ROAMING
KEĎ STE V ZAHRANIČÍ

Pozrieť viac o roamingu

Zobraziť ceny v roamingu pre

roaming k paušálom

Euro roaming

Euro roaming sa vám aktivuje automaticky po prekročení hraníc v prípade, že nemáte aktivovanú inú roamingovú službu.

Viac info

Internet v mobile v zahraničí

Po prekročení hraníc si vždy vyberiete, či chcete dátové balíky, či zaplatíte len za to, čo predátujete alebo dátové služby nevyužijete.

Viac info

ROAMING K PREDPLATENKE

Volania, SMS a internet v mobile v zahraničí

Cestujete do zahraničia? Svoju Predplatenku vezmite so sebou. Aktivujte si roamingové balíky, ktoré vám zabezpečia volania, SMS a internet vo viac ako 100 krajinách sveta.

Viac info

Užitočné informácie

Dostupnosť roamingových služieb

V sieti roamingového partnera máte prístup k tým istým službám, ktoré máte aktivované doma. Podmienkou samozrejme je, že musia byť podporované aj zahraničným operátorom.

Zoznam roamingových partnerov
Ako získať info pre hovory, SMS a MMS v zahraničí cez bezplatnú SMS? 

Pre informácie pošlite bezplatnú SMS na číslo 234 v tvare: ROAM EURO (ak máte aktívny Happy roaming tak ROAM HAPPY) a krajina (v slovenčine alebo angličtine). Obratom dostanete bezplatnú SMS s cenami pre vami zvolenú roamingovú službu.
Všetky prijaté info SMS s odpoveďou sú zadarmo. SMS odoslaná na číslo 234 je bezplatná z Telekomu aj zo všetkých sietí v EÚ, Islande, Lichtenštajnsku, Nórsku, Andore a Monaku.

Ako získať info o cenách a spotrebe balíkov internetu v zahraničí cez bezplatnú SMS? 

Pre informácie o roamingových balíkoch pošlite bezplatnú SMS na číslo 233 v tvare ROAM INFO. Obratom dostanete bezplatnú SMS s ich cenami, objemom dát a o možnostiach ich aktivácie.

Zistite koľko dát ste už z balíka vyčerpali. Pošlite bezplatnú SMS na číslo 233 (pre paušály ÁNO a Happy) alebo na číslo 12330 (pre Predplatenku a Easy karty) v tvare ROAM DATA.

Ako si zablokovať uvítacie SMS v roamingu ?

O aktiváciu alebo deaktiváciu služby môžete požiadať odoslaním SMS správy s textom US ZAP alebo US VYP na číslo 12323.
O vybavení vašej požiadavky budete informovaný prostredníctvom SMS.

Ako sa prihlásiť do siete roamingového partnera alebo späť do svojej domácej siete?

Automaticky

Pokiaľ si v telefóne nastavíte režim výberu siete automaticky, mobilný telefón ostáva prihlásený v jednej sieti dovtedy, pokiaľ signál neklesne pod určitú povolenú hodnotu a potom sa automaticky prihlási do inej dostupnej siete. Ak sa vám stane, že sa telefón v zahraničí automaticky neprihlási do žiadnej siete, použite funkciu výber siete/network selection v menu mobilného telefónu. Po zaregistrovaní sa do roamingovej siete sa budú na MT zobrazovať súčasne dva názvy operátorov: Telekom SK a názov zahraničného operátora.

Manuálne

Ak si v telefóne nastavíte režim výberu siete manuálne, mobilný telefón po strate signálu jednej siete „čaká” na váš príkaz: na základe voľby menu vám ponúkne zoznam sietí, ktoré môžete na danom území používať, a vy si z nich vyberiete. Nikdy vás neprihlási do inej siete automaticky. Pokiaľ si po strate signálu sami nevyberiete inú sieť a neprihlásite sa do nej, stanete sa nedostupným. (Tento režim odporúčame používať počas pobytu na Slovensku, ak sa pohybujete v okolí štátnych hraníc – zabránite tak náhodnému prihláseniu vášho MT do zahraničnej siete).

Ďalšie roamingové služby a balíčky

Využívate inú roamingovú službu alebo balíček a chcete vedieť, za koľko voláte a esemeskujetev roamingu?

Viac info

Viac informácií nájdete v našej encyklopédii Wiki.

PREJSŤ DO WIKI