OnNet Security vám pomôže účinne čeliť hlavným webovým hrozbám

OnNet Security je cloudová bezpečnostná služba, ktorá chráni váš prístup na internet a vaše citlivé dáta pred únikom a umožní vám bezpečné prehliadanie webových stránok. Pomáha chrániť pred kybernetickými útokomi na zneužitie osobných, bankových alebo prihlasovacích údajov.

Ako funguje OnNet Security

1.
1.

Prevencia hrozby

Takmer každý prístup k internetovým službám sa uskutočňuje pomocou služby rozlíšenia DNS (Domain Name System). Doplnková cloud služba OnNet Security ochráni používateľa ešte pred tým, než sa pripojí na požadovanú webovú stránku pomocou rozlíšenia DNS (Domain Name System).

2.
2.

Nepretržitá kontrola

Zariadenie pripojené na internet prostredníctvom prehliadača požiada o prístup na stránku, pričom žiadosť o prístup sprostredkuje OnNet Security a zároveň skontroluje bezpečnosť poždovanej domény.

3.
3.

Bezpečné presmerovanie

V prípade nebezpečenstva je prehliadač používateľa nasmerovaný na stránku ochrany, ktorá informuje, že pôvodne požadovaná stránka nie je používateľovi prístupná z dôvodu jeho ochrany pred internetovými hrozbami.

Počet zablokovaných hrozieb službou OnNet Security

Včera: 0 | Spolu: 0

Spolu včera podľa typu útokov
Cryptojacking:
Malware:
Command and Control:
Phising:

Typy hrozieb, pred ktorými vás ochránime:

Malware

Predstavujú riziká ako prevzatie kontroly nad počítačom, zistenie prihlasovacích údajov z platobných kariet alebo rozosielanie spamov.

Phishing

Príkladom môže byť falošná stránka internetbankingu, na ktorú je používateľ presmerovaný prostredníctvom e-mailového odkazu, ktorý sa tvári ako oficiálna komunikácia z banky.

Command and control

Nebezpečné pripojenie na servery, ktoré riadia infikované zariadenia.

Cryptojacking

Udeje sa kliknutím na infikovaný web, online reklamu či e-mailový odkaz, na základe ktorého sa do počítača načíta škodlivý kód.

Výhody služby s OnNet Security

icon

Poskytuje ochranu PC, mobilom, tabletom aj IoT zariadeniam

icon

Zaisťuje bezpečný prístup na internet

icon

Služba je bez viazanosti s možnosťou deaktivácie

Služby s OnNet Security

Novinka icon

Nové Telekom Biznis paušály

Službu si môžete aktivovať v Telekom aplikácii za 1,20 € s DPH mesačne k paušalom Biznis XS, S a M. K paušálom Biznis L, XL a XXL ju dostanete automaticky zadarmo.
Návod nájdete TU

icon

T Biznis paušály

 

Službu si môžete aktivovať v Telekom aplikácii za 1,20 € s DPH mesačne ku všetkým T Biznis paušálom
Návod nájdete TU

icon

T-Biznis Flex

 

Službu vám poskytneme v súlade s podmienkami rámcovej zmluvy dohodnutej s vašim obchodným zástupcom.

icon

Biznis NET

 

Služba je automaticky a bezplatne aktivovaná k pevnému internetu pre biznisových zákazníkov.

icon

Business Internet a Business Internet Light

K pevnému internetu si službu môžete aktivovať na linke 0800 123 500 za 3,60 € s DPH za prístup.

Často kladené otázky

 • Ako si aktivujem službu OnNet Security pre svoj paušál?
  Službu si môžete jednucho aktivovať v Telekom aplikácii. Pre správne fungovanie dátoveho pripojenia je potrebné zapnúť a opätovne vypnúť letový režim vo svojom telefóne. Po aktivácii dostanete SMS notifikáciu s touto informáciou. Detailný návod, ako postupovať pri aktivácii nájdete TU. K paušálom Biznis L, XS a XXL dostanete službu OnNet Security automaticky zadarmo, nie je potrebná dodatočná aktivácia.
 • Ako si deaktivujem službu OnNet Security vo svojom paušále?
  Službu si môžete jednucho deaktivovať v Telekom aplikácii. Pre správne fungovanie dátoveho pripojenia je potrebné zapnúť a opätovne vypnúť letový režim vo svojom telefóne. Po deaktivácii dostanete SMS notifikáciu s touto informáciou.
 • Chráni ma služba aj pri pripojení na Wi-Fi cez telefón?
  Pripojenie na internet cez Wi-Fi, a s tým súvisiaci dátový prenos, v tomto prípade ide mimo mobilnú sieť, takže takéto pripojenie nie je chránené. Výnimkou je situácia kedy Wi-Fi sprostredkováva pripojenie na internet cez služby Business Internet a Business Internet Light alebo BiznisNET, na ktorých je aktívna služba OnNet Security.
 • Funguje služba OnNet Security aj v zahraničí pri využívaní dátového roamingu?
  Áno, aj pri využívaní dátového roamingu je váš telefón chránený.
 • Ako rýchlo sú overené novovzniknuté domény/webové stránky?
  Riešenie zvláda vyhodnotenie domény do pár hodín. Je to závislé od aktuálnej situácie na internete (napr. neštandarný objem útokov a pod.). Môže sa stať, že vami vytvorená doména/webová stránka bude pár hodín od jej vytvorenia vyhodnotená ako nedôveryhodná.
 • Je možné ovplyvniť, prípadne nastaviť dôveryhodnosť jednotlivých web stránok resp. celých kategórií?
  Nie je možné vytvoriť individuálne nastavenie pre vybrané webové stránky/domény. Systém pracuje automatizovane a priebežne vyhodnocuje dôveryhodnosť domény. Ak je potrebné presnejšie cielenie, odporúčame iný druh služby, napr. IT:Works - Managed Security Box, ktorá poskytuje široké možnosti prispôsobenia. Aj v prípade pripojenia cez telefón existuje riešenie, ktoré je implementovateľné na všetky mobilné paušály zákazníka.
 • Je možné nastaviť ochranu na jednotlivých koncových IT zariadeniach (PC, NTB, zariadenia pripojené cez WiFi a pod.) v prípade OnNet Security na službách Business Internet, Business Internet Light a BiznisNET?
  Nie je možné vytvoriť individuálne nastavenie koncových IT zariadení (PC, NTB, zariadenia pripojene cez WiFi a pod.). Chránené je celé pripojenie do internetu. Ak je potrebné presnejšie cielenie, odporúčame iný druh služby, napr. IT:Works - Managed Security Box, ktorá poskytuje široké možnosti prispôsobenia.