Oddelený roaming

Obsah

Alternatívny operátor pre roamingové služby v rámci EÚ na domácej SIM karte

Od 1. júla 2014 je možné pre roamingové služby v krajinách Európskej únie (EÚ) využiť novú možnosť, tzv. Oddelený roaming. Zostáva vám vaša súčasná SIM karta aj vaše telefónne číslo, ale roamingové služby vám v zahraničí bude poskytovať a účtovať vami zvolený alternatívny poskytovateľ roamingu. Prenos roamingových služieb k alternatívnemu poskytovateľovi roamingu je bezplatný a môžete ho využiť kedykoľvek.

 

O možnosti využitia, podmienkach a cenách Oddeleného roamingu sa, prosím, informujte priamo u príslušného alternatívneho poskytovateľa, ktorý takéto služby ponúka a o ktorého služby máte záujem.


Oddelený roaming je možné využívať v dvoch podobách:

Jednorazové využitie mobilného internetu od iného poskytovateľa v Európskej únii.

Táto služba umožňuje jednorazovo využiť služby mobilného internetu poskytované miestnym operátorom v niektorej z členských krajín EÚ. Pri využití tejto možnosti v roamingu naďalej ostávate zákazníkom Telekomu pre roamingové hlasové volania, SMS a MMS správy, pripojenie k internetu vám však zabezpečí a bude účtovať vami vybraný miestny operátor (napr. formou predaja predplateného objemu dát).

Informácie, ako postupovať pri aktivácii a využití tejto služby, získate priamo od alternatívneho poskytovateľa v príslušnej krajine EÚ, u ktorého sa chcete k internetu pripojiť. Poplatky za pripojenie v rámci jednorazového využitia internetu v EÚ zaplatíte priamo vybranému poskytovateľovi služieb v zmysle jeho obchodných podmienok.

Pri tejto službe je dôležitá zmena nastavenia svojho bežného prístupového bodu (APN) na univerzálne APN „euinternet“. Pripojenie k internetu vybraného alternatívneho poskytovateľa nastane bezprostredne po správnom nastavení vášho zariadenia a povolení pripojenia zo strany poskytovateľa.

Ak chcete po ukončení jednorazového využitia mobilného internetu od iného poskytovateľa opätovne využívať služby mobilného internetu od Telekomu, či už v inej roamingovej sieti, alebo na Slovensku, je potrebné, aby ste si na svojom zariadení znovu nastavili svoj bežný prístupový bod (najčastejšie APN „internet“). Pre nastavenie APN „euinternet“ na zariadení s operačným systémom iOS si konfiguračný profil stiahnite tu (pred inštaláciou je potrebné súbor rozbaliť).


Trvalý prenos roamingových služieb poskytovaných v rámci EÚ k inému poskytovateľovi.

Táto služba umožňuje natrvalo preniesť všetky roamingové služby poskytované v rámci EÚ k inému poskytovateľovi. Pri ceste do zahraničia v rámci Európskej únie vám roamingové hlasové volania, SMS, MMS a mobilný internet bude v zmysle vlastných obchodných podmienok poskytovať a účtovať vami vybraný alternatívny poskytovateľ, zatiaľ čo pre domáce služby a roaming mimo Európskej únie zostávate zákazníkom Telekomu.

S alternatívnym poskytovateľom musíte uzatvoriť zmluvu na poskytovanie roamingových služieb v EÚ. Informácie o tom, ako trvalo preniesť roamingové služby k inému poskytovateľovi, vám dá priamo operátor, ku ktorému chcete služby preniesť. K prenosu roamingových služieb dôjde do 24 hodín od podania žiadosti, t. j. v rámci nasledujúceho pracovného dňa.

V prípade prenosu telefónneho čísla k inému poskytovateľovi v rámci Slovenskej republiky bude nastavenie Oddeleného roamingu automaticky zrušené. Pre opätovné využitie alternatívneho poskytovateľa roamingových služieb v rámci EÚ je potrebné o prenos znovu požiadať.

Mobilná aplikácia TelekomStiahnite si mobilnú appku a majte všetko dôležité na jednom mieste.