INTERNET V ZAHRANIČÍ

Odteraz môžete vy a vaši zamestnanci dátovať v zahraničí bez obáv a pod kontrolou s Internetom v zahraničí Travel & Surf. Nastavte si čerpanie dátového roamingu cez portál, ktorý prináša administráciu:

 • finančných limitov,
 • povolenia aktivácie balíčkov Internet v zahraničí,
 • kontroly a štatistiky spotreby.

Ako funguje dátový roaming bez obáv?

 • Administrátor nastaví pravidlá, finančné limity a povolené balíčky.
 • Zamestnanec odcestuje do zahraničia.
 • Pri prvom pripojení si zamestnanec môže vybrať a aktivovať balíček Internetu v zahraničí, ktorý mu bol administrátorom povolený.
 • Zamestnanec môže s aktivovaným balíčkom Internet v zahraničí surfovať bez obáv.
 • Po uplynutí predplateného času alebo objemu dát môže byť prístup na internet pozastavený až do aktivácie ďalšieho balíčka.
  Záleží na nastavení pravidiel v kroku 1.
 • Zamestnanec si môže počas zúčtovacieho obdobia aktivovať len toľko balíčkov, koľko mu administrátor v pravidlách povolil.
  Samozrejme, platiť budete iba za aktivované balíčky v zúčtovacom období.
 • Informácie o spotrebe balíčkov Internet v zahraničí sú k dispozícii on-line. Dátový roaming tak budete mať pod kontrolou.

Kontrola spotreby dát

Manuál pre prácu s portálom:

Prihlasovacie údaje sú totožné s údajmi pre portál Môj Telekom. Ak ešte nemáte svoje prihlasovacie údaje, je nutná registrácia.

 

Prejsť na biznis.telekom.sk

 

 

Nastavte svojim zamestnancom povolený počet aktivácií vybraných balíčkov počas jedného zúčtovacieho obdobia a spoplatnené budú len tie balíčky, ktoré si váš zamestnanec aktivuje.

Cenník roamingových balíčkov

Balíček Doba platnosti od aktivácie Platnosť v zóne Voľný objem dát Jednorazový poplatok za aktiváciu
XS 30 dní Zóna 1 35 MB 2 €
M 30 dní Zóna 1 100 MB 5 €
XL 30 dní Zóna 1 500 MB 15 €
XS Plus 30 dní Zóna 1 a 2 20 MB 4 €
M Plus 30 dní Zóna 1 a 2 100 MB 10 €
XL Plus 30 dní Zóna 1 a 2 500 MB 30 €

Roamingový portál je dostupný pre zákazníkov s prideleným obchodným reprezentantom (nie s prideleným špecialistom z našich predajných miest).
Pre detailnejšie informácie nás kontaktujte na infolinke 0800 123 500 alebo kontaktujte prideleného reprezentanta.

 

Aktivácia balíčkov

Ak máte svojím administrátorom na portáli povolené využívanie roamingových dátových balíčkov, ich aktivácia je možná nasledovnými spôsobmi:

Na bezplatnej stránke si zo svojho mobilného telefónu aktivujte konkrétny balíček, ktorý vám váš administrátor povolil.

V mobilnej aplikácii Telekom jednoducho kliknite na položku Roaming. Následne si vyberte svoj ideálny dátový balíček z magentového rámčeka Ponuka balíčkov Internetu v zahraničí.

Zašlite bezplatnú SMS na číslo 233. Text napíšte podľa typu balíčka, ktorý máte povolený a chcete si ho aktivovať. Aktivácia balíčka prebehne okamžite, preto stačí aktivovať si balíček, až keď sa nachádzate v zahraničí. Táto aktivačná SMS zo zahraničia je rovnako bezplatná.

 

Balíček SMS v tvare Odoslať na číslo
XS DATA XS 233
M DATA M 233
XL DATA XL 233
XS Plus DATA XS PLUS 233
M Plus DATA M PLUS 233
XL Plus DATA XL PLUS 233
 

 

Nechcete si pamätať všetky skratky?
Pošlite bezplatnú SMS a my vám napovieme.
ROAM INFO na číslo 233

Chcete vedieť, koľko z voľných dát ste už vyčerpali?
Pošlite bezplatnú SMS a príde vám spätná SMS s potrebnými informáciami.
ROAM DATA na číslo 233

 

Zóna 1: EÚ, Island, Nórsko, Lichtenštajnsko, Švajčiarsko, USA

Americké Panenské ostrovy, Azorské ostrovy, Belgicko, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Désirade, Estónsko, Fínsko, Francúzska Guyana, Francúzsko, Gibraltár, Grécko, Guadeloupe, Havajské ostrovy, Holandsko, Chorvátsko, Írsko, Island, Južný Cyprus, Kanárske ostrovy, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Maďarsko, Madeira, Malta, Marie-Galante, Martinik, Mayotte, Nemecko, Nórsko, Poľsko, Portoriko, Portugalsko, Rakúsko, Réunion, Rumunsko, Slovinsko, Sv. Bartolomej, Sv. Martin, Španielsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taliansko, USA, Vatikán, Veľká Británia

Zóna 2

Afganistan, Albánsko, Anguilla, Antigua a Barbuda, Aruba, Austrália, Azerbajdžan, Barbados, Bermudy, Bielorusko, Brazília, Britské Panenské ostrovy, Čierna Hora, Čína, Dominika, Egypt, Ekvádor, El Salvador, Filipíny, Galapágy, Grenada, Guatemala, Haiti, Honduras, Hong Kong, Chile, India, Indonézia, Izrael, Jamajka, Japonsko, Juhoafrická republika, Južná Kórea, Kajmanské ostrovy, Kanada, Katar, Kazachstan, Keňa, Kirgizská republika, Kolumbia, Kuvajt, Macao, Macedónsko, Malajzia, Mexiko, Moldava, Montserrat, Nový Zéland, Panama, Peru, Rusko, Samoa, Saudská Arábia, Severný Cyprus, Singapur, Spojené Arabské Emiráty, Srbsko, Srí Lanka, Sv. Krištof, Sv. Lucia, Sv. Vincent a Grenadíny, Tadžikistan, Tajvan, Thajsko, Tibet, Turecko, Turks a Caicos, Ukrajina, Veľkonočný ostrov

Poznámka

Ceny sú uvedené v € s DPH. Pre všetky balíčky služby Internet v zahraničí platí pre voľné dáta v rámci balíčkov tarifikačný interval 10 kB a počíta sa ako suma prijatých a odoslaných dát. Služba Internet v zahraničí zahŕňa dátové prenosy cez APN WAP, internet, internetplus a nevzťahuje sa na dátové prenosy cez APN blackberry.net. Službu Internet v zahraničí možno aktivovať len vo vzťahu k SIM karte s aktivovaným mesačným hlasovým programom služieb. Služba Internet v zahraničí nie je kombinovateľná s akoukoľvek inou dátovou roamingovou službou. K deaktivácii balíčka služby Internet v zahraničí dôjde uplynutím maximálnej doby jeho platnosti alebo vyčerpaním celého objemu voľných dát podľa toho, ktorá z týchto skutočností nastane skôr.