Pripravte sa včas na rýchlejšiu optickú sieť

Ako prejsť z metalickej siete na optickú
Bez poplatkov

Prejdite s nami zo starej siete na optickú s množstvom výhod

Neustále pracujeme na vylepšení našich technológií. Po celom Slovensku budujeme optickú sieť, aby sme vám poskytli kvalitnejší Magio Internet, Televíziu či pevnú linku. Preto postupne meníme staršiu metalickú sieť za superrýchlu optickú všade tam, kde to je možné.

archiv

Optická sieť prináša násobne vyššiu rýchlosť Magio Internetu a lepšiu stabilitu bez výpadkov

tv cez internet

V optickej sieti môžete plynule streamovať aj v 4K kvalite, hrať sa online či sťahovať veľké súbory

tv-box

K optickému Magio Internetu pripojíte naraz viaceré počítače, smart TV, mobily a ďalšie zariadenia

Ako prejsť z metaliky na optiku?

1

Zistite, aký máte typ internetu

Typ svojho internetu nájdete vo faktúre od Telekomu alebo v Telekom aplikácii, do ktorej si pripojíte svoje služby podľa jednoduchého návodu.

2

Zmeny sa týkajú pripojenia v metalickej sieti

Ak vo faktúre nemáte uvedený typ internetu OptikNET, ste pripojený v metalickej sieti. Je teda možné, že vo Vašej lokalite plánujeme zmenu siete. Ak máte OptikNET, zmeny sa Vášho internetu netýkajú.

3

Obráťte sa na nás čo najskôr

Ak máte pripojenie cez metalickú sieť, nechajte nám telefónne číslo a zavoláme vám späť ohľadom ideálneho riešenia pre vašu domácnosť. Kontaktovať nás môžete aj na zákazníckej linke 0800 123 456 alebo osobne v Telekom Centre.

4

Bezplatná výmena sietí

Po zaevidovaní vášho záujmu sa vám ozve technik ohľadom termínu návštevy u vás, počas ktorej sa spolu dohodnete na spôsobe internetového pripojenia tak, aby ste boli spokojný.

Nechajte nám svoje číslo, ozveme sa vám späť

Odoslaním súhlasíte s kontaktovaním

Close

Súhlas s kontaktovaním

Odoslaním formulára súhlasíte, aby vás spoločnosť Slovak Telekom, a.s. kontaktovala s detailnou ponukou produktov a služieb, o ktoré týmto prejavujete záujem, a to telefonicky, prípadne SMS alebo MMS na vami uvedené telefónne číslo. Zároveň potvrdzujete, že ste používateľom uvedeného telefónneho čísla a vami poskytnuté údaje nie sú údajmi tretích osôb.
Viac informácií o ochrane osobných údajov.

Rozumiem
Z metaliky na optiku

Nemáte ešte internet či TV? Mať všetko od nás sa oplatí.

Vezmite si aspoň dve zo služieb: Magio Internet, Magio TV, pevná linka či Telekom paušál a získate Magenta 1 zľavu 10 % mesačne, ktorú môžete vymeniť za lákavé benefity. K službám si môžete pribaliť aj nový televízor, Playstation, mobil či iné zariadenie za výhodnú cenu.
Viac o Magenta 1

Chcem Magio Internet a TV Chcem Telekom paušál
doplnkova sluzba

Plánujete stavať? Pripravte sa na internetové pripojenie už teraz.

Či už sa chytáte stavať svoj rodinný dom alebo ste väčší developer a pripravujete stavebné pozemky na ďalšiu výstavbu, pozrite si praktické informácie a kontaktujte nás online ohľadom telekomunikačného pripojenia už teraz.


Pozrieť viac info pre stavebníkov

Často kladené otázky

 • Počul/počula som, že na pripojenie optiky bude potrebné vŕtanie. Je to pravda?
  Áno, optický kábel je potrebné do bytu/domu dostať, no nemusíte mať obavy:
  • Optický kábel je tenký, najväčší priemer môže byť 7 mm, aby bola zabezpečená ochrana pred poškodením, ale vlastný priemer vlákna je len 3 mm. (Ak sa veľmi obávate stavebných úprav súvisiacich s vŕtaním, máme pre Vás riešenie v podobe novinky, ktorú zavádzame, a tou je - neviditeľný optický kábel (transparentné optické vlákno), ktoré nie je skoro vidieť a je úplne tenké. Vŕtanie realizujeme s menším priemerom. Zároveň ho môžete pretrieť bežnými interiérovými náterovými hmotami.)
  • Magio Box funguje aj bezdrôtovo, čiže nie je potrebné ťahať káble ako predtým.
  • Notebook/tablet s ostatnými zariadeniami pripojíte tiež bezdrôtovo cez kvalitný Wi-Fi router, ktorý Vám doručí technik v deň inštalácie. Môžete využiť našu službu Wow Wi-Fi - Telekom, ktorá prináša stabilné pripojenie v každom kúte Vašej domácnosti.
 • Ako je to s TV službami po zavedení optického pripojenia? Je možné mať set-top box napojený káblom?
  • Vždy sa Vám snažíme priniesť najnovšie služby. Naše TV služby môžete využívať na všetkých TV prijímačoch. Smart TV fungujú bezdrôtovo prostredníctvom aplikácie. Ak máte starší TV prijímač, máme pre Vás riešenie v podobe Magio Boxu.
  • TV aj Magio Box môžete mať pripojený ethernetovým káblom alebo bezdrôtovo prostredníctvom WIFI siete, ktorú Vám ochotne nakonfigurujú naši technici.
 • Nechcem optiku, som spokojný/spokojná s existujúcim pripojením metalickým káblom.
  • Staršiu metalickú technológiu budeme postupne vypínať a nahrádzať ju práve optickou technológiou.
  • Dnes možno zmenu vnímate ako nepotrebnú. Uisťujeme Vás však, že vo veľmi blízkej budúcnosti bude pre korektné prevádzkovanie nových služieb potrebná aj služba vysokorýchlostného internetu.
  • Postupne realizujeme vypínanie metalickej siete v rámci celého Slovenska. Už dnes máme desiatky lokalít pokrytých už len optickou sieťou a pripojených vyše 1 milón domácností.
  • Snažíme sa skvalitňovať naše služby a prinášať ich po čo najlepšej technológii, ktorou optika určite je.
 • Ak neprejdem na optiku, čo sa stane s mojimi službami?
  • Ak by ste dovtedy neprešli do novej optickej technológie, príde Vám pred vypnutím Vašej lokality výpoveď z poskytovania služieb bez uplatnenia pokuty k dátumu, ktorý v nej budete mať uvedený.
  • Služby budú týmto dátumom zrušené.
 • Pomôže mi, ak si objednám službu od iného operátora?
  • Rozumieme Vám, ak sa Vám nechce nič meniť, resp. máte obavy z ťahania nových káblov. S nami sa ničoho obávať nemusíte!
  • OPTIKU pre Vás zriadime úplne ZADARMO.
  • Ak sa rozhodnete pre iného operátora, treba mať na mysli, že ťahaniu nových káblov sa nevyhnete. Každý operátor poskytuje svoje služby cez svoju kabeláž a nie je možné využiť existujúce vedenia. Takisto pri novom operátorovi treba počítať s extra vstupnými nákladmi za inštaláciu služby a pod. U nás máte tento celý prechod momentálne bezplatne