Riadiace orgány

Výkonný manažment

 

Vladan Pekovič

zastupujúci generálny riaditeľ & riaditeľ technológií a IT

Vladan Pekovič je skúsený manažér z telekomunikačnej oblasti a do Slovak Telekom a T-Mobile Czech Republic prichádza zo spoločnosti Telekom Romania.

Už od roku 2009 je jeho kariéra spätá so skupinou Deutsche Telekom. Pred aktuálnou pozíciou CEO v Rumunsku viedol divíziu IT a technológií v Rumunsku (v rokoch 2017-2020) a predtým v Čiernej Hore (2014 až 2017). Zároveň má množstvo skúseností z technologických postov v iných krajinách ako USA, Mexiko, Poľsko a Alžírsko.

Zobraziť viac

 

Pavel Hadrbolec

riaditeľ financií a zástupca generálneho riaditeľa

Pavel Hadrbolec má bohaté skúsenosti v telekomunikačnom odvetví. V roku 2000 nastúpil do vtedajšieho Oskara (dnes Vodafone), kde sa na rôznych analytických a projektových pozíciách staral o dlhodobé plánovanie a cash flow, čím pomohol priviesť na český trh tretieho operátora. Od roku 2004 pôsobil v T-Mobile Czech Republic, kde pôsobil na viacerých odborných i manažérskych postoch na finančnej divízii a zohral dôležitú úlohu v integrácii spoločností T-Systems i GTS.

Uplynulé tri roky bol Hadrbolec viceprezidentom performance managementu pre Európu v materskej spoločnosti Deutsche Telekom.
Od 1. apríla 2019 pôsobí ako riaditeľ financií v Slovak Telekome i T-Mobile Czech Republic.

Zobraziť viac

Mladen Mitič

riaditeľ Komerčnej Mass Market divízie SK

Mladen Mitič prišiel do Slovak Telekomu priamo z Deutsche Telekomu, kde bol posledné dva roky zodpovedný za transformáciu segmentu EU B2B a má bohaté skúsenosti v telekomunikačnom biznise. U dánskeho operátora TDC Business bol zodpovedný za marketing a zameral sa na oblasti značky, FMC či digitalizácie. V nórskom Telenore viedol divíziu marketingu a produktov so silným zameraním na zákazníka.

 

Peter Laco

riaditeľ Komerčnej Enterprise Market divízie SK

Peter Laco pôsobil ako výkonný riaditeľ v spoločnosti KPMG, kde sa venoval najmä témam zákazníckej skúsenosti. Predtým viedol slovenskú pobočku spoločnosti IBM. Je členom predstavenstva IT Asociácie Slovenka (ITAS).

Jitka Adámková

riaditeľka pre ľudské zdroje

Jitka Adámková je doktorkou práv (Masarykova univerzita Brno) a držiteľkou titulu MBA. Svoju profesijnú kariéru začala ako špecialistka pracovného práva v Zbrojovke Brno, od roku 2002 spojila svoj profesijný rozvoj s energetikou. Najskôr pôsobila ako HR riaditeľka v Juhomoravskej plynárenskej, neskôr celej skupiny RWE v Českej republike, kde sa významnou mierou podieľala na reštrukturalizačných projektoch.

Do roku 2014 koordinovala HR CEE aktivity v rámci innogy, potom tri roky pôsobila ako konateľka & COO v innogy Zákaznicke služby v ČR. Napokon sa presunula na pozíciu Senior Vice President Applied Excellence & Change v essenskej centrále skupiny Innogy.

Do skupiny Deutsche Telekom Jitka Adámková prináša rozsiahle manažérske skúsenosti z medzinárodného prostredia a na pozícii riaditeľky pre ľudské zdroje sa chce zamerať na oblasť firemnej kultúry.

Zobraziť viac

Predstavenstvo

Predseda
  • Armin Sumesgutner

Podpredseda

  • José Perdomo Lorenzo
Člen
  • Danijela Bujic

Dozorná rada

Predseda
  • Martin Renner
Členovia
  • Ing. Denisa Herdová
  • Martin Švec

Výbor pre audit

Predseda
  • Danijela Bujic
Členovia
  • Martin Renner
  • Ing. Denisa Herdová

Výsledky hlasovania valného zhromaždenia