Zrušenie prístupového bodu (APN) WAP

Vážený zákazník, k 28.2.2015 dôjde k ukončeniu poskytovania prístupu do internetu prostredníctvom staršieho prístupového bodu (APN) wap. Po tomto dátume bude mobilné dátové služby možné využívať len prostredíctvom APN internet, ktoré je plnohodnotnou a modernejšou alternatívou prístupu do internetu.

Odporúčame Vám preto čo najskôr zmeniť nastavenia vo svojom mobilnom telefóne tak, aby ste namiesto APN wap začali používať APN internet. Cenové podmienky ako aj podmienky pre meranie dátových prenosov sú pre obe APN rovnaké.

V závislosti od typu mobilného telefónu môžete nastavenia prístupových bodov upravovať v menu telefónu (v položkách, ako sú „Nastavenia“, „Nastavenia mobilných dát“, „Nastavenia prístupových bodov“, „Prístupové body“ a pod.).

V prípade, ak vo Vašom mobilnom telefóne už máte vytvorený prístupový bod (APN) internet, je potrebné nastaviť tento prístupový bod ako predvolený pre všetky dátové prenosy.

V prípade, ak vo vašom mobilnom telefóne ešte prístupový bod (APN) internet nemáte vytvorený, je potrebné ho vytvoriť - nastavenie pripojenia do internetu prostredníctvom prístupového bodu (APN) „internet“ v mobilnom telefóne:

Telekom Internet (pripojenie cez 2G/3G/4G)
Názov nastavenia: Telekom Internet
APN: internet
Režim pripojenia: permanentné
Nosič dát: GPRS
Meno: (ponechajte prázdne)
Heslo: (ponechajte prázdne)

Ak potrebujete poradiť so správnym nastavením mobilného telefónu, môžete využiť našu linku 0900 211 111 v pracovných dňoch od 8.00 do 21.00 hod. Cena hovoru je 0,60 € za prvú minutú, následne je hovor spoplatnený sekundovou tarifikáciou 0,01 € / sekundu.

Mobilná aplikácia TelekomStiahnite si mobilnú appku a majte všetko dôležité na jednom mieste.