Čo je ID kód a na čo slúži?

Identifikačný kód (ID kód) je 4-miestny číselný kód, ktorý je okrem Hlasovej biometrie najvyššia a najbezpečnejšia forma identifikácie rezidenčných zákazníkov s rodným číslom. ID kód je vždy len jeden pre všetky služby (mobilné aj fixné), ktoré má zákazník aktivované pod svojim rodným číslom. ID kód slúži na ochranu údajov zákazníka pri telefonickom, e-mailovom alebo písomnom kontakte so spoločnosťou Slovak Telekom a.s., pri využívaní mobilných a fixných služieb.

 

Prostredníctvom ID kódu môže zákazník z pohodlia svojho domova telefonicky, e-mailom alebo cez zákaznícky portál Môj Telekom napríklad:

  • aktivovať či zmeniť nastavenia vybraných hlavných a doplnkových služieb,
  • získať informácie o svojich produktoch, faktúrach a platbách.

 

Kde získam ID kód?

O zaslanie ID kódu, je možné požiadať jedným z nasledujúcich spôsobov:

  • na webovej stránke www.telekom.sk/id-kod
  • osobne v ktoromkoľvek Telekom Centre, kde vám ID kód poskytnú na počkanie,
  • telefonicky na bezplatnej Zákazníckej linke 0800 123 456, kde vám operátor následne pošle ID kód poštou na adresu trvalého pobytu SMS na primárne kontaktné telefónne číslo uvedené v systéme Slovak Telekomu alebo mailom, ak máte aktívnu Dohodu o elektronickej komunikácii,
  • e-mailom prostredníctvom kontaktného formulára Napíšte nám. Do tela e-mailu, prosím, uveďte vaše telefónne číslo, meno, adresu, dátum narodenia ID kód vám bude zaslaný poštou na adresu trvalého pobytu.

 

Stratil som ID kód. Čo mám robiť?

V prípade straty alebo podozrenia na zneužitie ID kódu si môže zákazník požiadať o jeho zmenu:

  • osobne v ktoromkoľvek Telekom Centre, kde vám ID kód zmenia a poskytnú na počkanie,
  • telefonicky na bezplatnej Zákazníckej linke 0800 123 456, kde vám operátor zmení a následne pošle ID kód poštou na adresu trvalého pobytu, SMS na primárne kontaktné telefónne číslo uvedené v systéme Slovak Telekomu alebo e-mailom, ak máte aktívnu Dohodu o elektronickej komunikácii,
  • e-mailom prostredníctvom kontaktného formulára Napíšte nám. Do tela e-mailu, prosím, uveďte vaše telefónne číslo, meno, adresu, dátum narodenia. Nový zmenený ID kód vám bude zaslaný poštou na adresu trvalého pobytu.

 

ID kód bude zmenený systémom automaticky a zákazník nemá možnosť nastaviť/zmeniť si ho podľa seba. Vystavenie alebo zmena ID kódu je bezplatná.

Pre firemných zákazníkov slúži na identifikáciu PID kód. Pre viac infomácií kliknite sem.

Najčastejšie otázky