Pripojte sa aj vy do mobilnej 5G siete nekonečných možností

Pozrieť si ponuku telefónov s 5G
ico

Sieť novej generácie

Nová generácia mobilnej siete 5G vám prináša vyššiu rýchlosť prenosu dát a tým aj skrátenie doby odozvy.

ico

Vyšší výkon a kvalita

5G technológia zvyšuje kapacitu mobilnej siete a obslúži viac zákazníkov s rovnako kvalitným pripojením.

ico

Bez extra poplatkov

5G sieť si môžete vyskúšať s paušálom, dobíjacou kartou, programom Bez záväzkov či Mobilným internetom.

ico

Neustále rozširovanie

Na pokrytí celého územia Slovenska 5G sieťou neustále pracujeme. Aktuálny stav si môžete pozrieť v mape.

ico

Pokrok všetkými smermi

5G sieť neprináša len rozvoj streamovania, cloudových služieb či online hrania, ale aj miest, obcí a priemyslu.

Už 55,30 % populácie Slovenska môže využívať našu najrýchlejšiu 5G sieť
Overte si dostupnosť 5G siete vo svojej lokalite

Mapa pokrytia orientačne znázorňuje geografické oblasti, ktoré sú pokryté rádiovým signálom siete. Vzhľadom na charakter šírenia rádiových vĺn spoločnosť Slovak Telekom, a.s. negarantuje na každom znázornenom mieste geografickej oblasti, že účastník dosiahne pripojenie k sieti a rovnakú kvalitu poskytovaných služieb, a preto spoločnosť Slovak Telekom, a.s. nezodpovedá za prípadné zhoršenie kvality prenosu signálu, resp. kvality služby spôsobené poveternostnými, fyzikálnymi a inými vplyvmi.

Buďte s nami pri revolúcii v mobilných sieťach!

Predstavte si svet, v ktorom sú tie najlepšie technológie súčasťou vášho každodenného života vďaka 5G sieti, ktorá prináša extrémne vysokú prenosovú rýchlosť a doteraz najnižší čas odozvy.

tv cez internet

Inteligentné mestá a obce, ktoré uľahčia život

Nová kapacita 5G siete umožní fungovanie aplikácií a systémov, ktoré zlepšia kvalitu a dostupnosť verejných služieb pre všetkých obyvateľov miest a obcí.

archiv

Ešte inteligentnejšia a bezpečnejšia domácnosť

Najrýchlejší prenos dát v 5G sieti vám zabezpečí ešte inteligentnejšie ovládanie domácnosti, vyššiu bezpečnosť a viac zábavy v online svete hier.

tv-box

Priemyselná digitalizácia

5G rýchlosť umožní rozvoj inteligentnej výroby, ktorá si vyžaduje obzvlášť krátke časy odozvy a nesmie pri nich dôjsť k výpadku, ako napr. autonómne riadenie.

Čo potrebujete pre využívanie 5G siete?

 • 1

  Byť v pokrytí 5G siete

  Na pokrytí celého Slovenska 5G sieťou neustále pracujeme. Skontrolujte si na mape jej dostupnosť v lokalite, v ktorej sa nachádzate.

 • 2

  5G telefón + SIM karta s podporou 4G

  Pripojenie k 5G sieti vám umožní telefón s podporou 5G a SIM karta s podporou 4G/LTE. Ak máte SIM kartu predchádzajúcej generácie, tzv. 3G SIM kartu, doporučujeme, aby ste požiadali o jej výmenu, resp. overili si jej parametre v ktoromkoľvek Telekom Centre.

 • 3

  Nastavenie siete v telefóne

  5G telefóny sa zvyčajne prepnú do 5G siete automaticky, keď budete v jej pokrytí a máte zvolené potrebné nastavenia v telefóne.

 • 4

  Chcete viac dát výhodne?

  Pre surfovanie dosýta si môžete vybrať z paušálov s bohatou nádielkou dát, alebo Predplatenku s výhodnými dátovými balíčkami bez viazanosti a faktúr.

doplnkova sluzba

Ponuka telefónov s podporou 5G

Využite 5G sieť naplno. Aktivujte si nový alebo predĺžte existujúci paušál a vyberte si k nemu nový 5G telefón z našej ponuky. Pri kúpe online získate naň extra zľavu až do 40 € alebo 1 GB dát mesačne navyše.

Kúpiť nový telefón s podporou 5G

Často kladené otázky

 • Čo je 5G technológia a aké sú jej výhody
  5G technológia je ďalšou generáciou bezdrôtovej siete, navrhnutou tak, aby rozšírila kapacitu a schopnosti súčasnej 4G/LTE siete. S rozšíreným rozsahom 5G môžete získať v rámci pokrytého územia vyššiu rýchlosť, dodatočnú kapacitu ako na našej 4G/LTE technológii a spoľahlivejšie pripojenie. Podporí inovácie v každom odvetví a zmení každý aspekt nášho života. Postupom času 5G technológia zmení spôsob, akým žijeme, pracujeme a hráme sa, tak ako naše životy revolučne zmenil príchod 4G/LTE technológie.
 • Ako zistím, že som v 5G pokrytí?
  Pokiaľ sa nachádzate v oblasti s 5G pokrytím, na vašom mobilnom zariadení sa v stavovom riadku telefónu (zvyčajne v pravom hornom rohu) zobrazí ikona 5G. Takisto si môžete zobraziť predpokladané pokrytie podľa mesta/obce alebo na konkrétnej adrese na našej mape pokrytia.
 • Ako sa môžem pripojiť na 5G? Ako si zapnem 5G?
  Na využívanie 5G siete potrebujete zariadenie podporujúce frekvencie (2100 MHz), kde prevádzkujeme 5G technológiu, byť v pokrytí 5G a mať SIM kartu s podporou LTE. Ak máte podporovaný telefón, mal by mať predvolene zapnuté 5G. V nastaveniach si to však viete skontrolovať a nastaviť. Ako na to, závisí od typu zariadenia a softvérovej verzie, ktorú používate.

  Zjednodušený návod pre nastavenie:

  • v Android telefónoch nájdete 5G nasledovne: Nastavenia - Pripojenia – Mobilné siete - Režim siete - a zvolíte si režim s 5G prípadne vašu preferovanú možnosť
  • v zariadeniach s operačným systémom iOS nájdete 5G nasledovne: Nastavenia - Mobilné - Možnosti dát alebo Nastavenia - Hlas a dáta - a zvolíte si režim s 5G
  • pokiaľ v telefóne využívate súčasne dve SIM karty, vyberte v prvom kroku číslo, ktorého možnosti chcete zmeniť

  Ak v rámci možností nastavenia siete neviete zvoliť 5G je pravdepodobné, že vaše mobilné zariadenie nepodporuje túto technológiu a mali by ste si zariadenie vymeniť. Aktuálnu ponuku našich 5G telefónov nájdete TU
 • Bude 4G telefón fungovať v 5G sieti?
  Pre pripojenie do 5G siete musíte mať telefón s podporou technológie 5G. Staršie 4G zariadenia bez 5G podpory sa nebudú vedieť pripojiť do 5G siete.
  Pre jednoznačnosť, 5G telefón bude samozrejme fungovať aj v 2G/3G a 4G/LTE sieti.
 • Bude 5G sieť fungovať vo všetkých oblastiach s pokrytím 4G?
  Nie, 4G a 5G sieť má separátne pokrytie, tzn. je nevyhnutné skontrolovať na mape pokrytia miesta, kde je 5G technológia dostupná.
 • Prečo moje zariadenie nedosahuje vami uvádzané rýchlosti?
  V prvom kroku skontrolujte, či sa vám na displeji mobilného zariadenia zobrazuje ikonka 5G tzn. máte zariadenie a SIM kartu, ktoré podporujú 5G technológiu a súčasne sa nachádzate v lokalite pokrytia 5G siete, čo si môžete ľahko overiť aj na našej mape pokrytia. Ak sú splnené vyššie uvedené predpoklady, znamená to, že môžete využívať 5G technológiu.

  Mobilná sieť nemá garantované rýchlosti. Aktuálna rýchlosť dát sa môže meniť v závislosti od polohy, sily signálu, vyťaženia siete počas dňa, okolitej členitosti terénu a zástavby, poveternostných podmienok a od mnoho ďalších faktorov.
 • Je pravda, že 5G škodí prírode a ľuďom?
  V súčasnosti je 5G prevádzkované na obdobných kmitočtoch ako aj iné bežne používané technológie (napr. WiFi, televízne vysielanie, 3G a LTE siete). Vďaka efektívnejšiemu hardvéru a modernejším technológiám sa v prípade 5G na týchto kmitočtoch používajú už výrazne nižšie výkony (napríklad TV vysielač 32 kW vs. 5G max 20 W). Používanie technológií na týchto frekvenciách a ich pôsobenie na človeka a prírodu je za desiatky rokov ich využívania overené mnohými štúdiami, ktoré nepotvrdzujú zvýšené riziko.
 • Môžem 5G využívať aj v zahraničí?
  Pokiaľ lokálny mobilný operátor podporuje 5G technológiu môžete ju v roamingu plnohodnotne využívať.

  Viac informácií nájdete v sekcii https://www.telekom.sk/volania/roaming po zadaní krajiny, ktorú chcete navštíviť v časti "Dostupnosť služieb u roamingových partnerov".
 • Keď si zapnem 5G, ovplyvní to moje aktuálne služby alebo poplatky?
  Po zapnutí 5G ostanú vaše služby bez zmeny a nebudete platiť žiadne dodatočné poplatky za využívanie 5G technológie. Dovolíme si vás upozorniť, že v pokrytí 5G siete budete mať vyššie prenosové rýchlosti a tým pádom budete v mobilnom zariadení rýchlejšie sťahovať videá, obrázky, prílohy z e-mailu alebo webových stránok a aplikácií (reklamy, obrázky a videá na Facebooku, Instagrame, YouTube a pod. sa v krátkom čase stiahnu), v dôsledku čoho môže dochádzať k rýchlejšiemu míňaniu objemu dát.
 • Potrebujem novú SIM kartu, ak sa chcem dostať na 5G?
  Predchádzajúca generácia SIM kariet, ktorá podporovala 4G/LTE technológiu sa automaticky v lokalitách s 5G pokrytím prihlási do našej najrýchlejšej siete. V prípade, ak máte SIM kartu predchádzajúcej generácie, tzv. 3G či 2G SIM kartu, nevyhnutnou podmienkou pre prístup do 5G siete je jej výmena. Pokiaľ neviete, aký typ SIM karty v súčasnosti využívate, odporúčame, aby ste si parametre overili v ktoromkoľvek Telekom Centre, prípadne telefonicky na bezplatnej Zákazníckej linke 0800 123 456.
  Výmena SIM karty je bezplatná.
 • Akú zmenu pocítim, ak sa dostanem mimo pokrytia 5G?
  Prechodom do inej siete môžete pocítiť zníženie rýchlosti prenosu dát. Váš telefón sa automaticky prepojí do 4G/3G/2G. Rovnako, ako keď prechádzate napríklad zo 4G do 3G/2G.
 • Spotrebuje 5G technológia viac elektrickej energie?
  5G technológia je nová modernejšia a zároveň energeticky úspornejšia technológia oproti predchádzajúcim generáciám (4G, 3G, 2G). S použitím rovnakého množstva energie dokážu preniesť väčší objem dát za kratší časový interval, inými slovami 5G technológia má vyššiu energetickú efektivitu.