ROAMING
KEĎ STE V ZAHRANIČÍ

Všetko, čo vás o roamingu zaujíma

Zobraziť ceny v roamingu pre

roaming k paušálom

Euro roaming

Euro roaming sa vám aktivuje automaticky po prekročení hraníc v prípade, že nemáte aktivovanú inú roamingovú službu.V EÚ, Nórsku, Islande, Lichtenštajnsku, Monaku a Andore a Veľkej Británii využívate T paušály, paušály ÁNO a Happy, Mobilný internet aj predplatenú kartu Easy za rovnakých podmienok ako na Slovensku: čerpáte voľné jednotky bez príplatkov a po ich vyčerpaní platíte ceny ako doma.

Viac info

Internet v mobile v zahraničí

Po prekročení hraníc si vždy vyberiete, či chcete dátové balíky, či zaplatíte len za to, čo predátujete alebo dátové služby nevyužijete.

Viac info

ROAMING K PREDPLATENKE

Volania, SMS a internet v mobile v zahraničí

Cestujete do zahraničia? Svoju Predplatenku vezmite so sebou. Aktivujte si roamingové balíky, ktoré vám zabezpečia volania, SMS a internet vo viac ako 100 krajinách sveta.

Viac info

Užitočné informácie

Dostupnosť roamingových služieb

V sieti roamingového partnera máte prístup k tým istým službám, ktoré máte aktivované doma. Podmienkou samozrejme je, že musia byť podporované aj zahraničným operátorom.

Zoznam roamingových partnerov

Viac informácií nájdete v našej encyklopédii Wiki.

PREJSŤ DO WIKI

Často kladené otázky

 • Som dlhodobo v zahraničí, čo mi odporúčate?
  Ak sa dlhodobo zdržiavate v zahraničí, odporúčame Vám využiť ponuku miestneho telekomunikačného operátora, t.j. aktivujte si SIM kartu s mesačným programom alebo predplatenú kartu od miestneho poskytovateľa telekomunikačných služieb. Vyhnete sa tak účtovaniu roamingových príplatkov za spotrebu v zahraničí.
 • Cestujem do Veľkej Británie. Ovplyvnil Brexit poplatky v roamingu?
  Počas prechodného obdobia, ktoré trvá do 30. 6. 2022, sa na roaming vo Veľkej Británii vzťahujú rovnaké pravidlá, ako na roaming v krajinách EÚ. Po uplynutí prechodného obdobia bude Veľká Británia zaradená do zóny 2. Prechodné obdobie môže byť predĺžené.
 • Ako sa prihlásiť do siete roamingového partnera alebo späť do svojej domácej siete?
  Automaticky
  Pokiaľ si v telefóne nastavíte režim výberu siete automaticky, mobilný telefón ostáva prihlásený v jednej sieti dovtedy, pokiaľ signál neklesne pod určitú povolenú hodnotu a potom sa automaticky prihlási do inej dostupnej siete. Ak sa vám stane, že sa telefón v zahraničí automaticky neprihlási do žiadnej siete, použite funkciu výber siete/network selection v menu mobilného telefónu. Po zaregistrovaní sa do roamingovej siete sa budú na MT zobrazovať súčasne dva názvy operátorov: Telekom SK a názov zahraničného operátora.

  Manuálne
  Ak si v telefóne nastavíte režim výberu siete manuálne, mobilný telefón po strate signálu jednej siete „čaká” na váš príkaz: na základe voľby menu vám ponúkne zoznam sietí, ktoré môžete na danom území používať, a vy si z nich vyberiete. Nikdy vás neprihlási do inej siete automaticky. Pokiaľ si po strate signálu sami nevyberiete inú sieť a neprihlásite sa do nej, stanete sa nedostupným. (Tento režim odporúčame používať počas pobytu na Slovensku, ak sa pohybujete v okolí štátnych hraníc – zabránite tak náhodnému prihláseniu vášho MT do zahraničnej siete).
 • Mám Predplatenku od Telekomu. Ako využijem služby roamingu?
  Aktivácia služby je bezplatná. Viac informácií nájdete tu.
 • Idem do krajiny mimo EÚ. S akými poplatkami mám rátať?
  Záleží to od zonácie krajiny, do ktorej cestujete a z poplatkov s tým spojených.
 • Mám balíček dát s paušálom alebo predplatené dáta. Aký objem dát môžem čerpať v zahraničí?
  Záleží to od balíčka služieb, ktorý máte predplatený. Konkrétne objemy dát pre váš paušál si viete pozrieť tu.
 • Platí Magenta 1 benefit aj v rámci roamingu?
  Tieto výhody v zahraničí neplatia.
 • Idem do zahraničia. Ako získať info pre hovory, SMS a MMS v zahraničí cez bezplatnú SMS?
  Pre informácie pošlite bezplatnú SMS na číslo 234 v tvare: ROAM EURO a krajina (v slovenčine alebo angličtine). Obratom dostanete bezplatnú SMS s cenami pre vami zvolenú roamingovú službu. Všetky prijaté info SMS s odpoveďou sú zadarmo. SMS odoslaná na číslo 234 je bezplatná z Telekomu aj zo všetkých sietí v EÚ, Islande, Lichtenštajnsku, Nórsku, Andore a Monaku.
 • Ako si viem kontrolovať spotrebu dát?
  Zistite koľko dát ste už z roamingového balíka Internet v zahraničí vyčerpali. Pošlite bezplatnú SMS na číslo 233 (pre ÁNO a T-paušály) alebo na číslo 12330 (pre Predplatenku a Easy karty) v tvare ROAM DATA. Dáta si viete skontrolovať aj tu.
 • Potrebujem dokúpiť dáta.
  Ak máte stiahnutú Telekom aplikáciu a ste v zahraničí a urgentne potrebujete dáta, viete si vybrať hneď z niekoľkých roamingových balíčkov pre zóny 1 a 2 s jednorázovým poplatkom už od 2,50 €. V prípade ak nemáte aplikáciu, dáta navyše si viete kúpiť priamo tu.
 • Koľko platia tí, ktorí mi volajú do zahraničia?
  Pokiaľ ste v zahraničí a zavolá vám niekto zo Slovenska, zaplatí takú sadzbu podľa svojho tarifu ako keby ste boli na Slovensku. Poplatky za prijatý hovor zaplatí užívateľ, ktorý prijíma hovor v zahraničí podľa jeho aktívnej roamingovej služby.
 • Budú sa mi sťahovať peniaze za dáta navyše?
  Nemajte obavy. Pokiaľ miniete svoje dáta, žiadny balíček vám nespustíme. Ak miniete všetky dáta a viac nebudete potrebovať, jednoducho si budete užívať dovolenku, bez dátového pripojenia.
 • Ako si zablokovať uvítacie SMS v roamingu ?
  O aktiváciu alebo deaktiváciu služby môžete požiadať odoslaním SMS správy s textom US ZAP alebo US VYP na číslo 12323. O vybavení vašej požiadavky budete informovaný prostredníctvom SMS.
Prejsť do Wiki