Prekročte hranice s našou spoľahlivou IoT konektivitou

Využite silu IoT konektivity a dosiahnite nové úspechy pre svoje podnikanie

Pozrite sa, aké spôsoby pripojenia pre vaše IoT zariadenia vám vedia pomáhať v podnikaní

Viac informácií

IoT konektivita
– všetky zariadenia pripojené

Vitajte vo svete IoT konektivity! Poskytujeme špičkovú bezdrôtovú komunikáciu pre pripojenie vašich zariadení na internet. Získajte kontrolu nad svojimi zariadeniami a využite potenciál IoT konektivity pre svoje podnikanie. Kontaktujte nás a začnite dosahovať nové úspechy!

Pozrite si, aké spôsoby pripojenia viete využívať vo svojom podnikaní:

Čo je NB-IoT?

NarrowBand-Internet of Things je špeciálna úzkopásmová sieť, ktorá je určená výhradne pre prenos dát. Umožňuje spoľahlivo, bezpečne a  za nízku cenu prepojiť obrovské množstvo zariadení na veľkom území. Výhodou je dosah signálu aj na ťažko prístupné miesta, a to napríklad do podzemia alebo pod vodu.
Vďaka NB-IoT môžete vidieť v akom stave sú alebo čo robia vaše výrobné prostriedky, tovar či ľudia. Všetky koncové zariadenia je navyše možné na diaľku riadiť a nastavovať pomocou jednoduchej aplikácie alebo webu.

 • Výrazne dlhšia a hlbšia skúsenosť s prevádzkovaním bezdrôtovej siete v porovnaní s konkurenciou
 • Schopnosť operátora prevádzkovať bezpečné, robustné a stabilné siete
 • Možnosť kombinácie LTE a NB-IoT
 • Pokrytie súvisiacich technológií – cloud, big data, optika, bezpečnosť
nb-iot-mesto

Výhody využívania NB-IoT

lepsi dosah signalu

Lepší dosah signálu

Použiteľnosť aj tam, kde to doteraz nebolo možné

nizke naklady

Nízke náklady

Nízka cena zariadení a úspora na logistike

dlha vydrz baterii

Dlhá výdrž batérií

Výdrž batérie do 10 rokov s 2 AA batériami

jednoducha instalacia

Jednoduchá inštalácia

Žiadne kopanie káblov

3gppp

Riešenie 3GPPP

Štandardizácia podporovaná po celom svete

kvalita

Kvalita, stabilita a bezpečnosť spojenia

Sieť v licencovanom pásme

Využívajte najlepší spôsob komunikácie pre svoje zariadenie s pokrytím viac ako 96 %

mapa pokrytia
iot sim karty
m2m abstract

M2M konektivita pre vaše zariadenia

Tarify M2M Universal umožňujú dátovú, hlasovú a SMS komunikáciu zariadení.

Povoľte svojim zamestnancom využívať doplnkové mobilné služby naplno, za ktoré vy nič neplatíte. Darujte im voľnosť prostredníctvom služby Zamestnanec Plus, vďaka ktorej si môžu aktivovať dátový balík navyše podľa potreby. Sumu 3 € za dátový balík zaplatí zamestnanec sám, priamo pri online objednávke.

Výhody využívania M2M dátových balíkov

univerzalnost

Univerzálnosť

Vyberte si z dátových balíkov s rôznymi objemami predplatených dát

4g internet

4G internet

Máte možnosť aktivovať si službu 4G internet pri dátových prenosoch

/uctovaci interval

Účtovací interval 1 kB

Účtovaný interval pri dátových prenosoch platí v národnej sieti

viazanost.svg

Bez viazanosti

M2M Universal dostanete bez viazanosti a zmluvných pokút

Dátové balíky M2M Universal

Ceny bez DPH

M2M DATA 100 MB

100 MB

Voľný objem dát

2 , 49

bez DPH mesačne

s DPH mesačne

M2M DATA 200 MB

200 MB

Voľný objem dát

2 , 91

bez DPH mesačne

s DPH mesačne

M2M DATA 500 MB

500 MB

Voľný objem dát

3 , 33

bez DPH mesačne

s DPH mesačne

M2M DATA 1 GB

1 GB

Voľný objem dát

4 , 63

bez DPH mesačne

s DPH mesačne

M2M DATA 2 GB

2 GB

Voľný objem dát

8 , 33

bez DPH mesačne

s DPH mesačne

M2M DATA 5 GB

5 GB

Voľný objem dát

12 , 49

bez DPH mesačne

s DPH mesačne

M2M DATA 10 GB

10 GB

Voľný objem dát

16 , 66

bez DPH mesačne

s DPH mesačne

M2M DATA 20 GB

20 GB

Voľný objem dát

20 , 83

bez DPH mesačne

s DPH mesačne

Ostatné poplatky

AKTIVAČNÝ POPLATOK

1 , 00

jednorazovo bez DPH

jednorazovo s DPH

VOLANIA V RÁMCI SR

0 , 10

za minútu hovoru

SMS V RÁMCI SR

0 , 05

za jednu SMS

SMS DO KRAJÍN MIMO SR

0 , 13

za jednu SMS

Staňte sa naším zákazníkom a využívajte všetky služby M2M programov

mapa pokrytia

Porovnanie typov používaných IoT sietí a ich využití v podnikaní

lte porovnanie

Máte špecifické požiadavky?

Využite našu konektivitu šitú na mieru – pripravíme vám komplexné riešenie podľa vašich požiadaviek.

Mám záujem o konzultáciu

Využitie M2M portálu

M2M portál je špeciálny online nástroj, ktorý poskytuje plnú správu SIM kariet využívaných na konektivitu vašich zariadení v oblasti IoT. Je to intuitívny webový portál, ktorý vám umožní jednoducho monitorovať a spravovať stav pripojenia, používanie a náklady vašich IoT SIM kariet. Portál je možné jednoducho prepojiť s vašimi IT systémami cez rozhranie API. Moderné koncepcie šifrovania vám zároveň ponúkajú možnosť zabezpečiť dátové spojenia vašich citlivých IoT projektov . Vďaka flexibilným správam a hodnoteniam máte plnú kontrolu nad používaním a nákladmi.

Medzi užitočné možnosti portálu patria

Detail SIM karty

Detail o SIM karte, umožní zobraziť informácie ako napr. IMSI, SN SIM, PUK

Administrácia služieb

Možnosť aktivácie, deaktivácie a reaktivácie SIM kariet

Notifikácia o spotrebe

E-mailom alebo SMS správou na vopred zadefinované telefónne číslo

Report SIM kariet

Ľahko dostupný prehľad všetkých SIM kariet

Reštart pripojenia

Prvá pomoc v prípade nekomunikujúceho zariadenia

Viazanie IMEI zariadenia

K používanej SIM karte s možnosťou zablokovania SIM karty

IoT Konektivita

Vstúpte do sveta IoT konektivity s našimi špičkovými riešeniami pre rýchle, spoľahlivé a bezpečné pripojenie zariadení na internet

Mám záujem

SIM karty pre využitie v IoT

SIM karty sú srdcom všetkých mobilných komunikácií. Umožňujú inteligentným zariadeniam internetu vecí (IoT) prenášať dáta do cloudovej platformy, a to napríklad na staveniskách, vo výrobných halách, v doprave či logistike.

Naše SIM karty sú optimalizované pre použitie IoT – sú odolné voči prachu, špine a vibráciam, voči teplotám, sú trvalé a dajú sa integrovať do akéhokoľvek výrobného procesu. To umožňuje maximálne pokrytie, výkon a maximálnu flexibilitu pre vaše IoT projekty.

Porovnanie typov používaných SIM kariet

sim-cards-comparison

Časté otázky

faq
 • Ako funguje IoT konektivita? Konektivita IoT (internetu vecí) využíva bezdrôtové pripojenie a internet na pripájanie rôznych fyzických „vecí“, ako sú GPS sledovače vo vozidlách alebo senzory v strojoch, a tie pripája na cloudovú platformu.

  Tieto platformy sa nachádzajú u poskytovateľa cloudových riešení, ako je Slovak Telekom, alebo v lokálnom dátovom centre a obsahujú dátové úložisko, riadiace aplikácie a potenciálne aplikácie pre strojové učenie a analýzu dát. V týchto platformách je definovaná aj obchodná logika „ak x, potom y“ s cieľom spustiť následné akcie. Tu je príklad takéhoto pravidla pre pripojenú budovu: „Ak sa obsah CO₂ zvýši, začnite vetranie”.

  Mobilné siete sú ideálne na pripojenie zariadení internetu vecí (IoT) s touto platformou, keďže technológia je dostupná po celom svete a nevyžaduje inštaláciu káblov ani externých vysielačov. Zároveň zaisťujú, že zariadenia IoT možno voľne presúvať bez akýchkoľvek prerušení siete. Podobne, ako v smartfónoch, aj tieto zariadenia využívajú na pripojenie k mobilnej sieti SIM karty. Keďže zariadenia internetu vecí majú iné požiadavky ako smartfóny, pokiaľ ide o objem dát, ponúkame špeciálne tarify. Tie možno použiť pre mobilné siete vyvinuté špeciálne pre internet vecí, ako je LTE-M (Long Term Evolution for Machines) a NB-IoT (NarrowBand-Internet of Things) a poskytujú ďalšie funkcie, ktoré sú rozhodujúce pri používaní internetu vecí.

  Napríklad správa veľkého počtu SIM kariet potrebných na používanie sietí internetu vecí je pre spoločnosti výzvou. Poskytujeme preto prístup k užívateľsky prívetivému zákazníckemu portálu s našimi IoT tarifmi, kde môžete jednoducho sledovať a spravovať stav pripojenia či využitie a náklady svojich IoT SIM kariet. Bezpečnosť sietí internetu vecí zohráva dôležitú úlohu aj pre spoločnosti, a preto vám poskytujeme najmodernejšie koncepty šifrovania na zabezpečenie dátových pripojení vašich citlivých projektov internetu vecí.

 • Ako môžem vytvoriť riešenie s IoT konektivitou od Slovak Telekomu? Sieť IoT vyžaduje viacero komponentov:
  Konektivita: Slovak Telekom ponúka mobilné siete založené na 2G, 4G, 5G, LTE-M a NarrowBand-IoT na pripojenie vašich zariadení internetu vecí. Svoje zariadenia tak môžete pripojiť pomocou SIM kariet kdekoľvek na svete, bez potreby inštalácie vysielačov alebo kladenia káblov. Mobilné siete tiež poskytujú úroveň mobility, ktorú technológie ako WLAN alebo Bluetooth jednoducho neponúkajú.
  Hardvér: Na pripojenie vašich zariadení môže byť potrebný ďalší hardvér: či už potrebujete bezdrôtový modul, smerovač alebo bránu, Slovak Telekom ponúka overený hardvér, ktorý dokonale funguje s našimi riešeniami mobilných sietí.
  Platforma internetu vecí: Potrebujete cloudovú platformu na analýzu údajov, definovanie obchodnej logiky a prepojenie ďalších softvérových riešení prostredníctvom programovacích rozhraní. S IoT Cloud platformou má Slovak Telekom intuitívne riešenie, ktoré si viete v prípade záujmu bezplatne vyskúšať.


  Slovak Telekom poskytuje všetky komponenty pre IoT sieť – dokonale vzájomne zladené a z jedného zdroja, čím zaisťuje bezproblémovú funkčnosť.

 • Ako sa IoT SIM karta líši od bežnej SIM karty pre smartfóny? IoT SIM karty sú kľúčovou súčasťou každého pripojenia zariadení k mobilnej sieti. Rovnako ako SIM karty v našich smartfónoch, tak aj IoT SIM karty poskytujú šifrované pripojenie k mobilnej sieti. Vo všeobecnosti pristupujú k špecifickým mobilným sieťam, ktoré sú vhodné pre príslušný prípad použitia. Popri 2G, 4G a 5G medzi ne patria aj špeciálne siete pre IoT zariadenia, ako sú LTE-M a NarrowBand-IoT.

  IoT SIM karty sa nemusia nevyhnutne líšiť vzhľadom od SIM kariet pre smartfóny: ​​často ide o plastové karty s vytlačeným čipom a sú dostupné v rôznych formátoch vrátane Mini SIM, Micro SIM a Nano SIM. Keďže zariadenia internetu vecí musia pracovať v rôznych podmienkach prostredia a často musia fungovať dlhé roky, ponúkame tieto zásuvné SIM karty aj v obzvlášť robustných priemyselných alebo špičkových variantoch. Tieto karty vydržia extrémne teplotné rozdiely a majú dvoj až trojnásobnú životnosť oproti bežným SIM kartám.

  Okrem týchto zásuvných SIM kariet ponúkame aj eSIM karty pre IoT aplikácie, ktoré pozostávajú výlučne z čipu, ktorý je možné prispájkovať priamo v IoT zariadení. Vďaka tomu sú odolnejšie voči extrémnym podmienkam prostredia, poskytujú väčšiu bezpečnosť proti strate kontaktu SIM karty s modulom a ponúkajú dodatočnú ochranu proti krádeži a zneužitiu.

 • Aké sú náklady na IoT SIM kartu? Požiadavky na mobilné siete v sektore IoT sú podstatne zložitejšie ako na spotrebiteľské použitie. Preto sme vytvorili portfólio tarifov, ktoré zahŕňa štandardné tarify s predkonfigurovanými SIM kartami a individuálne ponuky, ktoré vyžadujú veľmi špecifické riešenia a vysokú úroveň služieb a konzultácií.

  Pri komplexnejších projektoch, ktoré si vyžadujú väčšiu mieru flexibility, môžu byť vynaložené vyššie náklady na hardvér, doplnkové služby a vlastné riešenia popri SIM kartách. Na tieto účely sú k dispozícii naši vyškolený kolegovia, ktorí vám na bezplatnej konzultácii radi všetko vysvetlia a vypracujú cenovú ponuku na mieru.

 • Aké mobilné siete Telekomu sú k dispozícii pre zariadenia IoT? Štandardne ponúkame siete 2G, 4G/LTE a 5G , ako aj siete LTE-M a NarrowBand IoT, teda low-power wide-area networks (LPWA) ako mobilné siete vyvinuté špeciálne pre internet vecí.

 • Ktorá mobilná sieť je tá správna pre môj IoT projekt? Rôzne mobilné siete (2G, 4G/LTE, 5G, LTE-M a NarrowBand IoT) sa značne líšia, pokiaľ ide o rýchlosť prenosu dát, latenciu, prienik do budov a výdrž batérie. Hlavnou otázkou je, ktorá z týchto štyroch vlastností je najdôležitejším faktorom úspechu vášho projektu.

  V zásade platí: bezdrôtové technológie s vysokými frekvenciami, ako sú 5G a 4G/LTE, umožňujú veľké šírky pásma a nízke latencie, ale majú veľmi vysokú spotrebu energie, nízky dosah a slabú penetráciu budov. Nízkofrekvenčné technológie ako LTE-M a NarrowBand IoT majú naopak nízku spotrebu energie, veľký dosah a dobrú penetráciu budov, no dokážu prenášať len malé množstvo dát. Ktorá technológia je pre vás tá pravá, závisí od vášho produktu internetu vecí. Radi vám poradíme.

  Odpovede na nasledujúce otázky vám poskytnú prvé informácie o tom, čo potrebujete:
  Akú šírku pásma potrebujem? 5G je možné použiť pre aplikácie s veľmi vysokou rýchlosťou prenosu dát, ako sú video prenosy alebo aplikácie rozšírenej reality. Senzor, ktorý meria hladinu vody v nádrži potrebuje dátový tok len niekoľko Kbit, na čo stačí NarrowBand IoT.
  Aká vysoká môže byť latencia? Napríklad autonómne vozidlá alebo diaľkovo ovládané drony potrebujú veľmi rýchle reakčné časy, ktoré môže poskytnúť iba 5G sieť, naopak ani niekoľko minútové oneskorenia nie sú problémom pre senzory, ktoré merajú vlhkosť.
  Aká dlhá musí byť výdrž batérie? V určitých aplikáciách, ako sú napríklad pripojené pouličné svetlá alebo senzory prostredia, môžu zariadenia internetu vecí fungovať dlhé roky na jedno nabitie. NarrowBand IoT je tu perfektným riešením, pretože môže prispieť k tomu, že sa vyhnete pravidelným a nákladným výmenám batérií.
  Ako dobre musí signál preniknúť do budov? Zariadenia internetu vecí, ako napríklad inteligentné merače sú často inštalované v pivniciach alebo šachtách. Vysokofrekvenčné mobilné siete ako 5G sú tu nevhodné, pričom lepšou možnosťou je NarrowBand IoT.

  Náš IoT tím vám vždy rád poradí, ako nájsť tú správnu sieť pre vašu konkrétnu aplikáciu.

 • Ako môžem zabezpečiť svoju IoT sieť? Siete internetu vecí sú často súčasťou kritických procesov vo firmách alebo sú nasadené v produktoch pre koncových zákazníkov. Ak zlyhajú alebo ak sa útočníkovi podarí do nich preniknúť, spôsobené škody môžu byť značné. Pri používaní prenosu mobilnej siete môžete zabezpečiť svoje dátové pripojenia pomocou tunela IPsec cez internet, ktorý vám umožní bezpečne prenášať údaje do vašich IT systémov.

  Slovak Telekom dodržiava najprísnejšie bezpečnostné štandardy, aby ochránil vaše siete, cloudové riešenia a IoT zariadenia pred útokmi hackerov a znížil bezpečnostné zaťaženie vášho IT oddelenia. V rámci celej skupiny pravidelne vykonávame hodnotenia súkromia a bezpečnosti, aby sme zaistili, že bezpečnosť a ochrana údajov sú integrované do vývoja nášho systému a produktov. Vďaka tomu sme získali medzinárodné uznanie ako popredný poskytovateľ kybernetickej bezpečnosti.
  Navyše, naše tarify poskytujú prístup k našej IoT platforme prostredníctvom prenajatej linky bez internetového pripojenia pre mimoriadne vysoké nároky na bezpečnosť dát. Detekciu podvodov poskytujeme aj ako službu v rámci našich bezpečnostných riešení. Tu aktívne monitorujeme údaje o používaní vašich IoT zariadení a varujeme vás v prípade akýchkoľvek nezrovnalostí, napríklad ak sa SIM karta používa v krajine, v ktorej by sa nemala nachádzať.

 • Ako spravujem svoje IoT zariadenie, SIM karty a pripojenia? Projekty internetu vecí môžu zahŕňať stovky alebo dokonca tisíce zariadení pripojených cez mobilné siete. Veľký počet pripojení môže sťažiť udržiavanie prehľadu o používaní a účtovaní SIM kariet, a preto poskytujeme prístup k nášmu zákazníckemu portálu IoT. Na tomto portáli môžete spravovať SIM karty, zmluvy, faktúry, reporty a údaje o používaní cez online web rozhranie alebo ich jednoducho integrovať do vašich obchodných procesov cez API.

 • Kde nájdem podporu pri nastavovaní môjho IoT projektu? Radi vám pomôžeme a vyberieme tie správne komponenty z množstva možných kombinácií dostupných od Slovak Telekomu. Okrem toho vás nepodporujeme len pri technickej implementácii, ale pomáhame vám vypracovať aj vhodný podnikateľský plán. Na tento účel ponúkame workshopy o digitálnej stratégii a sprevádzame vás pri vykonávaní overenia koncepcie vašej digitálnej stratégie. Neváhajte nám zavolať!

Sme tu pre vás!

Potrebujete viac informácií o našich ponukách alebo máte konkrétne otázky? Sme tu, aby sme vám pomohli!

Mám záujem o riešenie