Funkcie Magio Televízie

Ponúkame vám prehľad obľúbených funkcií, ktoré prináša Magio Televízia.

Obsah

Funkcie pri sledovaní Televízie

Spustenie programu od začiatku a Magio Archív

Nestíhate svoj obľúbený film alebo seriál? Jednoducho si ho spustíte od začiatku aj v prípade, že v televízii už dávno beží. Spustenie vykonáte veľmi jednoducho diaľkovým ovládačom priamo zo Sprievodcu alebo cez Menu, položka TV Nahrávky/Archív.

Magio Archív umožňuje sledovať program, ktorý už bol odvysielaný až 7 dní dozadu. Vďaka funkcii pretáčania si tak môžete svoje obľúbené programy pozrieť dokonca bez reklamy. Programy si nemusíte nahrávať a šetríte tak miesto na svojom disku. Služba je dostupná pre vybrané TV kanály: Jednotka, Dvojka, Markíza, Dajto, Doma, JOJ, Plus, TA3, ČT1 a ČT2.

Zastavenie a pretočenie obrazu

Majte absolútnu kontrolu nad obrazom. Sledovaný program si môžete kedykoľvek zastaviť až na 90 minút, posunúť späť a znovu spustiť. Zastaviť môžete aj živé vysielanie alebo priamy prenos.

Ak vás pri pozeraní niečo vyruší, jednoducho si program zastavíte a dopozeráte neskôr. Pri pretočení vysielaného programu sa môžete vrátiť späť až do času, od kedy ste začali daný program sledovať, maximálne však 90 minút. Pri prepnutí na iný TV kanál sa táto pamäť vymaže.

Nahrávanie vysielania

Vďaka Magiu ste pánmi svojej televízie – program si môžete nahrať a pozrieť, keď vám to vyhovuje, vďaka funkcii pretáčania dokonca bez reklám. Nastaviť nahrávanie si môžete pohodlne, aj keď nie ste doma cez internet na www.magio.tv, cez mobil na m.magio.tv alebo prostredníctvom aplikácie Magio GO. Magio Box umožní nahrať až 370 hodín programu.

Nahrávanie môžete nastaviť:

  • V programovom Sprievodcovi stlačením tlačidla nahrávať sa nastaví jednorazové nahrávanie, druhým stlačením nastavíte sériové nahrávanie (ďalším stlačením sa nahrávanie zruší). Magio automaticky nastaví čas začiatku a konca nahrávania podľa TV programu v programovom Sprievodcovi.
  • Pomocou funkcie Obraz v obraze stlačte tlačidlo nahrávať a program, ktorý vidíte v malom okne v rohu obrazovky, sa nahrá.
  • Manuálne – zadajte kanál, čas začiatku a skončenia nahrávania.

Nahrávanie aj cez mobil a tablet

Vďaka výnimočnej službe eSprievodca už nikdy nezmeškáte obľúbené programy. Na stránke www.magio.tv v časti eSprievodca si môžete cez internet alebo na m.magio.tv cez mobil nastaviť nahrávanie, aj keď nie ste doma.

HD kvalita

Pri sledovaní programu v HD budete mať pocit, akoby ste boli súčasťou deja, vychutnáte si skutočné farby a detaily.

Obraz v obraze

Ak čakáte na film a nechcete zmeškať jeho začiatok, zapnite si funkciu Obraz v obraze. V rámci jednej obrazovky tak môžete sledovať až dva programy naraz. Druhý program môžete pozerať bez zvuku v zmenšenom náhľade.

Zapínanie/vypínanie náhľadu umožňuje modré tlačidlo na diaľkovom ovládači a smerovými šípkami zvolíte umiestnenie náhľadu v rámci obrazovky.

Regionálne a internetové TV

Pre všetkých zákazníkov Magio TV máme k dispozícii automaticky a bezplatne 23 slovenských regionálnych televízií:
TV Bratislava, TV Ružinov, CETV, TV Myjava, TV Skalica, TV Senica, NZTV (Nové Zámky), TV Karpaty, TVZ, MTT Trnava, RTV Krea, Nitrička, TV Považie, TV Púchov, Spartak TV, TV Hronka, TV Severka, TV Považie, TV Fénix, TV Naša, TV Kežmarok, TV Region, TV Poprad

 

Funkcie pre vyhľadanie TV programu

Programový sprievodca

Už viac nemusíte kupovať televízny program. Najlepší nájdete priamo vo svojom televízore. Získate podrobný prehľad programov všetkých vašich televíznych staníc až na 2 týždne dopredu.

Pomocou Sprievodcu si môžete naplánovať aj nahrávanie svojho obľúbeného programu, a to buď sériovo alebo jednorazovo. Viac informácií v Magio užívateľskej príručke.

eSprievodca

TV program získate aj na stránke www.magio.tv prostredníctvom interaktívneho eSprievodcu. Umožní vám pozrieť si televízny program odkiaľkoľvek až na 2 týždne dopredu. Okrem pozerania si môžete nastaviť nahrávanie vami zvoleného programu, ktorý sa nahrá na Magio Box u vás doma. Ak teda zabudnete zadať nahrávanie priamo z domu, nič sa nedeje – zadáte si ho z práce alebo od známych prostredníctvom internetu. eSprievodca je dostupný aj z mobilného telefónu na adrese m.magio.tv. Ponúka programového sprievodcu na 4 dni dopredu a všetky funkcie, ktoré sú dostupné aj cez internet. Oba prístupy k službe sú bezplatné. Magio TV eSprievodca je tiež dostupný aj ako aplikácia pre iPhone.

Vyhľadávanie

Elektronický programový sprievodca vám film alebo reláciu vyhľadá podľa názvu programu alebo mena hercov či režiséra v originálnom vysielacom jazyku (ak sú v TV programe uvedení). Vo videopožičovni môžete vyhľadávať podľa názvu v slovenčine.

 

Nastavenie Magio TV

Obľúbené poradie kanálov

Chcete mať ľahký prístup k programom, ktoré sledujete najradšej? Vytvorte si zoznam televíznych staníc podľa svojej chuti. Získate tak rýchly prehľad o tom, čo na vašich obľúbených kanáloch práve beží. Podrobný postup nájdete v Magio užívateľskej príručke.

Rodičovský zámok

Zablokovaním vybraných programov a filmov v požičovni selektujete vysielaný obsah a vytvoríte obsah určený pre malých divákov.

Rýchla voľba

Umožní ľahký a jednoduchý prístup k funkciám ako Magio Pošta, free.sk, Magio Go, Facebook a k mnohým ďalším. Po stlačení červeného tlačidla na diaľkovom ovládači sa v spodnej časti obrazovky zobrazí lišta s ikonkami, v ktorej si môžete pohodlne a rýchlo zvoliť požadovanú funkciu.

Viac TV kanálov

Táto funkcia vám poskytne užitočný prehľad o balíčkoch televíznych programov, ktoré máte aktivované. Zároveň máte možnosť si prostredníctvom televíznej obrazovky kedykoľvek doobjednať ďalší programový alebo prémiový balíček. Po kliknutí na vybraný balíček sa zobrazia televízne stanice, ktoré sú jeho súčasťou. Balíčky tak môžete jednoduchým spôsobom aktivovať, ako aj deaktivovať.

Voľba jazykovej stopy

Chcete sledovať živé vysielanie v inom jazyku, napr. v anglickom, nemeckom, maďarskom či francúzskom? Jednoducho si prepnite na iný dostupný jazyk alebo na pôvodné znenie sledovaného programu cez tlačidlo OPTION na svojom diaľkovom ovládači. Pozrite si zoznam TV kanálov podporujúci druhú jazykovú stopu. Pri vybraných kanáloch sú dostupné aj titulky.

 

Ďalšie funkcie Magio TV

Videopožičovňa

Súčasťou digitálnej Magio Televízie je aj ponuka videopožičovne MAGIO KINO, vďaka ktorej získate prístup k širokej ponuke viac ako 500 filmov rôznych žánrov aj v HD kvalite. Nemusíte nikam chodiť, filmy máte k dispozícii nonstop a môžete ich pohodlne sledovať priamo z obývačky. Ceny jednotlivých balíčkov sú 3,99€ a 5,99€ a celý mesiac môžete neobmedzene sledovať ponuku filmov. V ponuke nájdete aj bezplatné tituly.

Magio portál

Jednoduchý a prehľadný portál ponúka aktuálne informácie o počasí v 16 mestách na Slovensku, programy kín a divadiel v niektorých slovenských mestách, horoskopy, kurzy NBS a komerčných bánk a vyhľadávanie v telefónnom zozname.

Magio obchod

V spolupráci s internetovým kníhkupectvom www.martinus.sk sme pre vás pripravili aplikáciu, v ktorej si môžete ľahko objednať knihy priamo cez svoju televíznu obrazovku.

Rádio

Vyberte si z bohatej ponuky rozhlasových staníc a počúvajte tak rádio v stabilnej kvalite prostredníctvom svojho televízora. Rádiá sú prehľadne usporiadané do niekoľkých kategórií: Pop, Rock, Správy, Kultúra, Regionálne, Zahraničné a Slovenské. Počas počúvania rádia môžete v malom okne sledovať zároveň TV obraz a prepínať medzi kanálmi pomocou tlačidiel CH+ a CH- na svojom diaľkovom ovládači.

Topky.sk a Sportky.sk

Aktuálne spravodajstvo zo športu, z domova a zo sveta či pikošky zo šoubiznisu... to všetko vám prináša televízna verzia online portálov Topky.sk a Sportky.sk dostupná priamo na vašej televíznej obrazovke.

 

Dokumenty na stiahnutie

icon   Zoznam TV kanálov podporujúcich druhú jazykovú stopu
| PDF | 01. 02. 2017 | 388 kB

Mobilná aplikácia TelekomStiahnite si mobilnú appku a majte všetko dôležité na jednom mieste.