Magenta Talk

Vážený zákazník,
od 4.6.2018 končí poskytovanie služby Magenta Talk. Služba vám bude automaticky deaktivovaná a aplikácia prestane fungovať. Zálohujte si všetky dôležité správy pred týmto dátumom.
Ďakujeme za pochopenie.

Magenta Talk je aplikácia, s ktorou môžete volať a chatovaťcez dáta alebo klasickú mobilnú sieť zo svojho mobilu, počítača alebo tabletu. Vždy pod svojím telefónnym číslom.

Doplnková služba Magenta Talk je dostupná pre všetky paušály ÁNO a paušály Happy zadarmo. Aktivujete si ju bezplatne na webe tu.

Obsah

O aplikácii a službe Magenta Talk

Aplikácia Magenta Talk umožňuje posielať správy a súbory, realizovať bezplatné hovory a videohovory s inými používateľmi aplikácie Magenta Talk využitím dát. Ak práve nie ste v dosahu pokrytia internetu, využije na posielanie správ a súborov či hovory klasickú mobilnú sieť. Cez Magenta Talk môžete dokonca zavolať aj kamarátovi, ktorý Magenta Talk nemá.

Aplikácia je dostupná pre smartfóny s operačnými systémami iOS a Android a ak práve sedíte za počítačom, môžete sa prihlásiť aj cez webové rozhranie web.magentatalk.com.

Vaše kontakty sú uložené v cloude a po prihlásení sú vám tak dostupné aj pri využití webového rozhrania na počítači. Magenta Talk automaticky rozozná, kto z vášho zoznamu kontaktov používa Magenta Talk a označí ho Magenta Talk ikonou. Ak má váš priateľ Magenta Talk môžete nadviazať bezplatný hovor alebo videohovor cez dáta, ak však máte ešte veľa voľných minút môžete si zvoliť aj bežný mobilný hovor priamo v aplikácii.

Galéria Android

Galéria iOS

Funkcie služby a aplikácie Magenta Talk

 1. Prostredníctvom doplnkovej služby Magenta Talk, je možné:
  • odosielať a prijímať krátke textové správy (SMS) aj mimo užívateľov Magenta Talk
  • iniciovať a prijímať štandardné hlasové hovory prostredníctvom telefónnej siete spoločnosti Slovak Telekom.
 2. Prostredníctvom aplikácie Magenta Talk, je možné:
  • odosielať a prijímať textové správy,
  • zdieľať súbory s veľkosťou až do 2 MB (napr. fotografie, video a audio súbory, vCard a lokality),
  • iniciovať a prijímať bezplatný hlasový hovor (Voice over IP), v prípade ak obaja účastníci hlasového hovoru sú užívateľmi aplikácie Magenta Talk a zároveň majú zabezpečené dátové pripojenie. Počas bezplatného hlasového hovoru je možné zapnúť kameru a pridať tak k existujúcemu hlasovému hovoru videoprenos.
  • iniciovať a prijímať videohovor až medzi 4-8 účastníkmi zároveň,
  • iniciovať alebo byť účastníkom skupinového chatu s maximálne 50 účastníkmi, ktorí na skupinový chat rovnako využívajú aplikáciu Magenta Talk.
  • V aplikácia Magenta Talk vidíte kto je aktuálne online alebo kedy boli vaši priatelia oinline naposledy, kto píše správu a kedy je správa odoslaná, prijatá a prečítaná.

Inštalácia a aktivácia doplnkovej služby Magenta Talk

 • Aplikáciu Magenta Talk si môžete stiahnuť na svoj smartfón s operačným systémom Android alebo iOS.

    

Deaktivácia doplnkovej služby Magenta Talk

 • Doplnkovú službu Magenta Talk si môžete bezplatne deaktivovať tu: Deaktivácia doplnkovej služby Magenta Talk
 • Doplnkovú službu Magenta Talk si môžete deaktivovať zaslaním SMS v tvare MTALKVYP na telefónne číslo 12323.

Prvé použitie Magenta Talk

Po stiahnutí vás aplikácia pri prvom spustení vyzve k vytvoreniu Vášho Magenta Talk účtu. Registráciu potvrdíte zadaním kódu z potvrdzujúcej SMS. S Vašim Magenta Talk sa potom môžete prihlásiť na akomkoľvek zariadení a voláte, alebo chatujete aj z tabletu na WIFI, alebo PC s pevným internetovým pripojením. Pri využívaní Magenta Talk dochádza k spotrebe dát, a/alebo volacích jednotiek (viac info nájdete v osobitných podmienkach tu).

Najčastejšie otázky