VoLTE – hovory v sieti LTE

Vďaka VoLTE vám prinášame volanie v najlepšej možnej kvalite.

Vážený zákazník,
z technických príčin bude vaša požiadavka na aktiváciu alebo deaktiváciu služby VoLTE prostredníctvom SMS zrealizovaná do niekoľkých dní. Ďakujeme za vašu trpezlivosť.

Čo je VoLTE?

VoLTE (Voice over LTE) je technológia, ktorá umožňuje uskutočňovanie hovorov v sieti LTE (4G). Hovor teda neprebieha cez hlasovú časť GSM siete, ale cez dátový kanál. Ide o variantu VoIP (volanie cez dátové siete pomocou IP protokolu). Volanie stojí rovnako ako bežné hovory podľa vašej tarify a nespotrebuje vám žiadne dáta. Aktivácia a využívanie VoLTE je bezplatné.

Obsah

Výhody VoLTE

  • Voláte a surfujete naraz, nemusíte skladať hovor, keď si niečo chcete vyhľadať na internete.
  • Špičkový zvuk vďaka širšiemu rozsahu.
  • Rýchle spojenie hovoru.

 

Ako začať telefonovať cez VoLTE

Aby ste mohli využívať VoLTE, potrebujete:

  1. smartfón zakúpený v Telekome, ktorý podporuje VoLTE, alebo smartfón, ktorého výrobca sprístupnil podporu technológie VoLTE aj pre verzie telefónov určené na predaj mimo Telekomu Pozrite zoznam podporovaných telefónov,
  2. byť v pokrytí LTE (4G) siete,
  3. mať jeden z našich paušálov ÁNO alebo paušálov Happy. Služba zatiaľ nie je dostupná pre zákazníkov predplatených služieb, biznis paušály a zákazníkov s aktívnou službou Virtuálne číslo,
  4. mať aktualizovaný softvér vo svojom smartfóne,
  5. mať aktívnu službu. Službu vám aktivujeme automaticky. Službu si však viete aktivovať aj sami prostredníctvom bezplatnej SMS v tvare VOLTE(medzera)ZAP na číslo 12323. Aktivácia služby je možná po 1 hodine od aktualizácie softvéru.

 

Podporované zariadenia 

Alcatel

Apple

Caterpillar

Honor

Huawei

LG

Motorola

Samsung

Sony

Telefóny zakúpené mimo Telekomu

 

Aktivácia a deaktivácia služby

Ak ste si softvér telefónu aktualizovali na verziu podporujúcu službu VoLTE, Telekom vám v blízkej dobe službu automaticky aktivuje.

O tom, že službu máte aktívnu, vás informuje ikonka VoLTE na displeji telefónu. Stav služby si tiež môžete overiť zaslaním bezplatnej SMS v tvare VOLTE na číslo 12323.

Službu si deaktivujete zaslaním bezplatnej SMS v tvare VOLTE VYP na číslo 12323.

Pre opätovnú aktiváciu služby VoLTE pošlite SMS v tvare VOLTE ZAP na číslo 12323.

 

Najčastejšie otázky