Wi-Fi Manager

Nastavte si svoj domáci modem alebo router pohodlne prostredníctvom mobilnej aplikácie Telekom. 

Služba Wi-Fi Manager je inovatívna a bezplatná služba, ktorá vám umožňuje v Telekom aplikácii nastavovať router a k nemu pripojené zariadenia. Služba je dostupná pre zákazníkov Telekomu s tzv. kompatibilným routerom.

Pomocou najnovších technológií dokážeme v reálnom čase aktívne monitorovať výkonnosť internetového pripojenia a získané dáta využiť pre optimálne a bezpečné nastavenie zariadení a internetového pripojenia tak, aby sme mohli poskytovať čo najkvalitnejšie služby. Váš online zážitok tak bude ešte stabilnejší a na najvyššej úrovni.

Obsah

Ako služba funguje

Službu poskytujeme prostredníctvom Telekom aplikácie zákazníkom, ktorí využívajú internet v pevnej sieti s kompatibilným routerom (viď zoznam nižšie).  Podmienkou je inštalovaná aktuálna verzia Telekom aplikácie:

  • Android: minimálne verzia 18.2.1
  • iOS: minimálne verzia 18.2.0

Služba je dostupná rezidenčným aj biznis zákazníkom a môžete ju využiť vtedy, ak máte kompatibilné zariadenie a niektorú zo služieb:

  • Magio Internet, Magio Internet vzduchom,  Biznis NET, Turbo, Optik, Magenta Office Internet, Firemný internet (Optimal, Klasik, Profi)

Aby ste mohli službu využívať a administrovať cez aplikáciu, musíte si pridať službu pevného internetu v Telekom aplikácii medzi svoje priradené produkty. Služby pevnej siete si do Telekom aplikácie priradíte cez Rodné číslo (RČ) alebo IČO (cez zadanie ID kódu). Postupujte podľa návodu na pripojenie služieb pevnej siete do Telekom aplikácie.

Služba v Telekom aplikácii podlieha funkcii „delegovaná služba“.

Službu si môžete aktivovať aj vtedy, keď nemáte aktivovanú wi-fi na zariadení (zariadenie je v tzv. bridge móde). V tomto prípade ale nemôžete aktívne využívať funkcie služby v Telekom aplikácii. My však môžeme získať a analyzovať informácie o kvalite internetovej služby, vďaka čomu vám budeme vedieť poskytovať čo najkvalitnejšie internetové pripojenie.

 

Funkcie služby Wi-Fi Manager

  • aktivácia/deaktivácia služby Wi-Fi Manager
  • zobrazenie informácií o routeri (IP adresa, model zariadenia, doba pripojenia, verzia firmvéru)
  • nastavenie wi-fi siete – názov wi-fi (SSID), heslo
  • zdieľanie prístupu k wi-fi prostredníctvom QR kódu (po zmene hesla cez aplikáciu)
  • zoznam pripojených zariadení s možnosťou ich pomenovania
  • zoznam nepripojených/neaktívnych zariadení – zariadení, ktoré sa niekedy na wi-fi pripojili, ale teraz sú neaktívne

 

Ako si aktivovať službu

Aktivácia služby Wi-Fi Manager je možná v Telekom aplikácii, na predajných miestach Telekomu, prostredníctvom zákazníckej linky alebo e-shopu pri objednaní služby pevného internetu.

Pri aktivácii služby nám môžete udeliť dva nové marketingové súhlasy pre využitie dát z routera. Vďaka súhlasu s analýzami budeme vedieť spracovať údaje z vášho routra, analyzovať ich a využiť ich. napr. v prípade porúch na optimálne nastavenie vašej služby. A vďaka súhlasu s marketingovým profilovaním vám budeme vedieť ponúknuť služby podľa toho ako internet a zariadenia využívate.

 

Videonávody

Ako zapnem službu Wi-Fi Manager?

 

Ako zmením názov a heslo Wi-Fi siete?

 

Zoznam kompatibilných zariadení

Zariadenie Verzia SW
Huawei B2368-66 B2368_V100R001C00SPC071 a novšia
Huawei HG8245H V3R016C10S150 a novšia
Huawei G8145V5 V5R019C10S295 a novšia
Sagemcom Fast5670 SGFm100138 a novšia
Sagemcom Fast5655AC SG3G10000500 a novšia
Sercomm Speedport Plus 09022001.00.023 a novšia
ZTE Speedport Entry 2i V1.0.0_ST_T5P5 a novšia
ADB VV3212 VV3212_SLT_3.1.0.0029 a novšia
ADB VV3212_HW2
VV3212_SLT_5.2.0.0035 a novšia

 

Obchodné podmienky

Obchodné podmienky služby Wi-Fi Manager