Skupina Slovak Telekom

Zoznam s.r.o.

Jeden z najnavštevovanejších slovenských internetových portálov Zoznam.skwww.zoznam.sk, ktorý prevádzkuje spoločnosť Zoznam, s.r.o., vznikol v roku 1997. Špecializuje sa na vyhľadávanie webových stránok slovenského internetu a zároveň ponúka používateľom v prehľadnej forme všetko, čo im slovenský internet môže poskytnúť. Dnes má Zoznam.sk viac ako 40 online produktov. Medzi tie najdôležitejšie patrí spravodajský server Topky.sk, ktorý sa podľa prieskumu trhu realizovaného spoločnosťou Google.com v decembri 2013 stal opäť najvyhľadávanejším médiom na slovenskom internete. Ďalší obsah ponúkajú špecializované magazíny zamerané na rôzne oblasti (Môjdom.sk, Dromedár.sk, oPeniazoch.sk, Podkapotou.sk, Feminity.sk, Špuntík.sk, Urobsisám.sk, PC.sk, PlníElánu.sk, Vyšetrenie.sk, Kariérainfo.sk).

Produktové portfólio Zoznamu tvorí aj freemailová služba mail.zoznam.sk, hrací portál Pauzička.sk, web pre deti Rexík.sk, komunitný portál na zdieľanie multimediálneho obsahu Free.sk a pracovný portál Kariéra.sk. Dôležitou súčasťou je aj Katalóg firiem, ktorý už aj malým firmám dáva možnosť profesionálne sa prezentovať na internete zadaním svojich kontaktných údajov. Zoznam.sk sa úspešne etabloval aj v segmente e-ticketingu, a to vďaka platforme na predaj lístkov Predpredaj.sk.

Významný posun zaznamenala služba Úschovňa.sk, ktorá v júli 2013 predstavila novinku Moja Úschovňa – webové úložisko dát uložených v cloude. Tým sa dáta stávajú nezávislé od zariadenia, z ktorého sa používateľ pripája.

Oproti predošlému roku sa počet reálnych užívateľov pravidelne navštevujúcich stránky internetového portálu Zoznam zvýšil takmer o 180 000.

Návštevnosť spravodajského portálu Topky.sk sa za rovnaké obdobie pohybovala na úrovni 1 687 815 reálnych užívateľov (RU).

Zoznam Mobile, s.r.o.

Spoločnosť vznikla v roku 2002, keď začala prevádzkovať mobilné služby internetového obsahu, ako je posielanie log, SMS obrázkov a zvonení. Patrí k špičke spoločností poskytujúcich mobilné technológie a riešenia. Používa kvalitné, bezpečné a overené metódy pripravené na mieru pre projekty s jednoduchým rozšírením funkcií podľa potrieb klienta.

Telecom Sec, s.r.o.

Spoločnosť bola založená v roku 2006. Medzi hlavné oblasti jej pôsobenia patrí okrem iného sprostredkovanie služieb v oblasti informačných technológií.

PosAm, s.r.o.

PosAm pôsobí na slovenskom IT trhu od roku 1990. V roku 2010 sa stal súčasťou skupiny Slovak Telekom, čím potvrdil pozíciu vedúcej IT spoločnosti na Slovensku. Služby a komplexné riešenia poskytuje korporátnym zákazníkom z oblasti bankovníctva, poisťovníctva, priemyslu, sieťových odvetví, telekomunikácií, médií, štátnej správy a samosprávy. V rámci svojho portfólia ponúka individuálny softvérový vývoj, vlastné aplikačné riešenia, systémovú integráciu, konzultačné služby, outsourcing a infraštruktúrne riešenia. Partnerské vzťahy so svetovými technologickými lídrami, inovačný potenciál manažmentu, silný lokálny tím a investície do vzdelávania zamestnancov sú zárukou neustáleho napredovania a špičkových výkonov.

Spoločnosť je certifikovaná podľa ISO 9001:2008, ISO/IEC 20000-1:2011, ISO/IEC 27001:2005, OHSAS 18001:2007 a ISO 14001:2004. Je držiteľom Národnej ceny SR za kvalitu a ako prvá slovenská firma sa stala držiteľom ocenenia „Recognized for Excellence in Europe“ Európskej nadácie pre riadenie kvality EFQM, ktorej riadnym členom je od roku 2007.

DIGI SLOVAKIA, s.r.o.

Spoločnosť pôsobí na Slovensku od roku 2006 a súčasťou skupiny Slovak Telekom sa stala v septembri 2013. Poskytuje verejné telekomunikačné služby prostredníctvom televíznych káblových rozvodov, digitálnej satelitnej televízie a internetu. Počas svojej existencie získala významné postavenie na trhu. Pre služby, ktoré v rámci svojho portfólia ponúka, je charakteristická výhodná cena, jednoduchá inštalácia, neobmedzená dostupnosť satelitného vysielania a tomu zodpovedajúca úroveň zvuku a obrazu. Vďaka týmto parametrom sa v súčasnosti služba Digi TV zaraďuje k lídrom na trhu DTH (Direct to Home). Okrem digitálnej satelitnej televízie poskytuje káblovú televíziu a internet v desiatich slovenských mestách: Handlová, Komárno, Košice, Prievidza/Bojnice, Ružomberok, Senica, Šaľa, Žiar nad Hronom, Brezno a Bratislava.