Informácie o ekosystéme Huawei Mobile Services

Huawei Mobile Services (ďalej len „HMS“) vznikli ako náhrada za Google Mobile Services (ďalej len „GMS“), ktoré spoločnosť Huawei nemôže inštalovať do svojich nových zariadení kvôli aktuálnemu zákazu obchodovania s americkými spoločnosťami. Nižšie sa dočítate dôležité informácie o tomto novom systéme.

Obsah

Ktoré zariadenia využívajú nový ekosystém HMS?

Medzi zariadenia, ktoré popri OS Android využívajú ekosystém Huawei Mobile Services, patria všetky modely produktových radov P40 a Mate 30, vybrané modely produktového radu Y.  Sú označené skratkou AG (skratka označujúca „AppGallery“, vlastný obchod s aplikáciami od Huawei). Ak ste vlastníkom staršieho zariadenia Huawei, zmena sa vás nedotýka. V aktuálnej ponuke Telekomu nájdete tieto HMS zariadenia:

  • Huawei P40 Pro
  • Huawei P40 Lite
  • Huawei Mate 40 Pro

Skôr, než sa rozhodnete pre kúpu smartfónu s ekosystémom HMS

Zariadenia využívajúce ekosystém HMS neobsahujú sadu funkcii a aplikácii od Google. Váš dojem z používania tohto zariadenia tak bude iný, ako ste boli zvyknutý pri zariadeniach s Google Android. Všetky aplikácie nemusia byť rovnaké alebo nemusia fungovať rovnako.

Berte prosím na vedomie najmä nasledujúce:

  • V zariadení nie sú aplikácie spoločnosti Google, ktoré poznáte, teda obchod s aplikáciami Google Play, mobilné platby Google Pay, rovnako ako navigácia Google Maps a s nimi spojené služby, či napríklad aplikácia YouTube.
  • Ponuka aplikácií v dostupnom obchode Huawei AppGallery sa neustále rozširuje, ale napriek tomu tu nemusíte nájsť všetky aplikácie ponúkané cez Google Play alebo iné kanály. Niektoré aplikácie nie sú pre tento ekosystém HMS dostupné alebo môžu mať obmedzené funkcie.
  • Zariadenie s ekosystémom HMS môže mať problém s konektivitou externých zariadení iných značiek (Garmin, Samsung atď.), prípadne neumožní konektivitu vôbec.
  • Ak pri úvodnom nastavení smartfónu použijete službu Huawei Phone Clone, môže sa stať, že niektoré skopírované aplikácie, ktoré nie sú dostupné v obchode AppGallery, nebudú mať prístup k aktualizáciám.  To by mohlo mať negatívny dopad nielen z hľadiska funkčnosti, ale  taktiež môže predstavovať bezpečnostné riziko.
  • Z bezpečnostných dôvodov neporučujeme systém obchádzať a inštalovať nedostupné aplikácie alternatívnymi spôsobmi.
  • Škody, ktoré by vznikli v dôsledku inštalácie aplikácií iným spôsobom ako odporúča výrobca či predajca, nemôžu byť nárokovane.

Nový obchod s aplikáciami AppGallery

AppGallery je vlastný obchod s aplikáciami od Huawei. Ponúka na výber množstvo zahraničných, ale aj domácich aplikácií a hier. Huawei neustále pracuje na rozširovaní ponuky aplikácií. Preto aj aplikácie, ktoré sa v AppGallery zatiaľ nenachádzajú môžu neskôr pribudnúť.

Príklady aplikácií, ktoré je možné nainštalovať z AppGallery: Telekom, Deezer, IDS BK – cestovné lístky, Tesco Online nákupy, Alza, Bonprix, HOPIN Taxi, Bolt, Sygic, Mapy.cz, Stocard, ČSOB SmartBanking, VÚB Mobile Banking, OTP Banka, Microsoft Office, AccuWeather, Tidal, TikTok, Snapchat, Viber, Aliexpress, Booking.com, Lords Mobile, World of Tanks

Príklady aplikácií, ktoré zatiaľ nie sú dostupné v AppGallery: Facebook Messenger, Instagram, Twitter, Pinterest, Twitch, Tinder, LinkedIn, Waze, Youtube, Google Translate, Google Chrome, Google Maps, Google Pay.

V aplikácii Podpora nájdete odkazy na užitočné a praktické články týkajúce sa HMS, ale aj priamy odkaz na live chat či tel. číslo kontaktného centra, kde vám na všetky svoje nezodpovedané otázky odpovie odborne vyškolený personál. Aplikácia Podpora slúži aj na aktiváciu VIP servisu.

Pre viac aktuálnych informácii o HMS kontaktujte spoločnosť Huawei prostredníctvom: https://consumer.huawei.com/sk/mobileservices.

Najčastejšie otázky