sem patria: dverový senzor, pohybový senzor, dymový senzor)
 • Energia (inteligentná zásuvka)
 • Komfort (produkty Philips Hue zariadenia)
 • Kamerový systém (interiérová kamera)

Mobilná aplikácia

Aplikácia Magenta SmartHome slúži ako diaľkové ovládanie pre automatizáciu vášho domova. Najprv získate prehľad o tom, čo sa u vás deje: či ste nezabudli zavrieť okná a dvere, vypnúť žehličku, kedy sa vrátili vaše deti, akú máte doma teplotu, koľko energie ste spotrebovali a dostávate notifikácie o prípadných problémoch, či už o vlámaní, požiari, úniku plynu... Navyše máte aj možnosť kontroly nad elektrinou, osvetlením a ďalšími zariadeniami. Najväčším prínosom je ale možnosť nastaviť si automatické správanie svojej domácnosti založené na pokročilých scenároch správania sa a využiť tak skutočnú silu jej inteligencie.

Táto aplikácia je bezplatne na stiahnutie pre smartfóny s operačným systémom Android aj iOS. Neustále sa rozširuje o ďalšie funkcie.

      

Inštruktážne videá

Zapojenie a spustenie služby Magenta SmartHome

Zistite, ako jednoducho pripojiť SmartHome centrálu na internet a aktivovať si službu pomocou aplikácie.

Párovanie zariadení

Ak ste už v aplikácii prihlásený, naučte sa sami pridávať nové zariadenia do svojej domácnosti.

Prehľad o vašej domácnosti

Majte okamžitý prehľad o stave svojej domácnosti, všetko dôležité nájdete na jednom mieste.

Nastavenie režimov pre vašu domácnosť

Režimy doma a preč určujú, ako sa vaša domácnosť správa, ak práve nie ste doma.

Scenár vypnúť žehličku

Vypnite automaticky zásuvku so žehličkou pri vašom odchode z domu.

Scenár detská ochrana

Nechajte si poslať notifikáciu v momente otvorenia dverí, skrinky alebo okna.

Scenár posvieť mi na cestu

Automatizujte nočné osvetlenie, ktoré sa samo zapne alebo vypne podľa pohybu.

Galéria

Najčastejšie otázky

Mobilná aplikácia TelekomStiahnite si mobilnú appku a majte všetko dôležité na jednom mieste.