Recyklovanie starého mobilu sa teraz vyplatí

Dlhodobo sa staráme o zber starých mobilov a iných zariadení a ich zodpovednú recykláciu. Pridajte sa k nám a znížte dopad na životné prostredie. Navyše ušetríte pri kúpe akéhokoľvek nového mobilu.

Slovak Telekom predajne

Prineste nám svoj starý mobil

Doneste svoj nevyužívaný starý mobil, tablet, smart hodinky či notebook akejkoľvek značky či roku výroby do ktorejkoľvek predajne Telekomu v období od 31. mája do 2. septembra 2024 a my sa postaráme o recykláciu.
Nájsť najbližšiu Telekom predajňu

Automaticky získate Eko kupón

Za každé odovzdané zariadenie vám do Telekom apky pribudne jeden Eko kupón, platný do 2. septembra 2024, s ktorým získate zľavu 40 € na akékoľvek nové zariadenie k paušálu alebo 70 € zľavu na vybrané Samsung mobily.
Viac o Eko kupóne

Nakúpte online a ušetrite ešte viac

Aktivujte si nový paušál, predĺžte existujúci alebo prejdite na paušál od iného operátora cez web a okrem Eko kupónu môžete ušetriť ďalších 40 € s online zľavou a ďalšími zľavami na nový mobil alebo iné zariadenie.

Náš tip:
Vyberte si z 3 modelov Samsung Galaxy a ušetrite ešte viac

Výmena starého mobilu za Samsung sa oplatí. Pripojte sa s nami k recyklácii, uplatnite si Eko kupón na Galaxy A25 5G, Galaxy A35 5G alebo Galaxy A55 5G a ušetríte až 70 €! Pri kúpe cez web vám navyše odrátame online zľavu do 40 €.

Uplatniť kupón na Samsung k Telekom paušálu Uplatniť kupón na Samsung k Biznis paušálu

Čo sa udeje s vaším starým mobilom?

ico

Stavebný materiál z plastu

Váš starý mobil odovzdáme spoločnosti Ekoray, v ktorej sa z plastových a ďalších častí vyrábajú nové produkty pre stavebníctvo ako napr. zámková PVC dlažba, plastobetón a pod.

ico

Aj baterky ešte poslúžia

Baterky sa spracujú v recyklačnej spoločnosti Fecupral na prach, z ktorého sa extrahuje nikel a kobalt pre holandskú oceliareň Jewometaal a lítium, ktoré sa v Ázii používa pri výrobe nových batérii.

ico

Ani zrnko na zmar

O zvyšné časti zariadení sa stará Českomoravská recyklační společnost, ktorá ich podrví a zasiela do japonskej hute Mitsubishi, kde dochádza k finálnej recyklácii vášho starého mobilu či iného zariadenia.

ico

Nové mikročipy zo zvyškov

V huti Mitsubishi sa zo zvyškov starých zariadení extrahujú drahé kovy ako zlato, meď či striebro, ktoré sa opätovne použijú pri výrobe nových mikročipov do mobilov a ďalších elektronických zariadení.

Často kladené otázky

 • Ktoré zariadenia môžem doniesť do Telekom predajne na recykláciu?
  • Mobilné zariadenie (smartfón, tlačídkový mobilný telefón)
  • Notebook
  • Mobilný router
  • Tablet
  • Smart hodinky
 • Kde v Telekom predajni mám staré zariadenie odovzdať?
  Pre odovzdanie vášho zariadenia kontaktujte našich predajcov, ktorí od vás zariadenie prevezmú a sprocesujú vygenerovanie kupónu.
 • V akej forme dostanem Eko kupón?
  Nakoľko ekologický aspekt je pre nás veľmi dôležitý, kupón od nás nedostanete fyzicky vytlačený ale obdržíte ho elektronicky formou SMS/mailu, resp. ho nájdete priamo vo svojej Telekom apke.
 • Koľko zariadení môžem doniesť na recykláciu a dostanem Eko kupón za každé z nich?
  Počet odovzdaných zariadení na recykláciu nie je obmedzený. Eko kupón dostanete za každé zariadenie, ktoré od vás predajca prevezme. Platí však, že na 1 objednávku nového zariadenia môžete využiť vždy len 1 Eko kupón.
 • Na čo viem získaný Eko kupón v Telekome uplatniť?
  Kupón je možné využiť pri mobilnej transakcii pri kúpe nového HW viazanosťou na 24 mesiacov.
 • Koľko kupónov môžem naraz uplatniť na nákup nového zariadenia?
  Na kúpu nového HW pri mobilnej transakcii s viazanosťou na 24 mesiacov je možné uplatniť vždy len 1 kupón.
 • Kedy najneskôr viem svoj Eko kupón uplatniť?
  Platnosť kupónu je od 31.5. do 2.9. 2024.
 • Môže môj kupón použiť aj niekto iný alebo je viazaný na moje meno?
  Kupón je prenositeľný, to znamená, že ho môže aj darovať.