Zmeny v programovej štruktúre Magio Televízie

Zmeny platné od 15. 8. 2023

Štartuje JOJ Svet a Spark TV

Od 15. augusta 2023 bude do všetkých platforiem nasadený nový dokumentárny program JOJ Svet. Tento TV kanál ponúkne nové dokumenty s rôznym tematickým zameraním a ich rok výroby nebude starší ako 2014. JOJ Svet prinesie dokumenty v slovenskom jazyku s bohatým výberom od renomovaných domácich i zahraničných tvorcov. Tematicky zastreší rozmanité oblasti ako cestovanie, prírodu, históriu, vojny, krimi, ale aj záhady ako UFO či tajné služby. JOJ Svet bude k dispozícii na všetkých platformách v základnom balíku.

Druhou novinkou v portfóliu Magio TV bude rozšírenie dostupnosti TV stanice Spark TV. Tento TV kanál sa zameria nielen na históriu a prírodu, ale aj na súčasné témy. Tematicky ide o dokumentárno-diskusný kanál, ktorý združuje zaujímavé formáty z rozličných oblastí a prekladá ich diskusiami. Od 15.8. bude k dispozícii od programu M. 

 

Novinky vymenia existujúce kanály

Dvojica TV kanálov JOJ Svet a Spark TV mení existujúcu dvojicu kanálov Prima ZOOM a Prima MAX. Tieto budú vyradené z TV ponuky k 15. 8. 2023. Ostatné české TV stanice ostávajú v programovej ponuke.

CANAL+ Action do 31. mája 2023 pre všetkých zákazníkov Magio Televízie

Od 13. apríla do 31. mája 2023 zaraďujeme CANAL+ Action do ponuky všetkým zákazníkom s Magio TV cez internet, Magio Televíziou na pevnej sieti a Magio Televíziou cez satelitnú anténu.

Všetci sa tak môžu tešiť z bohatej ponuky akčných filmov a seriálov na CANAL+ Action, ako aj z  konferenčných živých prenosov Premier League vysielaných počas sobotných popoludní.

Zákazníci, ktorí nemajú nastavené vlastné poradie TV staníc, nájdu CANAL+ Action na nižšie uvedenej pozícii:

 • Magio TV cez internet: 9
 • Magio Televízia cez satelit: 65
 • Magio Televízia na pevnej sieti: 72

TV Spark

Od 15. marca 2023 zaraďujeme do ponuky novú televíznu stanicu TV Spark. TV Spark nahrádza stanicu UP Network, ktorá k tomuto dátumu končí svoju činnosť na slovenskom a českom trhu.

TV Spark je dokumentárno-diskusný kanál, ktorý sa zameria na atraktívne dokumentárne filmy z divácky najzaujímavejších oblastí a diskusie. Upriami pozornosť nielen na históriu a prírodu, ale aj na aktuálne témy súčasnosti.

Zákazníci nájdu TV Spark na všetkých televíznych platformách Telekomu v balíčku XL na EPG pozícii, ktorá do 15. marca 2023 patrila TV stanici UP Network (Magio TV cez internet EPG 105, Magio Televízia na pevnej sieti EPG 89, Magio Televízia cez satelit EPG 96). V Magio TV cez internet bude nová stanica zároveň súčasťou 7-dňového archívu.

 

Zmeny v Magio TV cez internet

K vyššie uvedenému dátumu zároveň na Magio TV cez internet:

 • pridávame zákazníkom do 7-dňového archívu dve ďalšie TV stanice FightBox HD a Arena Sport 1 HD,
 • meníme EPG pozíciu TV stanice Jim Jam z 42 na 52,
 • meníme EPG pozíciu TV stanice TV RiK HD z 52 na 42.

Aktuálny prehľad TV staníc na stiahnutie vo formáte PDF nájdete na tejto stránke.

Zmeny platné od 1. 3. 2023

Od 1. marca zaraďujeme do ponuky novú televíznu stanicu Canal+ Action vo vysokom rozlíšení (HD). Novinka bude dostupná pre klientov Magio Televízie na všetkých platformách (cez internet, cez satelitnú anténu a na pevnej sieti) od balíka L.

Canal+ Action sa zameria výlučne na akčné filmy a seriály. Svoje miesto v programe budú mať ako európska tvorba, tak klasika s Brucom Willisom, Jasonom Stathamom a ďalšími obľúbenými tvárami.

Okrem toho bude Canal+ Action vysielať konferenčné prenosy z anglickej futbalovej Premier League. Ďalej sa v ponuke Magio Televízie cez internet objavia dva hudobné kanály MTV Live a iConcert. Obe hudobné stanice budú v HD kvalite. MTV Live získajú predplatitelia balíka M (Hudba a deti) a iConcert bude súčasťou najvyššieho balíka XL.

Od 1. marca už nebudú dostupné v televíznej programovej ponuke TV stanice AXN, AXN Black a AXN White, ktoré vyraďujeme z dôvodu vypršania zmluvy na distribúciu.

Za účelom sprehľadnenia a vytvorenia priestoru pre novú ponuku sme v Magio Televízii cez internet upravili poradie niektorých TV staníc.

Nové poradie TV staníc
TV stanica Teraz Od 1. 3. 2023
Plus  6 7
Dajto 7 8
Canal+ Action - 9
Doma 8 10
Wau 9 11
Folklorika TV 10 13
ČT1 12 14
ČT2 13 15
TA3 11 18
JOJ 24 54 19
:24 18 20
CNN Prima News 230 21
ČT24 14 22
Barrandov TV 19 142
Barrandov Krimi 20 143
Prima Krimi 22 144
Prima Max 24 145
MTV Live - 168
iConcerts - 169

 

Aktuálny prehľad TV staníc na stiahnutie vo formáte PDF nájdete na tejto stránke.

Vianoce s Magio

Od 20. 12. 2022 sme pre zákazníkov s Internetovou Televiziou Magio GO s programom služieb S/M/L a XL pripravili novú formu distribúcie obsahu v podobe zobrazenia video playlistu filmov v elektronickom programovom sprievodcovi (EPG). V rámci služby sme na EPG pozícii číslo 3 vytvorili unikátny video playlist s názvom Vianoce s Magio a programovou štruktúrou zloženou z vianočnej klasiky ale aj novších titulov. Zákazník tak k obsahu môže pristupovať priamo ako v TV programe s archívom.

Samozrejme, tieto filmy si zákazníci budú môcť pozrieť hocikedy podľa preferencií aj priamo z videopožičovne Internetovej Televizie Magio GO.

V ponuke sú známe klasiky ako Vrchni, prchni!, Vesničko má středisková, Traja veteráni, Tri oriešky pre Popolušku, Soľ nad zlato, Sněženky a machři, S tebou mě baví svět, Princ a Večernice, Perinbaba či Dobrý voják Švejk ale aj novšie tituly ako Čertí brko, Hodinárov učeň, Hodinový manžel, Krídla Vianoc, Padesátka, Špindl či Šťastný nový rok. Zo zahraničnej produkcie sú k dispozícii dva diely série After či Hriešny tanec a mnoho ďalších. Video playlist bude zákazníkom v tejto forme dostupný do 19. 1. 2022.

Video playlist Vianoce s Magio sa zákazníkom automaticky zobrazí pokiaľ v TV PROGRAME nemajú zapnutý filter zobrazovania iba svojich obľúbených kanálov.

 

Oblubene - Magio GO

Ukončenie vysielania RTVS Trojka

K 30. 11. 2022 ukončila vysielanie TV stanica RTVS Trojka. 

Obľúbené archívne programy nájdu diváci v budúcnosti vo vysielaní programových služieb Jednotka a Dvojka.

JOJ ŠPORT v HD na Magio Televízii cez satelitnú anténu

Od 25. novembra 2022 môžu zákazníci so službou Magio Televízia cez satelitnú anténu sledovať vysielanie JOJ Šport v HD kvalite. 

Ukončenie vysielania hudobnej stanice Mooz Dance

TV stanica Mooz Dance z dôvodu reštrukturalizácie ukončila vysielanie na území Slovenska.

Pridanie TV stanice JOJ 24

Od 2. októbra 2022 TV JOJ spúšťa vlastnú spravodajskú televíznu stanicu JOJ 24.

TV stanica vo vysielaní prinesie kompletný spravodajský servis TV JOJ a chýbať nebudú pravidelné diskusie na aktuálne témy.

 • Zákazníci Internetovej televízie Magio GO a Magio Televízie na pevnej sieti nájdu TV stanicu v HD kvalite už v Základnom balíčku.
 • Zákazníci Magio Televízie cez satelitnú anténu nájdu TV stanicu v HD kvalite v najnižšom balíčku Magio Televízia S a vyššie.

TV stanica je súčasťou 7 dňového archívu v nasledovných balíčkoch:

Internetová televízia Magio GO: Magio GO Archiv Premium

Magio Televízia na pevnej sieti: Spustenie programu od začiatku a Magio Archív Premium

TV8 vyraďujeme z ponuky

Od 20. 9. 2022 vyraďujeme z ponuky Magio Televízie cez internet a Magio Televízie cez satelitnú anténu, televíznu stanicu TV8. Televízna stanica zostáva dočasne v ponuke Magio Televízie na pevnej sieti.

Comedy House sa mení na STRIKE TV

Ku dňu 15. 9. 2022 sa TV stanica Comedy House zmenila na STRIKE TV. Po zmene názvu nedôjde zatiaľ k žiadnej zmene obsahu a ani zameraniu TV stanice, ktorá bude naďalej prinášať vo vysielaní krátke aj dlhšie humorné videá, ako sú skeče či skryté kamery, ktoré dopĺňa lokálna tvorba.

Premier League na novej stanici Canal+ Sport

Od 5. 8. 2022 budeme pokračovať vo vysielaní Premier League na novej stanici CANAL+ Sport.

 • Táto stanica bude zaradená od úrovne L a to pre všetky dostupné technológie.

Diváci sa môžu tešiť na nový športový kanál, ktorý ponúkne unikátny futbalový obsah. Za zmienku uvádzame, že stanica CANAL+ Sport bude vysielať futbalový obsah počas celého dňa a na obrazovky prinesie živé vysielanie, informácie zo štúdia, rôzne športové dokumenty, respektíve všetko, na čo boli diváci doteraz zvyknutí. Zákazníci si budú môcť vychutnať stovky zápasov z najlepšej futbalovej ligy sveta v HD kvalite so slovenským a českým komentárom.

Viac futbalových zážitkov

Od augusta 2022 rozširujeme ponuku zápasov Ligy majstrov UEFA a ďalších futbalových líg.

Zákazníci budú môcť sledovať všetky zápasy Ligy majstrov počas sezóny. V jesennej skupinovej fáze budú odvysielané oba úvodné zápasy hracieho dňa a následne aj štyri duely s večerným časom výkopu naživo, všetky ostatné zápasy uvidia diváci s komentárom zo záznamu. V jarnej play-off časti už budú všetky stretnutia v priamych prenosoch.

Okrem TV kanálov PREMIER SPORT 2, Nova Sport 3 a Nova Sport 4 sa totiž zápasy Ligy majstrov dostanú aj na PREMIER SPORT 1. Takto bude viac zápasov Ligy majstrov k dispozícii pre zákazníkov na všetkých technológiách. Tento obsah je dostupný od balíka L bez príplatku a za rovnakú cenu. TV kanál PREMIER SPORT 1 rozšíri aj ponuku zápasov ďalších líg – na tomto TV kanáli budú môcť zákazníci sledovať po novom zápasy z LaLigy, Serie A či Bundesligy. Všetky tieto ligy ostávajú naďalej aj na TV kanáloch Nova Sport 3 a Nova Sport 4 – aj v tomto prípade ďalší kanál takto rozšíri možnosti vysielania paralelných zápasov.

Pridanie TV stanice Travelxp do Magio Televízie cez satelitnú anténu

Od 2. 8. 2022 nájdete v programovej ponuke novú TV stanicu Travelxp.

 • Zákazníci Magio Televízie cez satelitnú anténu nájdu TV stanicu Travelxp v SD kvalite v balíčku Magio Televízia XL na pozícii 104.

Travelxp prináša zaujímavé cestopisné a lifestylové programy z takmer päťdesiatich krajín sveta a to všetko vyrábané výhradne vo vlastnej produkcii. Program si veľmi rýchlo získal fanúšikov. Stanica  je lokalizovaná do českého jazyka.  

 

Pridanie TV stanice Trojka

Od 10. 6. 2022 opätovne zaraďujeme do programovej ponuky TV stanicu Trojka.

TV stanica je zameraná na vysielanie vlastnej tvorby, prevažne z archívu RTVS.

 • Zákazníci Internetovej televízie Magio GO a Magio Televízie na pevnej sieti nájdu TV stanicu v HD kvalite už v Základnom balíčku.
 • Zákazníci Magio Televízie cez satelitnú anténu nájdu TV stanicu v SD kvalite v najnižšom balíčku Magio Televízia S a vyššie.

TV stanica je súčasťou 7 dňového archívu v nasledovných balíčkoch:

Internetová televízia Magio GO:  Magio GO Basic, Magio GO Premium a Magenta 1 TV Archív

Magio Televízia na pevnej sieti: Spustenie programu od začiatku a Magio Archív Basic, Spustenie programu od začiatku a Magio Archív Premium, Magenta 1 TV Archív

Magio televízia cez satelitnú anténu: Magio Sat Archív „S“, Magio Sat Archív „M“ a Magenta 1 TV Archív

Pridanie TV stanice Markíza KRIMI

Od 6. 6. 2022 nájdete v programovej ponuke novú TV stanicu Markíza KRIMI.

Nová televízna stanica je zameraná na špičkové seriály a filmy s kriminálnou a detektívnou tematikou.

 • Zákazníci Internetovej televízie Magio GO a Magio Televízie na pevnej sieti nájdu TV stanicu v HD kvalite už v Základnom balíčku.
 • Zákazníci Magio Televízie cez satelitnú anténu nájdu TV stanicu v SD kvalite v najnižšom balíčku Magio Televízia S a vyššie.

TV stanica je súčasťou 7 dňového archívu v nasledovných balíčkoch:

Internetová televízia Magio GO:  Magio GO Basic, Magio GO Premium a Magenta 1 TV Archív

Magio Televízia na pevnej sieti: Spustenie programu od začiatku a Magio Archív Basic, Spustenie programu od začiatku a Magio Archív Premium, Magenta 1 TV Archív

Magio televízia cez satelitnú anténu: Magio Sat Archív „S“, Magio Sat Archív „M“ a Magenta 1 TV Archív

Pridanie TV staníc JOJ Šport a TV RiK

Od 28. 4. 2022 nájdete v programovej ponuke TV stanice JOJ Šport a TV RiK

Zákazníci Internetovej televízie Magio GO a Magio Televízie na pevnej sieti nájdu TV stanice:

 • JOJ Šport v tematickom balíčku Šport
 • TV RiK v tematickom balíčku Hudba a Deti

Oba tematické balíčky sú dostupné v programe Magio Televízia M a vyššie.

Zákazníci Magio Televízie cez satelitnú anténu nájdu TV stanice taktiež od balíčka Magio Televízia M.

Na Magio Televízii na pevnej sieti budú stanice dostupné v HD kvalite, na Internetovej televízii Magio Go a Magio Televízii cez satelitnú anténu zatiaľ v SD kvalite.

RiK HD - televízny kanál pre deti a rodiny, ktorý prináša obľúbené rozprávky, detskú hranú aj animovanú tvorbu, filmy a seriály. To všetko v slovenskom jazyku.

JOJ Šport  - venuje sa hlavne slovenskému športu a slovenským športovcom. Ponúka aj najsledovanejšie medzinárodné a svetové športové turnaje a majstrovstvá. JOJ Šport spustil vysielanie 6. 10. 2021.

Pridanie televíznej stanice Nickelodeon Ukraine

Od 21. 4. 2022:

Televízna stanica kombinuje vysielanie staníc Nickelodeon, Nick Toons a Nick. Jr v ukrajinskom jazyku a je sprístupnená v základných balíčkoch. Dostupná je v SD kvalite.

 • v Magio Televízii cez internet pridávame Nickelodeon Ukraine do Základného balíčka na pozícii 51
 • v Magio Televízii na pevnej sieti pridávame Nickelodeon Ukraine do Základného balíčka na pozícii 516

Pridanie televíznej stanice Ukrajina TV

Od 23. 3. 2022:

 • v Magio Televízii cez internet pridávame Ukrajina TV do Základného balíčka (nový kanál na pozícii 246)
 • v Magio Televízii na pevnej sieti presúvame z Programu XL a z Prémiového Spravodajského balíčka do Základného balíčka

Televízna stanica Ukrajina TV tak bude dostupná pre všetkých zákazníkov s vyššie uvedenou službou televízie.

Predĺženie zmluvy s AMC Networks International

Diváci Magio Televízie si budú môcť aj naďalej užívať bohatú programovú ponuku kanálov skupiny AMC Networks International, najmä tie najlepšie športové prenosy vďaka Sport1 a Sport2. Televízne stanice Paprika TV a CBS Reality nebudú od 1. februára 2022 dostupné v televíznej programovej ponuke Magio Televízie.

Vďaka opätovnému predĺženiu kontraktu s medzinárodným televíznym poskytovateľom AMC Networks International si diváci Magio Televízie budú môcť aj naďalej vychutnať nejeden športový zážitok. K najväčším lákadlám patria najprestížnejšie automobilové závody sveta, Formula 1, a nielen to. Športové televízne kanály Sport1 a Sport2 ponúknu prenosy KHL, Liga národov UEFA a medzinárodné priateľské zápasy, Európska liga a Konferenčná liga UEFA, Majstrovstvá Európy EHF, aj Tipos Extraliga.

 

Formula 1

 

Detskí diváci sa budú môcť aj naďalej zabávať s detskými televíznymi kanálmi MiniMax a JimJam, ktoré prinášajú obľúbené seriály Barbie, My Little Pony, Lego Friends či Máša a medveď.

Pre milovníkov histórie a populárno-náučných programov sú v ponuke televízne kanály Spektrum a Spektrum Home

Filmové televízne stanice AMC a Film+ potešia divákov rôznymi žánrami filmov a seriálov z európskej a svetovej kinematografie, napr. Walking Dead – Živí mŕtvi, Fargo alebo NOS4A2

Od 1. februára 2022 v televíznej programovej ponuke Magio Televízie nebudú dostupné televízne stanice Paprika TV a CBS Reality. Podobný obsah však diváci nájdu na ďalších TV kanáloch v ponuke Magio Televízie. 

Obľúbený televízny kanál Spektrum Home, ktorý bol doteraz len súčasťou vyšších televíznych balíkov, sa od 1. februára 2022 presúva do základného balíka, a tak sa stáva dostupný pre všetkých divákov Magio Televízie.

Pozrieť prehľad TV staníc v Magio Televízii